Konopné drogy

31. srpna 2007 v 18:22 | deni
konopné drogy-řadíme sem drogy vyrobené z konopí,tj. tkz. marihuanu,hašiš a hašišový olej
KONOPÍ (Cannabis sativa,Cannabis indica)
Lidově: Maria Johanna,marjánka,maruška,tráva,zelí,grass,weed,ganja,joint,skunk
Popis: Konopí poskytuje halucinogeny a tišící prostředky,včetně marihuany,hašiše,a hašišového oleje.Účinná látka THC (delta-9-tetrahydrocannabinol=tetrahydro-6,6,9-trimethyl-3-pentyl-6H dibenzo-/b,d/pyran-1-ol=C21H30O2)
Stručně: Marihuana bývá směs listů,květů a stonků rostliny.Hašiš je vlastní pryskyřice konopí.Spíše než do halucinogenů se tyto drogy řadí mezi psychodysleptika.Látky,které mění především kvalitu psychické činnosti.Po aplikaci se projevují poruchy vnímání,emocí,myšlení,sucho v ústech,pocit atd.
HAŠIŠ
Lidově: haš,černý afghán,čokoláda
Popis: Hašiš je konopná pryskyřice,obvykle obsahující malý obsah květenství a drobných nečistot.Barvu má velmi tmavě zelenou,spíše přecházející do tmavě hnědé (dle čistoty).Někdy se barevně liší podle původu-v českých zemích nejčastěji světle hnědý z Maroka a tmavě hnědý z Afghánistánu atd.
Stručně: Konopné drogy jsou užívány především kouřením.V menším měřítku se objevuje také perorální užití,obvykle jako součást pokrmů či nápojů nejrůznějšího druhu.Určité omezení z hlediska úpravy představuje rozpustnost účiných látek především v oleji a tucích a naopak velmi malá rozpustnost ve vodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 JANA JANA | Web | 31. srpna 2007 v 18:22 | Reagovat

podpoř pls SMSkou můj web..nebo se zaregistruj a vydělávej na svém vlastním!!!registrace zadarmo a bez závazků!!! vše najdeš na mém blogu přímo zde:http://my-photo.blog.cz/0708/za-web-registruj-se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.