Barevná typologie IV.

5. září 2007 v 21:06 | deni |  :.styl.:
Každá z nás chce být krásná, ale mnohdy nevíme, jak toho docílit. Jaké barvy se nejvíce hodí k našemu barevnému typu, jakými šperky se máme krášlit, jakými doplňky podtrhnout styl oblékání a jak se líčit? Všechny lidi můžeme rozdělit přibližně do čtyř barevných typů. Toto kosmetické odvětví se nazývá barevná typologie. A mnoho kosmetiček a vizážistů se podle tohoto odvětví řídí při líčení svých zákaznic.
Nebojte se naučit se sama podle těchto pravidel líčit a oblékat, vyzkoušejte, co vám nejvíce sluší a buďte krásná a sebevědomá.

Jaký jste typ?

Jarní typ - něžný, křehký a to především barvou pleti. Je bledá až průsvitná s jemným meruňkovým nádechem. Vlasy jsou většinou plavé, v barvě lnu, ale vždy s nádechem do medové barvy. Tento typ se opaluje většinou dobře a pokud má pihy, jsou narezavělé. Oči mohou být od modré přes šedou až po zlatohnědou.

Podzimní typ má zlatožlutý podtón pleti. Pokud je pleť velmi světlá, málokdy se prokrví, špatně se opaluje. Pihy jsou zlatohnědé, vlasy mají medový lesk ať jsou jakkoliv tmavé (od plavé až po kaštanově hnědou). Oči jsou od modré až tmavě hnědé, ale vždy jsou v duhovce zlatozelené jiskřičky. Podzimní typ nesnese mnoho líčidla - vypadá zmalovaně.

Letní typ velmi světlí s nádechem do popelava. S jemnou mléčně bílou pletí s namodralým podtónem. Opalují se snadno do barvy lískového oříšku. Pihy jsou šedohnědé, vlasy v dětství téměř platinové mohou ztmavnout, ale vždy jsou popelavé. Oči mohou mít různou barvu, ale nikdy nemají zlatavé pablesky.

Zimní typ vyniká kontrasty. Typ sněhurky: tmavé vlasy, růžovobílá pleť, bělmo očí chladně bílé vytváří kontrast s barvou očí. Oči hluboké a jasné.

Jaro, podzim - typy do teplých barevných tónů.
Léto, zima - typy do studených barev.


Jakou barvu vlasů volit u jednotlivých typů:

Jaro - něžná, skoro průsvitná pleť se světle béžovým podtónem a broskvová červeň tváří bez modravého nádechu.
- zvlášť příznivé: všechny teplé tóny plavé stupnice od světlé barvy pšenice do medově zlaté se světlými pramínky v zlatě plavých tónech. V zásadě by si jarní typy měly spíše vlasy zesvětlovat, než nechat si je ztmavovat, aby zdůraznily svoji jemnost.
- rozhodně se vyhýbat: ohnivě rudé, všem odstínům zrzavé i hnědým tónům. Pokud už vůbec narezavělou barvu, tak pouze měkkou zlatě oranžovou.

Podzim - stejnoměrná barva plati od slonové kosti až po žlutavou.Většinou bez červeně v tvářích. Časté pihy.
- zvlášť příznivé: všechny plavé barvy vlasů, rudé a hnědé tóny přecházejících do zlatavých a měděných tónů. Např. zlatooranžová, tiziár, kaštanová. Dokonce i mrkvově oranžová může vypadat dobře.
- rozhodně se vyhýbat: opravdické blond, která dělá tento typ fádním. Dále se vyhýbat modrofialovým tónům, v kterých barva pleti působí žlutě. Zapomenout na kontrastní barvy a raději zvolit tón, který se co nejvíce přibližuje přirozené barvě.

Léto - chladná někdy i trochu fádní barva pleti. Pokud je červeň na tvářích, tak je modravě růžová.
- zvlášť příznivé: všechny chladné a tlumené barvy vlasů. V oblasti světlých barev jsou to stříbřité tóny od platinové až po popelavě plavou. U hnědých všechny odstíny bez zlatavých efektů a na červené stupnici modravě červené barvy.
- rozhodně se vyhýbat: příliš tmavým hnědým tónům, které způsobí, že barva pleti pak vypadá neduživě a fádně. Dále jsou nevhodné všechny červenavě měděné tóny, které se nesnáší s namodralou pletí.

Zima - buď mléčně bílá pleť bez červeně na tvářích nebo olivová s namodralým nádechem.
- zvlášť příznivé: všechny tmavohnědé tóny, které zdůrazňují přirozený tmavý typ. Zvlášť rafinovaný je černomodrý tón. Ve stupnici červených tónu je to červenofialová barva borůvek nebo ostružin.
- rozhodně se vyhýbat: všem odstínům blond a všem hnědým se zlatým leskem. S nimi vypadá tento typ nudně a fádně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký jste typ?

jarní typ 15.2% (15)
letní typ 27.3% (27)
podzimní typ 16.2% (16)
zimní typ 34.3% (34)
nevim 7.1% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.