Barevná typologie VII.

5. září 2007 v 21:39 | deni |  :.styl.:
Jarní typ
Tyhle holky mají nazlátlý tón pleti a jejich kůže je nejsvětlejší ze všech typů. Také vlasy bývají světlé s medovým nádechem nebo narezavělé. Oči jsou modré nebo hnědé. Make up by měl být svěží, jasný, s pastelovými odstíny, na víčka a lícní kosti naneste broskvovou barvu. Řasy naličte hnědou řasenkou, nikoli černou a rty světlečervenou nebo růžovou rtěnkou. Při oblékání vynechejte tmavé, intenzivní barvy, ve kterých byste vypadala starší. Ideální barvy jsou světlé, jasné, v celé paletě odstínů od nažloutle zabarvené až růžovou, broskvovou, meruňkovou, lososovou a korálovou a teplou žlutou. Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová, teplá čokoládová hněď a stříbřitě šedá (jinému odstínu šedé by se měly tyto ženy vyhnout).
Letní typ
Barva kůže prozradí ženy letního typu- je velmi světlá, s namodralým tónem. Pokud si nejsi jistá, jestli máš právě takovou pokožku, zkus se podívat na tvé zápěstí, kde se odstín rozezná nejlépe. Vlasy bývají často blond, které časem ztmavnou. Oči jsou modré, zelenošedé nebo hnědé. Oční stíny vol v chladných barvách, pěkně vypadá modrošedá, šedá nebo fialová. Tváře zvýrazni trochou růžové, aby nevypadaly bledě a na rty použij jemné odstíny růžové nebo fialové. Tvůj šatník by měl být v barvách červené, modré, žluté, ale vždy by měly být zvoleny chladnější odstíny.
Podzimní typ
Pleť těhle holek je dozlatova zabarvená, broskvová, vlasy mají červený odstín, nebo alespoň červený třpyt v hnědých vlasech. Oči jsou tmavohnědé, někdy i modré. Podzimní typ má při líčení možnost volit z velkého výběru barev, snad nejvíce mu ale sluší červenohnědá. Použij ji tedy při líčení očí, rtů i řas. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na dívce tohoto typu výborně, vhodná je i zelená barva v odstínu olivové, barva khaki, petrolejová a tmavá jedlová zeleň. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Zimní typ
Pro tento typ je charakteristická světlá pleť s namodralým odstínem, tmavé vlasy a vždy velmi výrazné oči- ať už jsou modré, hnědé nebo zelené. Těmhle holkám sluší stříbrné šperky a mohou si dovolit jasné červené nebo růžové rty, modré nebo zelené oční stíny. Černá linka zdůrazňující tvar oka sluší tomuto typu nejvíc ze všech ostatních. Obočí je většinou tak tmavé, že nepotřebuje zvýraznění. Chybou při oblékání jsou bledé odstíny, ve kterých vypadají mdle, naopak dívky zimního typu si mohou dovolit křiklavé a výbušné barvy. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Základ šatníku by měla tvořit černá nebo námořnická modř, ke které budou příslušet kontrasty- růžová, žlutá a hlavně jasně červená, kterou si může dovolit opravdu pouze zimní typ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký jste typ?

jarní typ 15.2% (15)
letní typ 27.3% (27)
podzimní typ 16.2% (16)
zimní typ 34.3% (34)
nevim 7.1% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.