Barevná typologie IX.-Vlasy

5. září 2007 v 21:57 | deni |  :.styl.:
Vlasy jsou jedním z hlavních určujících znaků barevného typu. Vždy bychom se tedy měly držet pravidla, že i když si vlasy barvíme, měla by barva vlasů ladit s naším typem.
Jarní typ
Princezna se zlatými vlasy asi nejlépe charakterizuje tento typ. Vlasy jako len s kapkou medu, zlatohnědé, jemně rezavé, ale i teple kaštanově hnědé, vše v pastelových tónech, vždy se zlatým nádechem. Pokud mají plavé vlasy spíše popelavý nádech, nepatří jarnímu typu.
Letní typ
Ač jeden ze dvou studených barevných typů, i zde najdeme blondýnky - ovšem spíše platinové mondény, sem patří také výše zmíněný popelavý odstín blond vlasů. Typičtější jsou však vlasy oříškově hnědé, případně s popelavým nebo červeným chladným podtónem. Pokud jste hnědovláska a toužíte po blond vlasech, zvolte spíše pouze melír, než celkové probarvení. Okolo obličeje nechte vlasy v původním odstínu, zbytek vlasů bude obarven pouze v pramíncích - třeba ve dvou odstínech blond - platinové a karamelu. Zvláště na delších vlasech může však jít o náročnou proceduru, je lepší svěřit se do rukou odborníkovi.
Podzimní typ
Zrzka, zlatá blond, zlatohnědá, měděná až do hněda, ryšavá, rudovláska - vše v sytých zářivých barvách, to jsou vlasy typického a také vzácného podzimního typu. Je dokonalý a harmonický, vůbec mu tedy neublíží sem tam nějaký barevný akcent. Nádherně působí například červený melír na hnědých vlasech. Měděné praménky pozvednou zlatohnědé či blond vlasy. Naopak s blond přelivem spíše opatrně, velmi světlá až průhledná pleť nejde s tímto odstínem vždy dohromady.
Zimní typ
Jeho přirozenou barvou vlasů je tmavohnědá, hnědopopelavá, hnědočerná. Černá až černomodrá sluší zvláště typům s velmi světlou až bledou pletí. Pokud se rozhodnete pro přeliv, volte vždy spíše v tmavší barevné paletě chladných odstínů. V melírech se nespletete s pramínky modrými, nafialovělými či stříbřitě plavými. Jestliže máte barvu "nijakou" a ráda byste ji trochu oživila, je vhodná hnědá smíchaná napůl s chladnou třešňovou, výsledný odstín je neobvyklý a zajímavý.
V případě barvení vlasů jakéhokoli typu je třeba více než jindy přemýšlet, zkoušet a konzultovat rozhodnutí s odborníkem. Nevhodná barva, ač smývatelná, nás pak "zdobí" několik týdnů. Ale nebojte se změny, můžete být mile překvapeny, jak obrovskou proměnu způsobí "jen" jiná barva vlasů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký jste typ?

jarní typ 15.2% (15)
letní typ 27.3% (27)
podzimní typ 16.2% (16)
zimní typ 34.3% (34)
nevim 7.1% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.