Barva vlasů mluví za nás...

5. září 2007 v 22:08 | deni |  :.styl.:
Ať chceme nebo ne, barvou vlasů světu sdělujeme, jaké jsme. Někdy pravdivě, jindy mylně.
Na této typologii má nezanedbatelný vliv umění. Již dávno vytvořili spisovatelé klišé jako americká blondýna, temperamentní rusovláska či tajemná černovláska . A film tuto typologii ještě víc vyhrotil. Vždyť si vzpomeňme, do jakých rolí byla obsazovaná třeba slavná Brigitte Bardotová, kam naopak filmaři zasadili Sophii Lorenovou, či Elizabeth Taylorovou. A co Julia Robertsová se svými zrzavými kudrnami? Nebo kolik rozruchu způsobil v médiích fakt, že blondýna Sharon Stoneová má IQ na pokraji geniality? Divil by se svět stejně kdyby šlo o přírodní tmavovlásku?
Nevysíláte falešný signál?
Různá barva našich vlasů vyvolává různé emoce.
  • Plavovlásky a přírodní blondýnky vypadají tak romanticky, něžně a nevinně, že okamžitě vzbuzují ochranitelský syndrom.
  • Rusovlásky se svou typicky světlou pletí a pihami podobají sluníčku - působí vesele, škádlivě a temperamentněji než blondýny.
  • Rusovlásky temných odstínů vypadají záhadně, nebezpečně a nezkrotně, takže nejistý muž se jim raději uctivě vyhne.
  • Hnědovlásky vzbuzují pocit klidu, pohody a spolehlivosti. Ne nadarmo se říká, že páni mají rádi blondýnky, ale žení se s brunetkami.
  • Černovlásky evokují exotiku, tajemství, nebezpečí a nekompromisnost.
  • Ženy s extravagantními barvami vlasů působí nepřístupně, sebevědomě a sebejistě.
Proto nezapomeňte - jste-li osamělá a hledáte partnera, s extravagantní barvou ho najdete jen stěží. Když změníme barvu vlasů, velmi často chceme působit přesně tím dojmem, kterým jsme zatím nepůsobily.Chceme být pro svět jiné. A to je dobře - vždyť změna je život. Číhá tu na nás ale jedno nebezpečí. Může se stát, že navenek vysíláme protichůdné signály a mateme své okolí, pokud nové barvě vlasů nepřizpůsobíme i naše vystupování. Zbavila jste se plavovlasé hřívy a máte na hlavě extravagantní červeň ve dvou odstínech? Pak nesmíte počítat s tím, že vám muži pomohou stejně ochotně dotlačit auto do servisu, jako když jsem byla bezradná blondýnka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.