Řekni, jaká jsi a já ti povím, jaké vlasy máš...

5. září 2007 v 22:05 | deni |  :.styl.:
Vlasy - koruna krásy, tak se traduje již od dávných dob charakteristika nejvýraznější ozdoby žen, ale často i mužů. Barva, kvalita i účes prý také navíc vypovídají mnohé o našem charakteru, vlastnostech, jsou rámem obrazu naší tváře. Jak by se tedy daly rozdělit ženy podle vlasů, které jim příroda nadělila?
Žena horkokrevná
Její vlasy jsou jemné a výrazné, v jednoduchém účesu bez velkých úprav. Taková žena je velmi společenská, komunikativní, snadno navazuje přátelství, dává přednost týmové práci. Ovládá umění diskuse, umí rozumně argumentovat.
Žena klidná
Obvykle má vlasy dlouhé a vlnité. Žena tohoto typu se projevuje ve společnosti skromně, ráda si povídá na jakékoli téma, je usměvavá. Lidi i situace přijímá takové, jaké jsou, klidně, bez emocí, má smysl pro harmonii, nejen v oblečení dává přednost jednoduchosti a kvalitě. Je trpělivá, nikam nespěchá
Žena náladová
Výrazná ženskost je jejím hlavním rysem, nosí ráda složité a pracné účesy, které někdy mohou ztratit fazónku a nositelka glanc. Tato žena je někdy nedůtklivá, ale když je v dobré míře, působí ve všem, co dělá, něžně a elegantně. S potěšením se nechá dobývat, ráda přijímá výhody života, ale málo jí záleží na výsledku. Pokud jde vše samo, je i ona přístupná, jen zřídka však sama vyvíjí iniciativu.
Žena přemýšlivá
Málokdy má složitý účes, dává přednost jednoduchosti, aby si mohla vlasy, obvykle dlouhé, velmi často také husté a neposlušné, rozpustit nebo upravit do přijatelného tvaru. Má složitou povahu, chvíli je veselá a temperamentní a za chvíli zase nostalgická a zamyšlená. Přemýšlí o životě, o sobě často pochybuje. Má bujnou fantazii, je snílek s nohama na zemi.
Žena vědkyně
Její účes je buď úzkostlivě upravený nebo naopak bez valné péče, trochu střapatý. V oblékání je spíše konzervativní, nesleduje módní trendy, a i když je zpravidla dobře upravena, její zevnějšek u ní není na prvním místě. Důležité je pro ni vzdělání, studium, kariéra. Je realistka, má ambice, smysl pro řád a přesnost, ráda přichází věcem na kloub, její práce je pro ni největším dobrodružstvím života.
Žena sportovkyně
Má obvykle krátké nebo polodlouhé vlasy, stažené do ohonu nebo drdůlku, často s ofinou. Je energická, disciplinovaná, přímá v jednání, neztrácí čas zbytečnostmi, nebojí se převzít iniciativu. Muži se takových žen často bojí, zvláště ti s menším sebevědomím. Rychle se rozhoduje, dobře se přizpůsobuje nenadálým okolnostem. Je to pravá žena do "fujavice".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.