Září 2007

Jarní a letní typ

16. září 2007 v 15:49 | deni |  :.styl.:
Jarní typ - jak vypadá? Rozhodně křehce a něžně. Pleť je průsvitná se světlebéžovým podtónem a na tvářích broskvová červeň. Proto tomuto typu nejlépe sednou svěží teplé tóny a potrhnout tak půvab. Nejsou nijak zvlášť výrazné, aby zbytečně neoslňovaly ostrým dojmem. Vlasy mají tyto ženy blonďaté, medově plavé. Rovněž oči jsou světlé - modré, šedomodré, zlatohnědé. Pokud byste tedy měla vybírat rtěnku, sáhněte po lososově růžové, světle oranžové, korálové. Používejte pastelové tóny. Vyhněte s naopak tmavě hnědým rtěnkám a sytě červeným. Způsobila byste naprostý šok! Letní typ - co jej vyznačuje? Pleť letního typu je chladná, barva je poněkud fádní - to jsou takové ženy bledule. Jestliže má studený olivový nádech opaluje se snadno, pokud je nádech modrorůžový chytnout bronz je těžší. Vlasy mohou být blond nebo hnědé. Oči jsou petrolejové, modré nebo oříškověhnědé barvy. Zahalte se do rtěnek, které jsou něžně růžové, fialkové, melounově červené. Použijte oční stíny s perletí v pastelově kouřových tónech. Vyhněte se zlatavým podtónům a křiklavým barvám!

Oblečte se podle typu své postavy...

8. září 2007 v 19:04 | deni |  :.styl.:
Ne vše si na sebe můžete obléct. Na vaší postavě zkrátka záleží - a to nemluvíme jen o baculkách. Vaše výška, šířka ramen, obvod pasu, délka nohou, velikost prsou a jiné míry hrají při výběru konfekce důležitou roli. Nejprve byste měla dobře poznat sama sebe. Kde je vaše slabina nebo vaše přednost. Co byste ráda skryla nebo naopak, nechala všem očím na obdiv. Uvědomte si, jaký typ postavy vlastně máte.
Nejjednodušší typologie se skládá ze tří typů postav:
hruška - štíhlý trup, pas a hrudník, širší boky, zadeček a stehna,
jablko - větší prsa, bříško, nevýrazný nebo žádný pas, štíhlé nohy a zadeček,
přesýpací hodiny - široká ramena, větší prsa, štíhlé břicho, výraznější zadeček a nohy.

Je samozřejmě nutné znát také svoji konfekční velikost, i když ta je v různých mírách jiná a často se vám může zdát, že se i oděvní značky v číslování poněkud liší.

Obrázek: Susan Myers, Artgallery.org

Jak na to

Malé ženy mohou svoji výšku zvětšit botami na vysokém podpatku. Naopak ženy vysoké a trochu mohutnější by měly podpatek volit menší, aby nepůsobily přerostle.

Malé boubelky by se zase měly vyhnout plandavému oblečení a volným střihům, ve kterých by se mohly poněkud ztrácet.

Pokud máte plný, ale pěkně tvarovaný hrudník a břicho, nemusíte se bát upnutých svetříků a topů. Jen pozor na přetékající faldíky.

Hlavně kalhoty byste měli v oblasti pasu vybírat volnější, aby se břicho příliš nestáhlo a neukázaly se špíčky.

Příliš volné střihy nelichotí ani ženám vysokým. Zakryjí ženské křivky a postavu opticky zmohutní.

Obrázek: Susan Myers, Artgallery.org

Základní typologie postav - co s tím?

Hruška
Žena hruška si může dovolit topy z hedvábí a saténu - zdobené, nařasené, s volány. Ideální jsou korálky, flitry, potisky a jiná zdobení přes prsa, která zvýrazní hrudník a odvedou pozornost od většího zadečku a stehen. Kalhoty a sukně by naopak měla volit v tmavších barvách, bez potisku. Ozdoby kalhot jsou vhodné až v dolní části nohavic.

Jablko
Jablíčko by mělo zvýraznit nohy a paže. Většinou je má velmi štíhlé, proto je vhodné je odhalit v minisukních a tílkách. Halenky, trička, sáčka a svetříky by měly být vypasované, barevně jednodušší, střízlivější. Naopak v barevnosti a zdobnosti kalhot si můžete vyhrát.

Přesýpací hodiny
Pokud jste majitelkou postavy přesýpacích hodin, můžete se pyšnit typicky ženskou postavou, ke které se hodí sukně, šaty a halenky - zkrátka ženský romantický styl. Zvolte hluboké výstřihy, odhalte kotníky, zvýrazněte klíční kosti.
A pokud si přece jen nebudete s oblékáním vědět rady, můžete navštívit jeden ze seminářů správného oblékání v některém z lepších salónů ve vašem okolí. Lektoři těchto kurzů jsou odborníci z oboru a spolu s nimi jistě najdete pro vaši postavu vhodné řešení.

Umění kombinovat barvy oblečení

8. září 2007 v 18:59 | deni |  :.styl.:
Kouzlo osoby je v individualismu. V kombinaci barev existují nepsaná pravidla, která barva se k jaké hodí a která ne. Zároveň co není zakázáno, je dovoleno. Vše je jen o zvyku. Pokud si oblečete neobvyklou kombinaci barevného oblečení, a i když Vám to bude slušet, budete trošku za bláznivého podivína. Existují sice ty šťastné a šťastní, kterým sluší absolutně všechno, co si na sebe " navlečou" a to v jakémkoli barevné mixu. Takových lidí je jen pár.

Paleta barev je velice široká, proto bychom si ji mohli rozdělit do několika základních barev a k těm zkusit přidávat a kombinovat jiné barvy. Základními odstíny bych zvolila známou klasiku bílé a černé, dále zelenou, modrou, oranžovou, žlutou. Záleží na dalších faktorech jak kombinovat barvy a mezi ně patří o jaké oblečení se jedná, jaký typ pleti máte a jakou barvu své kštice vlastníte.

Začneme-li modrou barvou, měli bychom počítat s tím, že je to mistryně odstínů. Existuje snad v neomezeném množství zabarvení. Mořská, světlá, ledová, námořnická, kouřová nebo akvamarínová modř a další a další. Její výběr je více než rozmanitý a ke každému nádechu modré se hodí nejlépe jiná barvička. Mořskou modř můžeme kombinovat s kouřovou modrou nebo s tyrkysem, který je hitem letošního roku. Potrpíme-li si na doplňky sáhněme po světle zeleném neonovém odstínu. Námořnická modř se hodí skvěle ke světe modré a lahvové zeleni a ke smaragdovým ozdobám. Ledová modř je skvělá k bílé a světle šedé. Světlý akvamarín zkuste s barvou platiny či vanilkou.

Barva trávy, listů či stromů nebo-li zelená je také velice bohatá na odstíny. Jak víme, hodí se skvěle k modré barvě. Zeleň připomínající barvu lipových listů je vhodná k barvě slonové kosti či k světlé barvě citrónové zmrzliny. Barvu pistáciových oříšků můžeme použít k světlé modré či béžovo-šedé. Zabarvení nefritu je skvělé v kombinaci s živou žlutou barvičkou či opět modrou, tentokráte v barvě nebe. Tyrkysovou můžete zkusit k jedlové zeleni či barvě limetek. Doplňky tady volte hlavně v bílé, modré a azurové barvě.
Barva pomerančů je velice exotická, proto si na ni dávejte pozor - jak ženy, tak muži. Nehodí se ke každému odstínu pleti, takže pokud nejste zrovna opálení a snědí, volte oranžovou jen jako doplňky. Žlutá barva má velice blízko k oranžové a obě barvy jsou skvěle kombinovatelné. Výstraha je stejná jako u oranžové. Oranžovou můžete kombinovat se zlatou nebo spíše zlatožlutou barvičkou. Jasný žluťásek je perfektní ke khaki barvě či barvě lososa. Vanilkovou zkuste k modrému akvamarínu či slonové kosti. Ozdoby tu můžete volit v barvách červených, bílých nebo hnědých.

Bílá a černá barva je velice univerzální, neboť se dají kombinovat s každou barvou. Nevíme-li co k čemu přidat, vsaďme na jednu z těchto barev a výsledek bude více než zaručený. Na kombinaci "black & white" nezkazí snad nikdo nic. Tyto dvě barvy jsou také ve společné kombinaci velice elegantní a přirozené a především stále aktuální.

Opomenuly jsme sladkou růžovou barvu, byl to záměr. Růžová barva je spornou otázkou. Ženy ji mají rády a muži ji moc v lásce nemají. Spojuje je totiž s tímto odstínem barevné palety jedna nevraživost, kterou překousne málo který z nich. Tato barva je velice citlivá na kombinování. Rozhodně ji můžete zkusit k bílé, černé. Dále světlé odstíny růžové k světlým tónům zelené, aniž byste cokoli pokazili. Jakoukoli jinou barevnou kombinaci je potřeba dobře zvážit. Hlavně pamatujme, že její světlé odstíny se hodí zase ke světlým a tmavší tóny k tmavším. Muži i pánové se i u nás v České republice pomalu učí nosit tuto veselou barvičku. Je škoda, že k ní mají tolik předsudků, protože růžová nepůsobí zženštile, jen nesluší každému.

Tyto všechny zásady a tipy se týkaly jednobarevného oblečení. U vícebarevných kousků oblečení je opatrnost ještě více na místě. Rozhodně byste to neměli přehánět s barevnými vzory. Ideální je zkombinovat jednobarevné oblečením s nějakým vícebarevným kusem. Všeho s mírou, abyste nedopadli jako cirkusoví klauni, kteří jsou pro smích nejen díky svému veselému umění, ale také díky oblečení.

Nejlepší způsob jak se vypořádat s některými zapeklitými kombinacemi barev je si je vyzkoušet předem. Možná to zní trošičku přehnaně, ale je lepší být připraven než pak bezradně ztrácet cenné minuty po ránu. Vzpomeňte si jak jste si jako malé děti hrály s barvičkami a kreslily si. To že jste povyrostly neznamená, že si nesmíte hrát. Barevné kombinace jsou jako stvořené pro hru a zábavu. Všimněte si, že čím více Vám záleží na tom vypadat skvěle, tím více Vám zabere času vymyslet exkluzivní a velice slušivý outfit.

Vodní znamení

8. září 2007 v 18:54 | deni |  :.styl.:
Vodní znamení jsou celkem tři. Patří mezi ně raci, štíři a ryby. Všichni mají své specifikum, co se týče vlastností a charakteru, ale také oblékání. Pro každé znamení je specifická postava. Raci bývají povětšinou kulatějších tvarů, ale není to pravidlem. Někteří jedinci přibývají na váze postupem času. Toto přibírání je ovšem spojeno se zálibou v dobrém jídle a vaření. Velké množství raků zůstává štíhlých i do pozdního věku. Co se týče štírů, tak jejich postavy jsou rozdílné. Jeden štír může mít ostré rysy v obličeji a malou a štíhlou postavu. Druhý člověk stejného znamení může mít zaoblené tvary a bezvýrazný obličej. Ryby muži jsou průměrně vysocí, ženy bývají vysoké. V mládí jsou převážně štíhlí, ale během let začínají přibírat na váze. Ženy mívají krásnou ženskou postavu.

Elegantní raci

Raci, račice, ráčkové si povětšinou oblíbí svůj styl, kterému jsou věrni. Jejich zásadou je kvalita než kvantita. Račí oblečení je praktické, zdůrazňuje jejich osobnost. Ženy si potrpí na šaty a sukně, které jim nabízí příjemný pocit pohodlnosti. Favoritem jsou květinové vzory, krajky, decentní volánky. Z barev jim nejvíce sluší bílá, růžová, fialová a případně stříbrná. Vhodnou volbou jsou také některé odstíny modré a zelené. Jejich vzhled je bezchybný i v případě, že se rozhodnou vše oživit doplňky. Oblečení mají vždy perfektně sladěné, bez extravagantnosti. Raci skvěle zapadají do romantického stylu. Dobře jim je v tradičním oblečení. Díky jejich rafinovanému vkusu mají občas problém s výběrem oblečení, nedokáží se vždy jednomyslně rozhodnout. Muži si do společnosti umí vybrat své šaty, ale jejich výběru nepřikládají velký význam a neřeší ho. Jestliže je tedy potkáte v obleku, který je sice perfektní, ale tak trochu neodpovídá akci, na kterou si ho majitel oblékl, přejděte to mlčením.

Tajemní štíři

Štíři, štírky a malí štírci jsou druhým vodní znamením. Jejich styl lze chazakterizovat jako výstřednost. Dalo by se dokonce říci, že si libují v neobvyklém až nenormálním stylu. Oblékají se viditelně odlišně než ostatní lidé. Nemají ve zvyku si kupovat oblečení běžně dostupné. Rádi šokují své okolí. Jejich zásadou je vynikat. Když už nevynikají oblečením, tak doplňky. Nejčastěji sahají po výrazných pásech a páscích. Milují extravagantní obuv a exkluzivní spodní prádlo. Muži narozeni v tomto znamení nosí rádi kovbojské boty či jinou nápadnou obuv. Ženy si svou postavu zvyšují vysokými podpatky, jak jehlovými, tak platformami. Smyslnost je nedílnou součástí vzhledu štírů. Chtějí působit velice sexy. Opět je tu na místě rafinovanost. Sahají po asymetrických střizích a průsvitných materiálech. Skvěle se k nim hodí černá barva a odstín tmavé červeni. V pozdním věku se více uchylují k odstínům švestkové modři či fialové nebo vínově červené. Jejich image je mnohdy velice tajemná. Máte pocit, že je musíte poznat blíž, ale nedaří se vám to. Pokud je to tak, narazili jste na štíra.

Romantické ryby

Ryby jsou milovnicemi batikovaného oblečení. Libují si v éře hippie. Milují rozevláté sukně a kalhoty. Barevné oděvy východu, to je tím pravým ořechovým pro toto vodní znamení. Prim pro ně hraje pohodlí. Ženy často nosí třeba džíny s barevnou košilí či blůzou. Muži vědí, co se sluší a patří a do společnosti vyrazí v obleku. Oblíbí si většinou jednu barvu, které se jen tak rychle nevzdávají. Znamení ryb je romantické, vnímavé a družné. Občas se jim stává, že si nevšimnou natrženého švu či chybějícího knoflíku. Jsou ztělesněním "nadpřirozeného" vzhledu. Skvěle se k nim hodí transparentní materiály a květinové vzory. Jako doplňky volí vše, co jim připomíná moře - nejčastěji mušličky. Velkou zálibu také mají v etnických špercích. Jejich barvou je především bílá, stříbrná a všechny odstíny modré. Světle růžová, levandulová či zelená se k jejich osobě také hodí. Mnohdy jejich vzhled odráží to jak se cítí, v jaké náladě jsou a v jakém duševním rozpoložení se nacházejí.

Pokud patříte mezi některé vodní znamení a nedokážete si toto vše představit, nezhlédli jste se v tomto oblečení, zkuste si vzpomenout na známé celebrity. Mezi račice se hlásí Gina Lollobridgida. Za štírky je skvělým příkladem Julia Roberts. Liz Taylor je nesporným důkazem " náladových" ryb. Tento malý výčet slavných žen však není konečný, k těmto znamením zodiaku patří mnoho světových celebrit.

Vzdušná znamení

8. září 2007 v 18:52 | deni |  :.styl.:
Mezi znamení mocného živlu vzduchu patří blíženci, váhy a vodnáři. Blíženci mívají štíhlou i zakulacenou postavu. Jedinci obdařeni štíhlostí bývají nervóznější a napjatější než jejich kolegové s plnějšími tvary, kteří jsou plni energie a pohody. Obličej mívají příjemný, hezký a přitažlivý. Váhy by se dalo označit jako znamení s nadčasovou postavou. Vypadají dobře v moderních šatech a to v jakémkoli věku. Co se týče postavy, tak nikterak nevyčnívají z davu, nejsou ani příliš hubení, ani příliš při těle. S přibývajícím věkem mají mírný sklon k tloustnutí více pánové než ženy. Jemná a průsvitná pleť, modré oči a pěkné obočí může připomínat mnohdy ztělesnění lesní víly. Vodnáři se vyznačují dvěmi zcela odlišnými a velmi charakteristickými typy postav a osobností. Jedna část vodnářů je vysoká a štíhlá s vrozenou elegancí. Vypadají perfektně snad v každém oblečení. Druhý typ vodnářů jsou jejich pravým opakem, mívají menší postavu plnou energie. Jsou velice usměvaví a roztomilí.

Blíženci

Blíženci a blíženkyně patří mezi velmi komunikativní znamení. Milují změny a každý den je můžete vidět v jiném oblečení, což je spojeno se zálibou v nakupování. Jejich šatník je plný těch nejrůznějších a nejmodernějších trendů. Oblékají se velmi často podle nálady. Vybírají ovšem vždy jen to nejlepší, co je na trhu, avšak nic extrémně výrazného či křiklavého. Až s neuvěřitelnou ladností a citem dokáží kombinovat různé materiály, barvy a vzory. Libují si v doplňcích, především v šálách a šátcích, které používají ke zdůraznění ramen a šíje. Ženy mladšího věku mají v oblibě oblečení své doby. Nosí velmi rády vysoké podpatky. Starší ženy spíše vyhledávají kostýmky a prosté oblečení. Muži si povětšinou oblíbí prosté, konvenční oblečení tmavých barev. Nejčastěji volí obleky. Co se týče barev, tak nejvíce se k blížencům hodí světle žlutá barvička, dále zelená, modrá jemných tónů, šedá a levandulová. Někteří zástupci tohoto znamení mají v oblibě i růžovou barvu.

Váhy

Váhy jsou druhým vzdušným znamením. Jsou vybaveni darem, kterému se nelze naučit a tím je cit pro módu. Vyznají se v nejnovějších trendech, vědí co si obléci, aby to podtrhlo bezchybně jejich osobnost, v módě umějí jednoduše "chodit". V jakémkoli věku vypadají dobře, neboť jejich dobrý vkus podtrhuje jejich vnitřní hlas a intuice. "Neaktuální barvy a trendy" odkládají do zadních míst svého šatníku a nenosí je, ale čekají na chvíli, kdy se opět ten daný trend vrátí zpět do módy. Výborně vypadají v oblečení, které měkce ovíjí jejich postavu. Volí zpravidla jemné materiály a subtilní barvy. Vždy u nich zvítězí kvalita nad kvantitou. Milují pastelové barvy a přírodní odstíny, především pak růžovou, modrou, zelenou a hnědou.

Vodnáři

Vodnáři jsou synonymem originality, pohodlí a nekonvenčnosti. Nemají rádi společenské obleky a oficiální oblečení, cítí se v něm jako ve svěrací kazajce. Pokud jsou nuceni si ho obléci, tak při nejbližší možné příležitosti ho odkládají. Člověk narozený v tomto znamení zodiaku se nerad nechává poučovat o módě a o tom, co má a nemá nosit. Oblečení by měl volit intuitivně, aby vypadal dobře. Vodnáři se rádi vymykají pravidlům a ještě raději sami tvoří nová pravidla. Ženy rády experimentují jak na poli oblečení, tak se svými vlasy a doplňky. V módě jsou velice odvážné a nebojí se vyrobit si některý model samy doma. Muži se nejraději vyhýbají oblekům a volí pohodlné džíny, trička a mikiny. Mnohdy jsou posedlí až podivnou zálibou v kloboucích a sandálech. Ženy zase v háčkovaných kusech oblečení. Z barev jim nejvíce sedí oranžová, zelená, světle modrá, bílá a šedá.
Vzdušné znamení má celou řadu svých zástupkyň i mezi slavnými celebritami filmového plátna. Marilyn Monroe byla nadčasovou ikonou a skvělou zástupkyní znamení blíženců. Nikdy neměla ráda staromódní módu a nejraději ji tvořila sama. Catherine Deneuve, typická žena váhy. Rafinovanost a elegance to je charakteristika této dámy. Vodnářka Mia Farrow se nikdy netrápila konvencemi a diktátem módy.

Hip-Hop styl

8. září 2007 v 18:42 | deni |  :.styl.:
Mohlo by se zdát, že při vyslovení slova "hip-hop" se vám vybaví černoští mladíci ověšeni tunami zlata, ve vytahaném a zbytečně velkém oblečení a v botách, o které každou chvíli zakopnou. Není to ovšem pravda. Pokud si něco takového myslíte, je to naprosto zkreslené, mylné a jste vedle.

Hip hop neomezuje, jestli jste muž či žena, afroameričan či běloch, starý nebo mladý. Hiphopperem může být kdokoli, kdo má k tomuto stylu "citový" vztah. Být správným hiphopperem také znamená se oblékat podle tohoto hudebního stylu. Ovšem nestačí jen vypadat jako hiphopper, musíte se tak také cítit.

V polovině 90.let se začalo prosazovat "gangsta styl" neboli oblečení inspirované vězeňským stylem. Velké kalhoty se začaly právě původně nosit ve vězení, neboť se do nich vešlo daleko více než do upnutých. Začaly se nosit vojenské bundy s kožešinou na kapuci, teplákové soupravy, flanelové košile, boty a to především armádní a farmářské, ale také takzvané "číny". Do módy hip hopu se postupem času vloudila také elegance, ale ne elegance typicky uhlazená. I tento prvek přetrval dodnes, i když ne v původní míře.
Pravdou zůstává, že k hip hopu neodmyslitelně patří zlaté a platinové mohutné řetězy s velkými přívěsky. U hip hopových star především s nemalým počtem drahých kamenů a to hlavně diamantů. Zlato je in a tak ho můžeme také vidět v ústech nejednoho "hoppera". Velké prsteny či víceprsté prsteny jsou součástí image. Mezi doplňky můžete také započítat kšiltovky, které bývají na hlavě převážně šikmo nebo kšiltem dozadu. Hoppeři nenosí jen kšiltovky, ale také šátky či DooRag (něco jako šátek).

Jaké pak obutí zvolit? Obuv není jen tak ledajaká. Hiphoppeři nosí volnější obuv s velkým povoleným jazykem a širokými tkaničkami, které z pravidla nezavazují "na mašličku", ale ani je netahají po zemi. Budete-li si chtít takové boty pořídit, zajděte si do specializovaného obchodu. Několik takových naštěstí u nás funguje.

Co se týče oblečení, zde platí, že čím níže máte rozkrok u kalhot, tím větší jste frajer. Pravidlem bývá, že jsou posazené velmi nízko, tak že odkrývají spodní prádlo. Tento záměr mnohdy odkrývá značkové prádlo, na kterém si nechává záležet snad každý.

Trička jsou jak jednobarevná, tak s potisky či nápisy. Když mikina, tak jedině s kapucí. Nevyhýbají se ani košilím, ale nejsou to žádné "elegantní" košile s manžetovými knoflíčky. Pod košili si zásadně oblékají tričko, nejčastěji bílé barvy. Hoppera můžeme také vidět v jednobarevném nátělníku.
To by bylo oblečení pro hoppery. A co hopperky? Ani ty nepřichází zkrátka. Pokud si nedokážete představit, v čem chodí ženy žijící hip hopem, podívejte se třeba na známou rapperku Missy Elliot. Má svůj styl, je svá a pro mnohé je příkladem. Nosí výrazné šperky, náušnice, řetízky, přívěšky, prsteny. Na hlavě jí snad nikdy nechybí kšiltovka. Bundičky, mikiny, sukýnky, trička, trika, teplákové soupravy a další a další. Bez obav si vezme na sebe kozačky a nebo tenisky. Kloubí prvky ženskosti a klasického hip hopu.

Dámská a pánská móda byla prakticky do 90. let stejná. Kimmora Lee Simmons je ženou, která se to rozhodla změnit. Navrhla svou vlastní kolekci, kde se kloubí něžnost ženy, jejího půvabu a krásy. Dala vyniknout ženskosti i v oděvním odvětví, které je inspirované právě tímto hudebním stylem. Její kolekce se zrodila pod názvem "Baby Phat".

Nejznámější hip hopová skupina 90. let Wu-Tang-Clan neovlivňuje jen hudební scénu, ale také začali působit na poli oblékání. Od roku 1995 vyrábějí vlastní kolekce oblečení pod značkou Wu-Wear. Již zmiňovaná hopperka Missy Elliot se v roce 2002 dala na dráhu návrhářky a vrátila se k původní hip hopové módě z 80.let.

Nyní vytvořila další svou vlastní řadu oblečení ve spolupráci s firmou Adidas a vznikla tak kolekce Respekt M.E. (M.E. = Missy Elliot). 50 Cent má značku G Unit, Eminem má svou kolekci Shady, Jay Z vlastní módní značku Rocawear, Diddy má pod svými křídly oblečení s názvem Sean John, jméno hoppera 2Pac R.I.P. patří ke kolekci Makaveli.
Na českém trhu je dostupné především oblečení značek Mass, Fokuz, Moro, Prosto, Clinic, Illmatic, Sean John, New Era, Soul, Nike, Adidas, Ecko, Southpole, MC, Pucca. Jak tomu bývá i u hudebních prvků, které se mnohdy prolínají, nejinak je tomu i u módy. Prvky hip hop módy můžete také vidět u skaterů a raperů.

Unikátní kousky můžete pořídit jedině ve specializovaných prodejnách, kterých je zatím u nás jak šafránu. Pokud si budete myslet, že vám pomůže internetový vyhledávač, zobrazí se vám několik málo prodejen jen v těch největších českých městech. Některé obchody také nabízejí prodej na dobírku, což vám stroprocentně zpříjemní nakupování a odpadne vám tak například cesta do vzdáleného města. Zkrátka pokud jednou dobře vyberete oblečení podle svých představ, vracejte se pro další a další.

Ohnivá znamení

8. září 2007 v 18:38 | deni |  :.styl.:
Znamení ohně uzavírá čtveřici skupin zodiaku. Mezi ohnivé a dalo by se říci nezkrotné znamení patří beran, lev a střelec. Berani mívají postavu štíhlou nebo statnou. Především ženy bývají velmi vysoké a hubené, s podlouhlým obličejem a výraznými rysy. Statnější jedinci mají nižší postavu a sklon k přibírání na váze. Obličej bývá veselý, kulatý a příjemný. Lvi a lvice byly většinou v dětství velmi hubení, což se v době dospívání obrátilo a oni začínají přibírat na váze. Pokud ztratí zájem o sport, hrozí možnost tloustnutí. Jejich nepochybnou předností bývají vlasy, které připomínají hřívu lva, krásné, silné, rychle dorůstající. Muži a ženy ve znamení střelce mají postavu nerovnoměrně rozloženou. V prvním případě mají masivní vrchní část těla a nebo v druhém případě naopak spodní část těla. Mívají krásný úsměv a výraznější rysy.

Beran

Ačkoli by se to na první pohled nemuselo zdát, tak ohniví berani jsou jednomyslně spojeni s elegancí. Rádi nakupují a neváhají si pořídit luxusní a moderní doplněk či kousek. Do vínku jim byl dán cit pro barvy, pro jejich kombinování, experimentování s nimi a hraní si. Dokáží skloubit několik stylů bez nejmenšího problému. Vyžadují od každého oblečení především pohodlnost. Jakmile si najdou to své, jsou schopni se tohoto stylu držet léta. Milují sportovní oblečení a ženy také provokující toalety a šaty. Rádi zvýrazňují své přednosti. Pro berany jsou vhodné pastelové odstíny snad všech barev a dále pak především červená barva. Toto znamení si potrpí na doplňky, bez kterých se neobejde. Ženy si libují v náušnicích a kabelkách, muži v páscích.

Lev

Lvi a lvice jsou nespoutaní jedinci. Patří rozhodně mezi ty, jenž se nebojí experimentovat a být tak středem pozornosti. V žádném případě nechtějí splývat s davem, mají potřebu vyčnívat a být jedineční. Toto se jim úspěšně daří, pokud vsadí na luxusní a drahé oblečení a doplňky. Lvi jsou majestátní a honosní, nemají rádi stereotyp. Chtějí být jednoduše legendou mezi všemi ostatními. Základem jejich šatníku jsou kvalitní materiály. Jejich oblečení je jednoduché, s výraznými doplňky. Muži si libují v extravaganci a to především v kravatách, páscích a botách. Ženy ve špercích, kabelkách a tak jako muži v páscích a botách. Z barev přímo zbožňují zlatou, která je uchvacuje a dodává jim potřebný pocit jistoty. Kombinace černé a červené je pro ně to pravé. Nebojí se ani kombinování světlých a tmavých tónů. Lvi jsou přeci králi mezi všemi ostatními.

Střelec

Ženy a muži ve znamení střelce se od sebe a svého stylu oblékání velmi odlišují. Bezesporu je však spojuje potřeba pohodlnosti. Muži se dobře cítí ve sportovním oblečení, ženy mají raději tajemné a křehce působící modely. Rozevláté sukně, košile, halenky to je jejich nejoblíbenější oblečení. Ovšem, ani kalhoty nezavrhují a velmi rády je nosí. Muži se nevyhýbají elegantnímu oblečení úplně, ale volí ho jen v těch nejnutnějších případech. Od oděvu vyžadují maximum a nejraději investují minimum. Přesto přese všechno chtějí být moderní. Někteří jedinci oblékání moc neřeší a navléknou na sebe zrovna to, co je po ruce. Postupem věku a především ve stáří začínají být více nepořádní a záleží jim čím dál tím méně na upravenosti oděvu. Ženám svědčí etnické doplňky, které podtrhují jejich vzhled. Z barev jim nejvíce sluší zelená, modrá, tyrkysová, dále rezavá, hnědá a fialová. Výrazných odstínů se bát v žádném případě nemusí.
Za představitele beranů můžeme jmenovat s klidným srdcem Marlona Brando. Jeho úzké kalhotky a kožená bunda se staly legendární a po jeho vzoru se oblékal celý svět. Byl symbolem svobody a nezávislosti. Za nezkrotnou lvici můžeme považovat Madonnu. Je ukázkovým příkladem typického lva, který chce být obdivován. Lesk, uznání okolí a pocit jedinečnosti je to přesně to pravé pro královského lva. Na první pohled se může zdát, že Brad Pitt není úplně typickým střelcem, ale opak je pravdou.

Jarní typ

8. září 2007 v 18:00 | deni |  :.styl.:

Žena jarního typu je temperamentní, čilá a přátelská osoba, která je ráda středem dění, má kolem sebe ráda děti a domácí zvířata. Dokáže si užívat dne se vším, co přináší, aniž by se nechala svazovat nějakými plány. Vzhled pro ni znamená hodně. Její krása nepodléhá času, a tak působí mladistvě až do vysokého věku

Jak poznat jarní typ

Pleť
Průsvitně bledá, některé typy snadno zčervenají, na obličeji se někdy objevují pihy, které jsou zlatohnědé. Jarní typ se snadno opaluje do zlatavě hnědé.

Rty
Růžové až jemně červené

Řasy a obočí
Mají hnědý až medový tón

Vlasy
Barva vlasů je plavá, někdy i do červena zbarvená, také barva se zlatitým podtónem

Make-up a tipy na líčení

Zapomeňte na ostré a kontrastní líčení v tmavých barvách, vaše přednost vychází právě z jemné, průhledné pleti, působíte křehce a něžně. Pleť jarních žen je nostalgicky srovnávána s broskví, jenž má růžovou a nažloutlou barvu. U jarních typů můžeme najít širokou škálu barevnosti očí, jako třeba tyrkysově modré oči, zelenošedé, zlatě hnědé a šedé.

Tipy a triky

Make - up používejte s lehkým žlutavým nádechem, transparentní pudr by měl být také ve žlutém nádechu. Rtěnka a zdravíčka by měla používat v teplých odstínech. Doporučuji zdravíčka nekontrastní, které budou lehce přecházet do barvy pleti. Rtěnka by mohla být světle růžová. Tímto nic nezkazíte. Úplně vynechte tvrdé černé linky kolem očí, pokud nechcete vypadat jako sova. Tento make- up sluší více tmavým typům. Experimentovat však můžete s barevnými řasenkami, např. v barvě očí. Vzbudíte uchvacující dojem. Oční stíny můžete použít v pastelových a teplých barvách. Ve výběru laků dejte přednost tělovým odstínům. Na večerní líčení pak můžete použít tmavší stíny v hnědých a fialových odstínech.
Barvy
Rozlučte se s černou barvou. Jarní typ rozkvétá v teplých, jasných, zářivých, něžných barvách, kde hraje prim žlutý podtón. Nejlépe vám padnou barvy jako krémová bílá, barva slonoviny, světlá béžová, velbloudí zlatá, medově žlutá, barva mléčné čokolády, světlá zlatohnědá, barvy kůží, zářivá zlatožlutá, žlutá barva slunce, světlá oranžová, pomerančová oranžová, fialková, tmavě fialková, broskvová, meruňková, lososová, rajčatově červená, korálová barva, humrová, jasná žlutozelená, žlutá, tyrkysová, zelenomodrá, bleděmodrá, šedá.

Barvy, které jsou pro jarní typ tabu: studené barvy, tmavá zelená, sytě šedá, stříbrná a čistě bílá. Nejtmavější barva, která jarnímu typu sluší, je námořnická modř.

Doplňky a šperky

V žádném případě si nekupujte stříbro. Tomuto typu sluší šperky ze zlata, ideální jsou také perličky v krémových barvách a náramky s mušlemi v krémových barvách.

Brýle

Vyzkoušejte obroučky průhledné, lososové nebo humrové, ve světle hnědé a béžové barvě. Jarní typ je jemný, proto si může dovolit vzorované obroučky. V úvahu přichází také obroučky v barvě pleti, jemně žluté, v barvě slonoviny. Zcela nevhodné jsou obroučky černé, modré, zelené. Kdo chce nosit kovové obroučky, měl by zvolit tmavě zlatou.

Tipy na jaro

S příchodem nové sezóny všechny přeměňujeme své šatníky už ze zvyku. Jaro přináší bezstarostnost a nekomplikovanost. Jaro je jako vždy dekorativní a velice ženské. K jaru neodmyslitelně patří sukně různých materiálů střihů a tvarů. Trendové jsou sukně s volány, bublinové sukně odhalující kolena. Vždy nesmrtelné jsou volné a vlající sukýnky z lehkých materiálů. Kdo neholduje sukním, určitě si rád pořídí pohodlné bermudy a šortky. Šaty jsou nejdokonalejší kousek, který můžeme nosit, muži nám šaty mohou závidět . V obchodech se nezapomeňte dívat po šatech s dominantními prvky jako jsou velké mašle, krajky a volánky řasení, aplikované kytičky. Příroda se probouzí a dominují přírodní vlákna, která jsou vyrobena z bavlny a lnu. Módní jsou tašky z lýka a pletené slaměné košíky.

Ve skříni Vám nesmí chybět nezbytnosti jako:
 • stupňovitá sukně
 • top s aplikací
 • zkrácené blejzry a kabáty
 • krátké kalhoty nad kotník
 • šortky nebo bermudy
 • kalhoty s ohrnováním
 • krátký pletený svetřík bez zapínání
 • tuniky s nejrůznějšími motivy

Zimní typ

8. září 2007 v 17:56 | deni |  :.styl.:

Jak poznat zimní typ

Pleť

Tón pleti je bílý, bílý s růžovým nádechem, béžový, olivový nebo černý.

Vlasy

Modročerné, tmavohnědé, hnědé, šedě melírované, stříbrošedé, bílé plavé, bílé.

Oči

Barva oříšková, černohnědá, šedotmavomodrá, šedozelená, zelená. Silný je kontrast bělma s duhovkou.

Barvy pro vás

Vaše barvy jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech. Teplé barvy totiž způsobí, že vaše pleť vzbuzuje nažloutlý dojem. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší. Například kombinace bílá a černá.Tento typ si zkrátka libuje v kontrastech.
Sytá rubínová nebo šarlatová červeň ( NIKDY tomatový odstín ) je pro zimní typ vysloveně vhodná a podtrhuje jeho přednosti. Zářivě červená vypadá jako základní barva velice nápaditě. Vždy je důležitá kombinace s další sytou barvou např. se zelenou, šedou, černou, ledově modrou, fialovou, růžovou, bílou, žlutou a fialovou, s černou a stříbrnou

Podzimní typ

8. září 2007 v 17:48 | deni |  :.styl.:

Jak poznáme podzimní typ?

Pokožka ženy tohoto typu je světlá v tónu slonové kosti nebo šampaňského (většinou kontrastuje s narudlými vlasy). Pleť je zlato-béžová nebo broskvově zbarvená. Rovněž pihy nebo mateřská znaménka jsou načervenalá nebo zlatohnědé barvy. Tyto ženy se špatně opalují a snadno dostanou úžeh. Rty jsou sytě červené. Vlasy sytě načervenalé nebo narezlé, kaštanové či zlatavě plavé. Oči žen tohoto typu jsou většinou zelené, olivově zelené, bleděmodré nebo tyrkysové.

Podzimní typ a barvy

Podle toho, zda žena podzimního typu má pleť světlou, slonovinovou nebo spíše živější broskvovou, lze z barevné škály vybírat jemné, jasné barvy. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé začínající od tónů hnědé, barvy šampaňsk�%

Barevná typologie 12.

5. září 2007 v 23:22 | deni |  :.styl.:

Stejně jako roční období, i my se podle ní dělíme na 4 typy - jarní, letní, podzimní a zimní.

Ukázalo se totiž, že ke každému z těchto typů se zvlášť dobře hodí barvy toho kterého období: teplé, jasné barvy jara, tlumené tóny léta, zářivé a zemité barvy podzimu, nebo kontrastní a chladné tóny zimy.


Nejobtížnější bývá rozhodnout, ke kterému typu patříme zrovna my.
Je tedy nutné zjistit barevný tón naší pleti.
Ten se nachází přímo pod povrchem kůže a nejlépe se rozpozná na zápěstí nebo dlaních.

Přidržte ostře bílý list papíru na denním světle u zápěstí nebo dlaně.
Pokud má vaše pleť modrý nebo modrorůžový odstín, patříte ke studenému - letnímu či zimnímu typu, pokud je prosvítající tón pleti spíš zlatý až oranžový řadíte se k typu jarnímu nebo podzimnímu.Jarní typ

Pleť - světlá, téměř bledá se zlatým nádechem a zlatohnědými pihami.
Velice snadno se opálí až do sytě hnědé.
Vlasy - plavovlasé se zlatými odlesky, slámově žluté, medově zlaté nebo barvy lnu.
Oči - světle modré, tyrkysové, šedozelené, zlatavě hnědé.
Rty - teple růžové či jemně červené.

Líčení

Make-up - světle béžový s lehkým žlutavým nádechem, pudr by měl být jen transparentní s nažloutlým nádechem.
Oční stíny - volíme pastelové tóny; růžovou, šedou, zelenou, džínovou modř.
Oční linky a řasy - šedá, hnědá nebo jiné pastelové tóny.
Rtěnka - lososová, korálově či humrově červená.
Letní typ

Pleť -- narůžovělá s chladným podtónem, namodralé zbarvení, olivový nádech s šedohnědými pihami + mateřská znaménka.
Opaluje se až na velmi světlé typy dobře.
Vlasy - mají většinou platinovou blond, popelavé, středně a tmavě popelavě hnědé.
Oči - šedé, šedomodré, petrolejové, modrozelené, tmavě modré, oříškově hnědé.
Rty - jemně růžové s chladným namodralým podtónem.

Líčení

Make-up - chladně hnědé nebo mléčné barvy.
Oční stíny - volíme ledové tóny modré a zelené, stříbrnou až antracit, šeříkově fialovou, šedohnědou, perleť.
Oční linky a řasy -světlá či tmavá šeď, opatrně s barevnou řasenkou!
Rtěnka - pink růžová, starorůžová, purpurová, jemně fialová, červená v barvě melounu.Podzimní typ


Pleť - s teplým zlatožlutým podtónem, bledě průsvitná nebo s jemnou barvou šampaňského s výraznými zlatohnědými pihami.
Opaluje se špatně.

Vlasy - teplé medové, načervenalé, červenozlaté, zlatohnědé, tmavohnědé se zlatým leskem.
Oči - světle hnědé, tmavě hnědé, zelené.
Rty - sytě červené.

Líčení

Make-up -světle béžový s nádechem do žluté nebo světle hnědé.
Oční stíny - použijeme teplé zemité tóny, zlatou, oříškovou, medovou, khaki, tyrkysovou, meruňkovou.
Oční linky a řasy - teplé odstíny zelené, modrá či hnědá, řasy mohou být černé.
Rtěnka - teple červená, sytě lososová, terakota, zlatý třpyt.
Zimní typ


Pleť - namodralý podtón, bílá jakoby průsvitná (typ Sněhurky), chladně olivová, pihy žádné nebo jen velmi málo.
Opaluje se snadno a velmi rychle.

Vlasy - sytě tmavě hnědé, hnědočerné, černé s namodralým odstínem.
Oči - ledově modré, modročerné, černé, černohnědé, oříškové.
Rty - červené s namodralým podtónem.

Líčení

Make-up -jemný v bělavé béžové.
Oční stíny - zvolte ledové až ocelově šedé tóny, ledově modrou, fialovou, růžovou.
Oční linky a řasy - černé.
Rtěnka - sytě rudá červená, chladně růžová, purpurová.


Letní typ

5. září 2007 v 23:13 | deni |  :.styl.:
LETNÍ TYP
Podle čeho poznat letní typ
Letní typ může mít pleť světlou, která v chladu získává namodralý podtón nebo také dobře prokrvenou s jasně zřetelnými, jemnými cévami a ojediněle také tmavší pleť olivové barvy, kterou je možno lehce zaměnit s podzimním typem. Zatímco letní typ na slunci většinou zhnědne, podzimní typ často dostane úžeh.
Oči mívá šedé, šedomodré, modrozelené, tmavě modré, tmavě hnědé a oříškové.
Rty bývají jemně růžové až namodralé.
Vlasy mají nejčastěji odstín popelavé blond, myší šeď, popelavé hnědé, modrošedé, perličkově bílé, světlehnědé až tmavohnědé.

Barevná typologie 11.

5. září 2007 v 22:37 | deni |  :.styl.:

Jarní typ

Jak se pozná? jarní typ-barevná typologie
Pleť:
světlá se zlatavým nádechem, narůžovělá bez modrého podtónu, broskvový odstín
Pihy:
zlatohnědé barvy
Opalování:
snadno se opaluje až do sytě hnědé
Vlasy:
zlatá blond, světle hnědá s nádechem do žluta nebo do červena, plavá se zlatými odlesky
Oči:
světle modrá, sytě modrá, šedozelená, oříškově hnědá
Rty:
teple růžové, jemně červené

Čím se řídit?
Vhodné barvy na líčení:
pastelové tóny - růžová, šedá, zelená, džínová modř, na rty lososová, korálově červená
Barvy oblečení:
světlé, jasné, jemné odstíny, jablková a lipová zeleň, plná žlutá, růžová, broskvová, meruňková, korálově červená, teple hnědá, akvamarínová modř, světle tyrkysová, smetanová
Šperky:
tyrkys, modrý safír, slonovina, krémově bílé perly, zlato (nevhodné je bílé zlato, stříbro)

jarní typ-vhodné šperky

Letní typ

Letní typ-barevná typologieJak se pozná?
Pleť:
chladný podtón, působí křehce, narůžovělá, olivový nádech
Pihy:
mateřská znaménka, našedlé
Opalování:
až na velmi světlé typy dobře
Vlasy:
platinová blond, popelavá, středně a tmavě popelavě hnědá
Oči:
šedá, šedomodrá, modrozelená, tmavě modrá, tmavě hnědá, oříšková
Rty:
jemně růžové s chladným namodralým podtónem

Čím se řídit?
Vhodné barvy na líčení:
růžová, ledové tóny modré a zelené, stříbrná, šeříkově fialová, šedá, perleť
Barvy oblečení:
chladnější červená, modrá a žlutá, růžová, starorůžová, fialová, šeříková, modrošedá, šedá, vanilková, studená zelená
Šperky:
rubín, granát, namodralý opál, akvamarín, narůžovělé nebo našedlé perly, bílé zlato, stříbro

Letní typ-vhodné šperky

Podzimní typ

Podzimní typ-barevná typologieJak se pozná?
Pleť:
světlá slonovinová, zlatobéžová, broskvová
Pihy:
výrazné zlatohnědé
Opalování:
špatné
Vlasy:
teplé medové, načervenalé, červenozlaté, zlatohnědé, tmavohnědé se zlatým leskem
Oči:
světle hnědé, tmavě hnědé, zelené
Rty:
sytě červené

Čím se řídit?
Vhodné barvy na líčení:
teplé zemité tóny, zlatá, oříšková, medová, khaki, tyrkysová, meruňková
Barvy oblečení:
rezavá, čokoládová, zlatobéžová, hráškově zelená, olivová, khaki, smetanová, petrolejová
Šperky:
dřevo, rohovina, jantar, kost, ozdoby z peří, korál, nažloutlé perly, zlato

podzimní typ-vhodné šperky

Zimní typ

Zimní typ-barevná typologieJak se pozná?
Pleť:
namodralý podtón, sněhurkovsky bílá jakoby průsvitná, chladně olivová (patří sem typ sněhurky a jižanský typ)
Pihy:
žádné nebo velmi málo
Opalování:
snadno a rychle
Vlasy:
sytě tmavě hnědá, hnědočerná, černá s namodralým odstínem
Oči:
ledově modrá, šedofialová, tmavě hnědá, oříšková
Rty:
červený s namodralým podtónem

Čím se řídit?
Vhodné barvy na líčení:
neutrální béžová, ledově modrá, bílá, černá, červená, fialová, růžová
Barvy oblečení:
jasné chladné, ostře bílá, černá, rubínová, šarlatová, třešňově červená, sytá růžová, tmavofialová, výrazná zelená, velmi tmavě hnědá, sytě modrá, tmavě modrá, azurová, fialová
Šperky:
onyx, rubín, smaragd, chladně bílé perly, stříbro, platina, bílé zlato

zimní typ-vhodné šperky

Účes podle znamení zvěrokruhu...

5. září 2007 v 22:15 | deni |  :.styl.:

KOZOROH (22. 12. - 20. 01.)

Ženy narozené ve znamení kozoroha bývají opravdové dámy. Mají neobyčejný šarm a vynikají výbornými způsoby. Možná ale působí na první pohled poněkud vážně, konzervativně a nepřístupně. Neznají spontánnost. I jejich účes by proto měl být pečlivě střižený a vždy upravený. Nehodí se k nim žádné módní výstřelky ani barevné experimenty. Pokud mají již svůj léty ověřený účes, měly by se ho držet.

Tip: dobrý kadeřník a kvalitní stylingové produkty jsou pro kozorožky základ.

VODNÁŘ (21. 01. - 19. 02.)

Ženy vodnářky milují vše nové a originální. Jsou velmi otevřené a tolerantní. Chtějí změnit svět, ale chybí jim k tomu trpělivost. Svoboda je pro ně nade vše. Módní trendy a výstřelky jsou tu právě pro ženy narozené v tomto znamení. Potřebují se lišit od ostatních. Rády experimentují s barvami i střihy. Jednou dlouhé, podruhé krátké vlasy. Jednou vlasy přirozené, podruhé třeba růžové. Být účesovým chameleonem vodnářkám sedí.

Tip: vodnářky, nezapomínejte dopřát svým vlasům pravidelnou vlasovou masku či regenerační kúru.

RYBY (20. 02. - 20. 03.)

Ryby jsou nejženštější ze všech znamení. Jsou velice citlivé, vnímavé a nesobecké. Slabinou ryb je přílišná důvěřivost. K rybám se hodí vše, co dokáže vyjádřit jejich ženskost. Ideální jsou pro ně tedy účesy z dlouhých vlasů, které by měly nosit rozpuštěné. Žádné přísné drdoly a hladké culíky. Moc jim také budou slušet vlny. Službu rybám prokážou i nejrůznější ozdobné gumičky, spony a stuhy do vlasů.

Tip: na své dlouhé vlasy by měly ryby používat kvalitní kondicionér při každém mytí.

BERAN (21. 03. - 20. 04.)

Ženy narozené ve znamení berana jsou vždy samy za sebe. Jsou přesvědčeny o své jedinečnosti a průbojnosti, proto k sobě nepotřebují nikoho, kdo by jim pomáhal a posluhoval. Většinu věcí ale ženy narozené v tomto znamení prosazují vůlí a cit v jejich případě zůstává stranou. Slušet jim bude originální účes, který podtrhne jejich výjimečnost. Například výrazná hustá ofina, asymetrický střih nebo elegantní hladké mikádo. Sluší jim ale i nejrůznější pokrývky hlavy.

Tip: základem účesu u znamení berana by měl být precizní střih.

BÝK (21. 04. - 21. 05.)

Býci jsou otevření a poctiví. Každá žena narozená v tomto znamení je silná žena. Nedisponuje typickými ženskými vlastnostmi jako je ukňouranost, náladovost či přecitlivělost. Užívá si života plnými doušky a je velmi vnímavá, co se týče vůní, barev a zvuků. Účes ženy narozené v tomto znamení by měl být hlavně barevný. Melíry tón v tónu či přirozená barevnost založená na několika odstínech téže barvy je pro ženy narozené ve znamení býka to pravé.

Tip: ženy narozené v býku jistě ocení přírodní a přirozeně vonící vlasovou kosmetiku.

BLÍŽENCI (22. 05. - 21. 06.)

Blíženkyně jsou bystré i náladové, cynické i roztomilé. Záleží, které "já" se v nich momentálně projeví. Jejich mysl neustále cestuje a maličkosti (pořádek či zodpovědnost) je nezajímají. Často používají ruce, kterými obvykle i mimoděk zabloudí do vlasů. Potřebují tedy nadýchané objemné účesy, které by si mohly neustále načechrávat. Hodí se pro ně takový účes, který stačí ráno prohrábnout a jít.

Tip: účes ve stylu: ráno jsem vstala a šla, je velmi moderní, z vlasových přípravků by měly blíženkyně volit ty na objem a rychle se mastící vlasy.

RAK (22. 06. - 23. 07.)

Nálada žen narozených ve znamení raka je proměnlivější než počasí. Pod svým krunýřem skrývají jemnost, nesmělost a velkou citlivost. Jen málokdy se svěřují a často v sobě dusí mnoho zábran. Nálady žen račic jsou tak nevyzpytatelné, že pro ně bude ideální jednoduchý, neutrální střih v polodlouhé délce. Když budou chtít, nechají vlasy rozpuštěné, jindy je stáhnou do culíku, pak si zase vytvoří vlny.

Tip: kvalitní vlasové přípravky na normální vlasy jsou pro račice nutností.

LEV (24. 07. - 23. 08.)

Lvice se narodily, aby vládly a diktovaly. Za každých okolností touží být středem pozornosti. Milují luxus a peníze. Zároveň jsou ale velmi velkorysé. Slušet jim bude zlatá nebo zlatooranžová barva a proto by jejich vlasy měly být v odstínech blond od platinové až po medovou. Jejich vlasy tak bude zářit jako hříva pravé lvice.

Tip: pro lvice jsou ideální přípravky na blond vlasy, které z nich udělají zlatovlásky.

PANNA (24. 08. - 23. 09.)

Panny působí jako zakřiknuté stydlivky a je fakt, že žijí slušný život bez výstřelků. Páteř však mají z ocele. Srdcem jsou totiž velké bojovnice. Milují praktické oblečení a mají velký smysl pro detail. Stejné je to, i co se týče jejich vlasů. Praktický účes, který bude skvěle vypadat ráno po cvičení jógy, přes den v kanceláři i na romantické večeři ve dvou, je pro ně základem.

Tip: účes panny pomůže udržet tam, kde má být kvalitní lak na vlasy s pečujícími složkami.

VÁHY (24. 09. - 23. 10.)

Váhy jsou na první pohled velmi harmonické bytosti. Často ale u nich dobromyslnost vystřídá urážlivost. Váhy potřebují citlivé a opatrné zacházení, jejich vnitřní rovnováha je totiž velice křehká. Váhy se často nemohou rozhodnout. Vzhled je pro ženy narozené ve váhách velice důležitý. Jejich účes musí být dokonalý do posledního detailu a také z nich musí vytvořit svůdnou krásku. Váhám sluší vyčesané vlasy, drdoly a hladké stažené vlasy, které dají vyniknout jemnému obličeji a šíji.

Tip: vysoce fixační stylingové přípravky a nejrůznější vlasové potřeby jsou pro váhy nepostradatelné.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Ženy narozené ve znamení štíra jsou přitažlivé, hrdé a dokonale sebevědomé. Osobní kouzlo by mohly prodávat. Upřímnost štírek a jejich přímočarost snesou jen ti nejsilnější. Ženy narozené ve štíru vypadají sexy úplně ve všem, nemusí tedy používat žádné ženské triky a zbraně. Sexapeal z nich přímo čiší, ať mají vlasy krátké, dlouhé nebo jsou třeba holohlavé. Mohou však vyzkoušet nejrůznější paruky, které jim dodají na tajemnosti.

Tip: určitě by štírky měly experimentovat s přirozeně vypadajícími parukami.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelkyně trpí vnitřním neklidem, který je nutí neustále něco dělat. Často na ostatní působí jako dítě radující se z každé maličkosti. Nedokážou lhát ani předstírat. Jejich účes by měl vyhovovat jejich životnímu tempu. Střelkyně své vlasy často zanedbávají a nosí stále ten samý účes. Nesnáší mytí a česání vlasů, které je obtěžuje. Často mají dlouhé vlasy, protože návštěva kadeřníka je podle nich zbytečná. Styl nestyl jim ale sedí a působí v něm přirozeně, jen nad tou péčí by se měly zamyslet.

Tip: střelkyně by při mytí v žádném případě neměly vynechávat kondicionér, hodí se pro ně přípravky 2v1.

Barva vlasů mluví za nás...

5. září 2007 v 22:08 | deni |  :.styl.:
Ať chceme nebo ne, barvou vlasů světu sdělujeme, jaké jsme. Někdy pravdivě, jindy mylně.
Na této typologii má nezanedbatelný vliv umění. Již dávno vytvořili spisovatelé klišé jako americká blondýna, temperamentní rusovláska či tajemná černovláska . A film tuto typologii ještě víc vyhrotil. Vždyť si vzpomeňme, do jakých rolí byla obsazovaná třeba slavná Brigitte Bardotová, kam naopak filmaři zasadili Sophii Lorenovou, či Elizabeth Taylorovou. A co Julia Robertsová se svými zrzavými kudrnami? Nebo kolik rozruchu způsobil v médiích fakt, že blondýna Sharon Stoneová má IQ na pokraji geniality? Divil by se svět stejně kdyby šlo o přírodní tmavovlásku?
Nevysíláte falešný signál?
Různá barva našich vlasů vyvolává různé emoce.
 • Plavovlásky a přírodní blondýnky vypadají tak romanticky, něžně a nevinně, že okamžitě vzbuzují ochranitelský syndrom.
 • Rusovlásky se svou typicky světlou pletí a pihami podobají sluníčku - působí vesele, škádlivě a temperamentněji než blondýny.
 • Rusovlásky temných odstínů vypadají záhadně, nebezpečně a nezkrotně, takže nejistý muž se jim raději uctivě vyhne.
 • Hnědovlásky vzbuzují pocit klidu, pohody a spolehlivosti. Ne nadarmo se říká, že páni mají rádi blondýnky, ale žení se s brunetkami.
 • Černovlásky evokují exotiku, tajemství, nebezpečí a nekompromisnost.
 • Ženy s extravagantními barvami vlasů působí nepřístupně, sebevědomě a sebejistě.
Proto nezapomeňte - jste-li osamělá a hledáte partnera, s extravagantní barvou ho najdete jen stěží. Když změníme barvu vlasů, velmi často chceme působit přesně tím dojmem, kterým jsme zatím nepůsobily.Chceme být pro svět jiné. A to je dobře - vždyť změna je život. Číhá tu na nás ale jedno nebezpečí. Může se stát, že navenek vysíláme protichůdné signály a mateme své okolí, pokud nové barvě vlasů nepřizpůsobíme i naše vystupování. Zbavila jste se plavovlasé hřívy a máte na hlavě extravagantní červeň ve dvou odstínech? Pak nesmíte počítat s tím, že vám muži pomohou stejně ochotně dotlačit auto do servisu, jako když jsem byla bezradná blondýnka.

Řekni, jaká jsi a já ti povím, jaké vlasy máš...

5. září 2007 v 22:05 | deni |  :.styl.:
Vlasy - koruna krásy, tak se traduje již od dávných dob charakteristika nejvýraznější ozdoby žen, ale často i mužů. Barva, kvalita i účes prý také navíc vypovídají mnohé o našem charakteru, vlastnostech, jsou rámem obrazu naší tváře. Jak by se tedy daly rozdělit ženy podle vlasů, které jim příroda nadělila?
Žena horkokrevná
Její vlasy jsou jemné a výrazné, v jednoduchém účesu bez velkých úprav. Taková žena je velmi společenská, komunikativní, snadno navazuje přátelství, dává přednost týmové práci. Ovládá umění diskuse, umí rozumně argumentovat.
Žena klidná
Obvykle má vlasy dlouhé a vlnité. Žena tohoto typu se projevuje ve společnosti skromně, ráda si povídá na jakékoli téma, je usměvavá. Lidi i situace přijímá takové, jaké jsou, klidně, bez emocí, má smysl pro harmonii, nejen v oblečení dává přednost jednoduchosti a kvalitě. Je trpělivá, nikam nespěchá
Žena náladová
Výrazná ženskost je jejím hlavním rysem, nosí ráda složité a pracné účesy, které někdy mohou ztratit fazónku a nositelka glanc. Tato žena je někdy nedůtklivá, ale když je v dobré míře, působí ve všem, co dělá, něžně a elegantně. S potěšením se nechá dobývat, ráda přijímá výhody života, ale málo jí záleží na výsledku. Pokud jde vše samo, je i ona přístupná, jen zřídka však sama vyvíjí iniciativu.
Žena přemýšlivá
Málokdy má složitý účes, dává přednost jednoduchosti, aby si mohla vlasy, obvykle dlouhé, velmi často také husté a neposlušné, rozpustit nebo upravit do přijatelného tvaru. Má složitou povahu, chvíli je veselá a temperamentní a za chvíli zase nostalgická a zamyšlená. Přemýšlí o životě, o sobě často pochybuje. Má bujnou fantazii, je snílek s nohama na zemi.
Žena vědkyně
Její účes je buď úzkostlivě upravený nebo naopak bez valné péče, trochu střapatý. V oblékání je spíše konzervativní, nesleduje módní trendy, a i když je zpravidla dobře upravena, její zevnějšek u ní není na prvním místě. Důležité je pro ni vzdělání, studium, kariéra. Je realistka, má ambice, smysl pro řád a přesnost, ráda přichází věcem na kloub, její práce je pro ni největším dobrodružstvím života.
Žena sportovkyně
Má obvykle krátké nebo polodlouhé vlasy, stažené do ohonu nebo drdůlku, často s ofinou. Je energická, disciplinovaná, přímá v jednání, neztrácí čas zbytečnostmi, nebojí se převzít iniciativu. Muži se takových žen často bojí, zvláště ti s menším sebevědomím. Rychle se rozhoduje, dobře se přizpůsobuje nenadálým okolnostem. Je to pravá žena do "fujavice".

Barevná typologie X.-Výběr šperků

5. září 2007 v 22:02 | deni |  :.styl.:
Výběr šperků je velmi důležitý a dokáže podtrhnout nebo zničit celkový dojem.
Jarní typ
Šperky typické pro tento barevný typ by měly být jemné a něžné, jako je on sám. Ovšem co musí oželet na mohutnosti a velikosti šperků, může si vynahradit v barevnosti. Sytá tyrkysová, žlutý topas, modrý safír nebo zlatavý jantar vypadají v ladění jarního typu velmi hezky. Také šperky z korálů nebo rohoviny smetanového odstínu, případně stejně zbarvená umělá hmota působí velmi přirozeně a zajímavě. Pokud jde o zlato, hodí se jeho teplé odstíny - žluté nebo načervenalé, nemělo by být bílé, stejně jako by ženy jarního typu neměly volit stříbrné šperky. Perly by měly mít odstín krémově bílý nebo nažloutlý.
Letní typ
Letní typ je, pokud jde o šperky, ušlechtilost a noblesa sama, zvláště vhodné jsou stříbrné šperky s matným nádechem až dočerna, ať nové nebo staré s patinou. Z barev jsou vhodné chladné a nepříliš výrazné odstíny. Velmi dobře vypadají jasné rubíny a granáty, zelený jadeit s modrým nádechem, jemně modrý akvamarín, ale i šedozelený achát. A jako stvořené jsou pro letní typ i diamanty a narůžovělé nebo šedé perly. Ani zlata se ženy tohoto typu nemusejí odříkat, jeho bílá nebo chladně červená varianta působí velmi čistě a dokonale.
Podzimní typ
Dřevo, rohovina, jantar, kůže, kostěné šperky či ozdoby z peří působí v ladění podzimního typu přirozeně a harmonicky. Ženy tohoto typu mohou zvolit i objemné a mohutné šperky, ovšem pouze v jemnějším barevném ladění, aby tyto doplňky nepůsobily příliš křiklavě a nepotlačily barvy oděvu. Zlatě žluté topasy, červené korály, žlutozelené jadeity, teplé acháty, to jsou minerály ladící s barvami podzimu. Podzimní typ nic nezkazí jakýmkoli zlatem v teplých odstínech, ovšem stříbru a bílému zlatu by se měl vyhnout. Velmi zajímavě ale naopak působí měď a bronz.
Zimní typ
Nápadnost a extravagance, to jsou synonyma pro šperky zimního typu. Je jako stvořený pro vše velké, třpytivé a blýskavé - diamanty, štrasy, krystaly a brilianty, předimenzované, výrazné náramky či náušnice působí na ženách zimního typu vyloženě draze, ať už jsou z drahého kamene nebo z plexiskla. Všechny drobné, jemné a filigránské šperky působí na zimním typu fádně, zatímco tmavé odstíny černého onyxu, jantaru, zeleného jadeitu nebo rudý rubín získají ještě více na kráse a dokonalosti. Jedna řada perel nestačí - vždy by jich mělo být víc, nejlépe vyniknou bílé, šedé nebo ušlechtilé černé. Z drahých kovů jsou nejvhodnější bílé zlato, platina, velmi vhodné je stříbro - černé nebo naopak velmi lesklé.

Barevná typologie IX.-Vlasy

5. září 2007 v 21:57 | deni |  :.styl.:
Vlasy jsou jedním z hlavních určujících znaků barevného typu. Vždy bychom se tedy měly držet pravidla, že i když si vlasy barvíme, měla by barva vlasů ladit s naším typem.
Jarní typ
Princezna se zlatými vlasy asi nejlépe charakterizuje tento typ. Vlasy jako len s kapkou medu, zlatohnědé, jemně rezavé, ale i teple kaštanově hnědé, vše v pastelových tónech, vždy se zlatým nádechem. Pokud mají plavé vlasy spíše popelavý nádech, nepatří jarnímu typu.
Letní typ
Ač jeden ze dvou studených barevných typů, i zde najdeme blondýnky - ovšem spíše platinové mondény, sem patří také výše zmíněný popelavý odstín blond vlasů. Typičtější jsou však vlasy oříškově hnědé, případně s popelavým nebo červeným chladným podtónem. Pokud jste hnědovláska a toužíte po blond vlasech, zvolte spíše pouze melír, než celkové probarvení. Okolo obličeje nechte vlasy v původním odstínu, zbytek vlasů bude obarven pouze v pramíncích - třeba ve dvou odstínech blond - platinové a karamelu. Zvláště na delších vlasech může však jít o náročnou proceduru, je lepší svěřit se do rukou odborníkovi.
Podzimní typ
Zrzka, zlatá blond, zlatohnědá, měděná až do hněda, ryšavá, rudovláska - vše v sytých zářivých barvách, to jsou vlasy typického a také vzácného podzimního typu. Je dokonalý a harmonický, vůbec mu tedy neublíží sem tam nějaký barevný akcent. Nádherně působí například červený melír na hnědých vlasech. Měděné praménky pozvednou zlatohnědé či blond vlasy. Naopak s blond přelivem spíše opatrně, velmi světlá až průhledná pleť nejde s tímto odstínem vždy dohromady.
Zimní typ
Jeho přirozenou barvou vlasů je tmavohnědá, hnědopopelavá, hnědočerná. Černá až černomodrá sluší zvláště typům s velmi světlou až bledou pletí. Pokud se rozhodnete pro přeliv, volte vždy spíše v tmavší barevné paletě chladných odstínů. V melírech se nespletete s pramínky modrými, nafialovělými či stříbřitě plavými. Jestliže máte barvu "nijakou" a ráda byste ji trochu oživila, je vhodná hnědá smíchaná napůl s chladnou třešňovou, výsledný odstín je neobvyklý a zajímavý.
V případě barvení vlasů jakéhokoli typu je třeba více než jindy přemýšlet, zkoušet a konzultovat rozhodnutí s odborníkem. Nevhodná barva, ač smývatelná, nás pak "zdobí" několik týdnů. Ale nebojte se změny, můžete být mile překvapeny, jak obrovskou proměnu způsobí "jen" jiná barva vlasů.

Barevná typologie VIII.-Líčení

5. září 2007 v 21:55 | deni |  :.styl.:
S konkrétním barevným typem souvisí přirozené probarvení pleti, oční duhovky a vlasů. U jarních a podzimních typů je nádech nebo barevnost spíše do žlutava, u letních a zimních typů naopak spíše v namodralém chladném odstínu a tomu by mělo odpovídat i líčení.
Jarní typ
Tajemstvím krásy jarního typu je něžná, světlá pleť se zlatožlutým nebo broskvově růžovým nádechem a světlé vlasy s odstínem dozlatova. Pleťový podklad by měl být velmi transparentní, nejvhodnější je tekutá forma, podle barvy pokožky v nažloutlé béžové nebo ve slonové kosti. V létě můžeme použít podklad o odstín sytější, až nahnědlý, protože jarní typy se přes svou jemnost dobře opalují.
Rouge a rtěnka jsou nejčastěji v lososově nebo korálově růžové až červené, rouge může při vyšším opálení přecházet až do bronzových tónů, nic nezkazíme leskem na rty.
Oční stíny se k obvyklým světlým očím jarního typu hodí v pastelových odstínech, pokud chcete přece jen použít sytější tóny, zjemněte je světle šedým pudrem na víčka. Oční linky i řasy v šedém, hnědém nebo jiném pastelovém tónu dobře korespondují s jemnými stíny. Spodní víčko můžeme vyzdvihnout bílou kajalovou tužkou. V žádném případě nepoužíváme na oči černou linku, působí tvrdě.
Letní typ
Pro letní typ je charakteristická velmi světlá nebo olivová pleť s namodralým podtónem, nejvhodnějšími barvami pro tento typ pleti jsou studená ocelová modř, pink růžová a neutrální béžová. Pleťový podklad vybíráme podle odstínu pleti - například pro pleť s olivovým nádechem zvolíme make-up v chladných hnědých nebo mléčných barvách, záleží na světlosti pokožky. Tvářenku volíme tlumeně růžovou, rtěnku nepříliš výraznou pink růžovou, jemnou fialovou nebo melounově červenou, popřípadě i modrorůžovou.
Oční stíny i linky, stejně jako u jarního typu, zásadně vylučují černou barvu, velmi dobře naopak vypadají v odstínech světlé i tmavé šedi, zelené, tyrkysové nebo chladně modré. Opatrně by letní měly zacházet s barevnou tuší na řasy, může působit nevhodně. Na obočí jsou hezké chladně hnědé tóny, černá budí dojem tvrdosti.
Podzimní typ
V rámci podzimního typu existují dvě zcela rozdílné varianty - jasně zrzavé vlasy a bílá pleť s pihami a naproti tomu teple světlehnědá pleť a blond nebo hnědé vlasy s červeným nádechem. Celkový přirozeně harmonický, dokonalý a někdy možná díky tomu až nudný vzhled podzimního typu oživí hořčicově žlutá, petrolejová nebo meruňka.
Pleťový podklad je průsvitný v teplých velmi světlehnědých nebo v létě terakotových odstínech, vhodné je i použití samoopalovacího krému, protože podzimní typ se příliš dobře neopaluje.
Tvářenka a rtěnka jsou také lepší rezavé až bronzové, teple červené, sytě lososové nebo terakota, místo perleti je lepší zlatý třpyt.
Oční stíny a linky jsou pro podzimní typ nejvhodnější v teplých zemitých tmavých odstínech rezavě červené, žloutkové žluti či jasné zelené, nanášených velmi opatrně. Na linky se dobře hodí syté teplé odstíny zelené, modré či hnědé, černá je zapovězena.
Řasy a obočí jsou ideální v hnědém odstínu, řasy mohou být i černé, ale se zeleným nebo modrým nádechem na konečcích.
Zimní typ
Porcelánově světlá až bledá pleť Sněhurky s modravým nádechem, tmavé vlasy od hnědé po modročernou, oči výrazných chladných barev. Ona jediná snese černé řasy i linky, většinou se k ní hodí sytě rudé červené, chladně růžové, případně purpurové rty. Existují i neklasické zimní typy - nesnesou sytou červenou rtěnku a černé linky, ale dobře ladí se vším modravým.
Pleťový podklad je vždy velmi jemný v bělavé béžové, pudr i make-up musí být v co nejtenčí vrstvě. Rtěnka může být naopak ve všech chladných odstínech červené, růžové i fialové, rty mohou být výrazné, s dalším líčením pak však opatrně.
Oční stíny jsou nejvhodnější v průsvitných ledových až ocelově šedých tónech, mohou být ale i modré či zelené. Linky jsou naopak výrazně černé, ale tenoučké, oči lze zvýraznit použitím bílé tužky na vnitřním okraji horního víčka.
Řasy a obočí jsou klasicky černé, ale velmi dobře vypadají studené modré, zelené nebo fialové, pokud je nutné zvýraznit obočí, pak do tmava.

Barevná typologie VII.

5. září 2007 v 21:39 | deni |  :.styl.:
Jarní typ
Tyhle holky mají nazlátlý tón pleti a jejich kůže je nejsvětlejší ze všech typů. Také vlasy bývají světlé s medovým nádechem nebo narezavělé. Oči jsou modré nebo hnědé. Make up by měl být svěží, jasný, s pastelovými odstíny, na víčka a lícní kosti naneste broskvovou barvu. Řasy naličte hnědou řasenkou, nikoli černou a rty světlečervenou nebo růžovou rtěnkou. Při oblékání vynechejte tmavé, intenzivní barvy, ve kterých byste vypadala starší. Ideální barvy jsou světlé, jasné, v celé paletě odstínů od nažloutle zabarvené až růžovou, broskvovou, meruňkovou, lososovou a korálovou a teplou žlutou. Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová, teplá čokoládová hněď a stříbřitě šedá (jinému odstínu šedé by se měly tyto ženy vyhnout).
Letní typ
Barva kůže prozradí ženy letního typu- je velmi světlá, s namodralým tónem. Pokud si nejsi jistá, jestli máš právě takovou pokožku, zkus se podívat na tvé zápěstí, kde se odstín rozezná nejlépe. Vlasy bývají často blond, které časem ztmavnou. Oči jsou modré, zelenošedé nebo hnědé. Oční stíny vol v chladných barvách, pěkně vypadá modrošedá, šedá nebo fialová. Tváře zvýrazni trochou růžové, aby nevypadaly bledě a na rty použij jemné odstíny růžové nebo fialové. Tvůj šatník by měl být v barvách červené, modré, žluté, ale vždy by měly být zvoleny chladnější odstíny.
Podzimní typ
Pleť těhle holek je dozlatova zabarvená, broskvová, vlasy mají červený odstín, nebo alespoň červený třpyt v hnědých vlasech. Oči jsou tmavohnědé, někdy i modré. Podzimní typ má při líčení možnost volit z velkého výběru barev, snad nejvíce mu ale sluší červenohnědá. Použij ji tedy při líčení očí, rtů i řas. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na dívce tohoto typu výborně, vhodná je i zelená barva v odstínu olivové, barva khaki, petrolejová a tmavá jedlová zeleň. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Zimní typ
Pro tento typ je charakteristická světlá pleť s namodralým odstínem, tmavé vlasy a vždy velmi výrazné oči- ať už jsou modré, hnědé nebo zelené. Těmhle holkám sluší stříbrné šperky a mohou si dovolit jasné červené nebo růžové rty, modré nebo zelené oční stíny. Černá linka zdůrazňující tvar oka sluší tomuto typu nejvíc ze všech ostatních. Obočí je většinou tak tmavé, že nepotřebuje zvýraznění. Chybou při oblékání jsou bledé odstíny, ve kterých vypadají mdle, naopak dívky zimního typu si mohou dovolit křiklavé a výbušné barvy. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Základ šatníku by měla tvořit černá nebo námořnická modř, ke které budou příslušet kontrasty- růžová, žlutá a hlavně jasně červená, kterou si může dovolit opravdu pouze zimní typ.