Emo styl

4. ledna 2008 v 23:34 | deni |  :.styl.:

Co je emo

Někdo si myslí, že když si nalakuje nehty na černo,na stěnu pověsí plakát My chemical romance a bude nosit proužkovaná trička, že je hned Emo. Ale není tomu tak. Emo má spoustu dalších tajemství. Typické znaky pro Emo : Krátce střižené vlasy, maximálně po ramena a to vepředu nejdelší a vzadu nejkratší. Delší ofina, která může sahat až do půlky obličeje. Emo jsou totiž plaší a tak se potřebují zakrýt. Dalším znakem Emo jsou silně namalované oční linky-černá, červená nebo taky fialová. Emo boys může působit na lidi jako buzerant, ale nemusí tomu tak být.Emo boys totiž dávají najevo, že i kluci pláčou, že i kluci se dají ranit, že i kluci mají svoje city. Možná si normální kluci z Emo boys utahují, že jsou ostudou kluků, ale kluci přiznejte se,vy taky pláčete. :)) Emo boys & Emo girls působí hodně smutně a když jsou opravdoví, že se jenom nepřetváří, protože je to zrovna v módě tak jsou smutní pořád. Vyhýbají se očnímu kontaktu s ostatními lidmi.

Historie Emo..


Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.


Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako "emo", údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo "emo" vnímáno jako zkratka z "emotive hardcore", či "emotional hardcore", čímž byl tehdy druh hudby označován.


V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější "emo" styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.


Spolu s tím začala být hudba známější, a "emo" začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak emo" či "vzmuž se, emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.

Emo Girls

Emo Girls se rády vodí za ruce s ostatními Emo Girls a Emo Boys, jsou většinu času smutné, nesmějí se často a jako Emo Boys se Vám nechtějí dívat do očí.
Emo Girl má velmi tmavé vlasy střižené buď kolem ramen nebo do klasického Emo sestřihu, který je krátký, vzadu špičatý s prudkou ofinou. Jejich vlasy jsou velmi tmavě hnědé nebo černé, v hodně případech velmi světle blond - zkrátka každá délka střihu je správná akorát musí stále část obličeje zakrývat a to proto, že Emo Girls mají sklon být plaché, záhadné a nechtějí tolik ukazovat obličej. Většinou mají hodně tmavě namalované oči.
Hodně je Emo Girls jsou vegetariánkami nebo vegankami. Ačkoliv se hodně z nich obléká v Emo stylu, je hodně Emo Girls smutných, pláče, píšou básně a mají sklon si řezat zápěstí. Všechno tohle schovávají nošením řetězů a náramků veselých barev.
Jejich oblečení spočívá v těsných džínách, obrácených a tmavě barevných tričkách někdy doplněných šálou. Obvykle mají pár piercingů a nosí hodně barevných doplňků. Některé dívky nosí hranaté brýle, jiné ne. Emo Girl nemají rády, když si je pletete s Goth. Emo a Goth jsou velmi rozdílné.
Na první pohled vypadají Emo Girls smutně a zcela ztraceně a stejně jako Emo Boys chodí obvykle s hlavou dolů a nikomu se nedívají do očí. Emo Girls milují, když se k sobě Emo Boys mají.

Emo Boys

Emo Boys jsou kluci, kteří nechtějí následovat myšlenky střední proudu naší společnosti.
Emo Boys se oblékají do těsných kalhot a triček. Malují si černé linky a mají husté vlasy, které jim visí do obličeje.
I když si hodně lidí myslí, že Emo Boys jsou slaboši co jen brečí a podřezávají si zápěstí, se velmi mýlí! Emo Boys jsou kluci, kteří se nestydí za svoje emoce, protože společnost si myslí, že kluci nebrečí a jsou vždy silní.
Emo Boys jsou velmi speciální. Vyjadřují se skrz umění a hudbu. Mluví velmi lyricky. Emo Boys poslouchají např. My Chemical Romance.
PÁR Emo DOpLňkŮ-
beaded cross necklacerhinestone skull necklacered skull necklace
chick by nicky hilton black bow headbandpink & black rhinestone headbands
pink skull hat pink skull scarfpink fingerless skull glovesskull scarf
skull clip watch guitar clip watch
plaid star earrings skull dangle earringsstar girl earringsangel girl earringsb&w striped earrings
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.