Jak se učit?

4. ledna 2008 v 23:25 | deni |  :.zábava.:
I když ještě není škola, i tak už se,a le blíži čas na to, abych se pomalu začínali učit. Až budeme chodit do školy, učení nás bavit nebude, proto mám tady pro vás pár rad, jak stím bojovat, aby učení šlo do hlavy samo=)!
Matematika - Ta se moc naučit nedá, pozor spíš dávej v hodinách, pak se Ti to vyplatí! ;-)
Český jazyk - Je skoro to samé jako Matematika, ale občas by nebylo na škod si zopáknout velké a malé písmena, tvrdé i, měkké i, a prostě kousek z gramatiky;-)
Fyzika - Pro některé náročná na pochopení, ale zárověň to může být i zábava. Když se učíte například učíte o gravitační síle, skuste pastelku a knížku pustit najednou, co spadne dřív? Knížka a proč? protože je težší,takhle to můžete zkoušet ze vším co se právě učíte;-)
Zeměpis - Tam je důležitá mapa, pokud víte kde co leží, tak to je O.K, ovšem třeba vysvětlivky, typu poledník - se musíte naučit ze sešitu;-)
Dějepis - Tak dějiny, to je celkém zajímavá všc, to co prožívali naši předkové, by váš mohlo zajímat, a pokud ne, pak učení nebude taky lehké, ale při hodině stačí dávat jen pozor, pak pří písemce, už si něco můžete i domyslet, ;-)
Přírodopis - Tak tam se učí zvířatka, nebo prostě něco o přírodě. Třeba ryby, i když jejich kostry jsou těžké na popis, i tohle se dá naučit, jak? Stačí se o to jen zajímat, na internetu je toho přímo hafo, a přírodovědné knížky taky nejsou špatné, tam si to stačí jen přečíst, ono něco v té hlavě zůstane :D a lidské tělo, no to je prostě o nás, to zajíma skoro každého;-)
Cizí jazyky: Na každých školách je výběr - můžeš si zvolit takový jakzyk jaký si myslíš, že by tě bavil, ale dneska už se opravdu neobejdeš bez angličtiny! Cizí jazyky se učí celkem blbě, jak Ti učitelka dá 100 slovíček najednou, no tak to je maso! :D Ale mužeš si je přečíst třeba 3 po sobě, pak si vytvořit papírky, a jak pujdeš třeba do kuchyně, na ledničku můžeš nalepit papírek se správným význemem! Víš co se říka: Škola hrou!! ;-)
Chemie: Vzorečky jsou těžké, ale vlastně je to něco jako matika a fyzika;-) Pokus se správně naučíš, a chemie tě bude bavit, pak to půjde jako po másle;-)
Důležité pravdila pro učení:
- Jak Ti paná učitelka/pan učitel dají úkol, který máš sice až za týden přinést, udělej si ho hned! Pak se Ti totiž nahrne tolik učení, že nebudeš vědět kudy ven!
- Neuč se všechno najednou, ale postupně, mezi učením si dávej pauzy, sední si třeba ke copmu a najdi si na internetu, látku, kterou právě probíráte, z internetu je to vždycky jiné než od učitelky;-)
- Uč se třeba jen hodinu, když si to rozvrhneš, 1. hodina fyzika a pak další třeba dějepis, pujde to líp.
- i když si něco nezapamatuješ, nech to uležet, při písemce ti to možná zaklepe na mozek a ty budeš vpohodě!
- Nedělej závěry z jedné 5, ta se dá vždycky vylepšit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.