řeč těla

2. srpna 2008 v 14:04 |  :.zábava.:
gestaUž tě někdy napadlo, že tvá chůze, pohyby rukou a celkově řeč těla, o tobě mohou mnohé prozradit? Věř nebo ne, ale řečí těla můžeš klukovi naznačit, že se ti líbí nebo ti je naopak lhostejný. Prozradíme ti fígly, jak docílit toho, po čem toužíš, a jak ho pouhou řečí těla svést či naopak odmítnout.
Řeč těla je nejen důležitá při "balení" opačného pohlaví, ale také na přijímacích pohovorech, dosahování úspěchů v povolání, při rozvíjení přátelských vztahů, přesvědčování druhých a v neposlední řadě k odhalování, co se naopak honí hlavou lidem kolem tebe.
Překřížené nohy či ruce? Skutečně i tohle může něco znamenat. Člověk tak dává jasně najevo, že k tobě cítí nedůvěru a nechová k tobě příliš vřelý přátelský cit. Je to tak trochu obranný postoj. Pokud tedy mluvíš s člověkem, se kterým chceš mít dobrý vztah, ruce slož do klína nebo je nech viset volně podél těla.
Ruce v kapsách nemusí znamenat jen projev "drsňáctví", ale i uzavřenost, tajnůstkářství a taky nějaký mindrák či depresi. Pokud však mrzne až praští, nediv se :-)
Často je příznivý nebo naopak nepříznivý první dojem způsobem tvojí mimikou a gestikulací. Dávej si velký pozor na to, zda působíš přirozeně a sebevědomě.
Podávat ruku nesmíš jako leklá ryba, mohlo by to znamenat, že si člověka na opačné strašně nevážíš a nechceš s ním raději mít nic společného. Ovšem netiskni ruku ani příliš křečovitě a nevytáčej svoji dlaň nahoru, znamenalo by to, že se cítíš být mnohem důležitější a máš navrch!
Hrbení je často pouze zlozvykem, při sezení se ale snaž sedět vzpřímeně, ale zároveň i přirozeně a pohodlně.
Mnutí nosu či čela tě může prozradit při lhaní!
Nervozita se často projevuje bubnování prstů, okusováním nehtů, kopáním do stolu, prohrabováním si vlasů apod.
Sklopený zrak a hlava poukazují na bojácnost, neodvážnost a stydlivost. Proto se člověku dívej zpříma do očí a neuhýbej pohledem. Ani to však nepřeháněj, mohlo by to druhého usvědčit ve vyzývavosti.
Úsměv skutečně prozradí mnohé. Nikdy se neusmívej příliš křečovitě, ale nasaď svůj upřímný úsměv s poodhaleným zuby. Můžeš si zkusit dát jazyk za zuby a usmát se, působí to víc přitažlivěji.
Doteky udělají své. Ten, koho se často dotýkáš, aniž by sis to jakkoliv uvědomovala, ti je moc sympatický a velmi ti na něm záleží.
Zkus si tedy někdy všimnout, jak se ostatní chovají. Určitě přijdeš na spoustu novinek, které jsou ostatním utajeny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Delilah→SB←♥♥♥ Delilah→SB←♥♥♥ | Web | 2. srpna 2008 v 19:22 | Reagovat

zajímavý :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.