:.styl.:

Vázání tkaniček I.

29. února 2008 v 19:21 | deni
Tady je pár tipů. Popisovat jak na to je dost složité, ale podle obrázků to zvládne opravdu každý! Takže to zkuste, výsledky stojí rozhodně za to a tuning botů přece každý nemá!

Hubněte během spánku!

29. února 2008 v 15:57 | deni

Dost bylo cvičení a diet, hubněte během spánku!

Pokud se vám nedaří nasoukat do ultratenkých jeansů, možná děláte jednu zásadní chybu. Málo spíte...
Pokud se vám nedaří nasoukat do ultratenkých jeansů, možná děláte jednu zásadní chybu. Málo spíte...
Po zástupu zaručených cviků, při kterých v posilovně vypustíte duši, abyste dostaly dolů alespoň jeden gram tuku, a ještě úžasnějších a neskutečně drahých pilulek, které vás zbaví chuti na vše, včetně života, tu je konečně zpráva, kterou ocení snad každá žena, bojující se svou postavou.
Chcete opravdu zhubnout? Nebojte, nebudeme vás honit po parku ani trápit tukožroutskými polévkami. Místo prolévání potu stačí - pořádně se vyspat! Ano, čtete správně! Podle nových vědeckých studií se totiž tukové buňky ničí nejlépe právě během lidského spánku.

Nehladovte - spěte

Snad každá žena bojuje s několika 'údajnými' kilogramy nadváhy a snad každá žena vyzkoušela všechno, včetně tukožroutských polévek a hladovění při úplňku. Pokud se vám přesto nedaří nasoukat se do ultratenkých jeansů, možná děláte jednu zásadní chybu. Málo spíte...
K tomuto závěru dospěl po dlouhém odborném výzkumu doktor Sanjay Patel z Caseovy západní záložní univerzity v americkém Clevelandu. Podle Patela je důležité spát minimálně sedm hodin denně. Ženy, které jsou celý den v zápřahu a dostatečný odpočinek si nedopřejí ani v noci, přibývají totiž daleko více na váze.
Rozdíl dvou hodin spánku znamená, převedeno na tukové polštáře, zhruba jeden kilogram. U žen, které méně spí, je totiž riziko nadváhy větší až o patnáct procent. Doktor Sanjay Patel přitom pracoval s informacemi o takřka sedmdesáti tisících žen.

Na vině je únava

Ke stejnému závěru jako doktor Sanjay Patel došli také odborníci z jiných koutů světa. Vědci se však ještě před několika lety domnívali, že za přibírání na váze může, při nedostatku spánku, větší přísun potravy. Únavu si totiž kompenzujeme jídlem a většinou také ztrácíme zábrany v tom, co všechno našemu žaludku naservírujeme.
(Jenom si vzpomeňte na tahy na ledničku a lahůdkářství po probděné noci.) Na rozdíl od ostatních ovšem přichází Patel s naprosto novou teorií. Nevyspalé tělo více tloustne, protože je méně odpočinuté, méně se hýbe - a tím se zpomaluje látková výměna v organismu, nikoliv tedy kvůli nezřízenému plenění lednice.

Maminky, spěte

Tato teorie motá hlavu především současným i nastávajícím maminkám. Právě na ně se vědci s předepisováním spánku jako účinné kúry na hubnutí obracejí nejčastěji. Pokud jste ovšem měla nebo ještě máte malého potomka, je vám jasné, že jste se při dodržování této rady ocitla v začarovaném kruhu. Vědci zjistili, že ženy, které spí v období, kdy je jejich potomkovi půl roku, pět nebo i méně hodin denně, mají až třikrát větší pravděpodobnost, že budou do roka trpět nadváhou.
"Už nějaký čas víme, že nedostatek spánku je nepřímo úměrný přibývání na váze. Naše nová studie ale odhalila ještě větší spojitost, než jsme si dříve mysleli. Dostatek spánku, byť jen o dvě hodiny denně více, je pro novopečené maminky stejně důležitý jako zdravá strava a cvičení. Jinak se na svou původní váhu dostanou jen velmi těžko," radí odbornice na výživu Erica Gundersonová.
Ona a její kolegové sledovali na Harvardské univerzitě zhruba tisícovku žen, a to jak v době těhotenství, tak i po porodu. U těch, které spaly pět hodin a méně, hrozilo, že budou mít během několika měsíců nadváhu až pět kilogramů. Radovat se ale naopak mohly ty ženy, které si dopřávaly sedm a více hodin spánku. K původní váze se nakonec dostaly podstatně snadněji.

Počítání oveček

Ohrožené nevyspalostí, a s ní spojenými tukovými 'pneumatikami', jsou dokonce také děti. Odborníci z Bristolské univerzity přišli s tím, že pokud děti a dospívající spí méně, než jejich organismus potřebuje, hrozí jim následně nadváha. Nedostatek kvalitního spánku totiž ovlivňuje hladinu hormonů, které ovládají chuť k jídlu a vydávání energie. A co je nejčastěji na vině?
Výdobytky současnosti - televize, mobilní telefony a počítače. Děti u nich totiž často sedí také v době, kdy by dávno měly počítat ovečky a usínat. Odborníci proto rodičům doporučují, aby udržovali u dětí pevný režim a hlavně, aby všechna podobná elektronická zařízení z dětských pokojů odstranili. Vedlejším produktem jsou odpočaté děti a leckdy i lepší výsledky ve škole.

Spánek nebo stres

Likvidaci tukových zásob v těle mají na starosti tři biochemické procesy. Nejprve se musí uvolnit tuk z tukových zásob. Následně se musí krví dostat do buněk a nakonec se spálit na energii. Počet tukových buněk je nám dán do vínku už při narození. A pokud nepodstoupíte liposukci, pak se jejich množství za život nezmění. Tukové buňky mají jednu nepěknou schopnost. Dokážou být stejně vypasené, jako někteří jejich nositelé.
To pak v praxi znamená, že mohou přijímat neomezené množství tuku, takže jsou u obézního člověka až 100krát větší než u štíhlých lidí. Schopnost otevřít a hlavně vyprázdnit tukové buňky (adipocyty) mají pouze stresové hormony. Spouštějí se v těle při hladu, tělesné námaze, nízké hladině cukru a při jakémkoliv stresu. Při stresu potřebuje tělo novou pohonnou látku a není jednodušší způsob, než ji vzít právě z tukových buněk.
Výjimkou je spánek. Během něj se vyplavují tukové zásoby do těla i bez vědomého stresu. Zhruba hodinu po usnutí uvolní podvěsek mozkový do krve růstový hormon, považovaný za noční stresový hormon. Ten pak otevře tukové buňky a uvolní molekuly tuku. Ty se ovšem neusadí v buňce, ale tělo je využije pro tvorbu nové energie. A právě proto bývají děti i zvířata vždy po ránu tak aktivní...

Chemie v těle

S přibývajícím věkem ovšem množství růstového hormonu klesá. Lidé, kteří tedy nezmenší své porce na talíři, pomalu, ale jistě přibírají na váze. Výzkumy dokonce dokázaly, že obézní lidé nebo lidé s nadváhou mají hodnoty růstového hormonu velmi nízké. Noční fáze odtučnění u nich vlastně vůbec neexistuje. Odborníci z Kalifornské univerzity proto lidem doporučují: Těsně před tím, než jdete spát, snězte jedno sousto masa, ryby nebo drůbeže společně s citronem nebo citronovou šťávou.
Právě z této kombinace si váš podvěsek mozkový připraví růstový hormon a současně probudí hormon ACTH. Ten se ke slovu dostane při ranním rozednívání, když podvěsek mozkový svou produkci růstového hormonu brzdí. (Také ACTH je stresový hormon, likvidující tuky.) Tím chemie v našem těle nekončí.
Chcete-li, aby vaše tělo dobře spalovalo tuky, potřebujete také karnitin, který se přilepí na molekuly tuku v krvi a odvede je následně k buňkám, sloužícím k výrobě energie. Svou roli hraje také hormon štítné žlázy tyroxin a dostatek vitaminu C. To jsme se ale dostali od spánku příliš daleko. Chcete-li bojovat s kily účinně, zavřete oči a dobrou noc.

Nenechte se napálit

Na pultech knihkupectví se objevují nejrůznější kousky o zdraví a dietách. Některé vám místo pomoci ale mohou spíše ublížit. Opatrní buďte například s knihou Hubněte ve spánku od Valerie Austinové. Její metoda využívá sílu sugesce a hypnózy. U knihy jsou dokonce přibaleny dvě audiokazety. Jednu si máte pustit během bdělého stavu a druhou těsně před usnutím.
Na metodě jako takové nic špatného není, patří ovšem pouze do rukou odborníků... Lidé, citliví na relaxační techniky a hypnotické stavy, kteří s nimi ale neumí dostatečně zacházet, by si spíše ublížili. Vynořit se totiž mohou závažná traumata z minulosti - a na rozdíl od odborníka, audiokazeta nebo magnetofon je za vás rozhodně nevyřeší.
zdroj: super.cz

Cvičení podle typu postavy

28. února 2008 v 21:30 | deni
Jaký máte typ postavy, jste hruška, jablko, chřest, mrkev nebo paprika? Pročtěte si následující rozdělení a přijdete na to, jakému sportu byste se měla s vaším typem postavy věnovat .
Typ mrkev
Znaky:
atletická postava s širokými rameny, do V - formována záda, štíhlé boky a hezky vytvarované štíhlé nohy.
Jak trénovat: tento typ snadno vytváří svaly, proto musí být opatrný, aby tělo nepřetrénoval (nepříliš vytrénoval).Ideální je vyvážený trénink celého těla, strečink pro nohy, aby se svaly příliš nevytvářely.
Typy sportů: V porovnání s ostatními typy nepatříte k těm, kterým se tuk ukládá. Jste stvořeni pro každý vytrvalostní sport. Omezení: u plavání se držte zpět, abyste si nevybudovali příliš široká svalnatá záda.
Typ paprika
Znaky:
Nahoře plná, dole také, a v pase se tuk ukládá velmi snadno. Mimo to záda jsou často úzká, paže a nohy relativně krátké.
Jak trénovat: Cílené spalování tuku a lehká silová vytrvalostní cvičení jsou ideální, aby zmobilizovaly svaly a jejich elasticitu, avšak v žádném případě by se nemělo stát, že se z Vás stane obrovská masa svalů .
Typy sportů: Důležité tolik pohybu kolik jen snesete. Proto by svalové napětí mělo být kombinováno.
Dobré pro začátek : walking (zrychlená chůze) a aqua-jogging (běh ve vodě) 3 krát týdně.


Typ chřest
Znaky: Paže a nohy jsou dlouhé a velmi štíhlé. Záda jsou často úzká, malá prsa a malé hýždě.
Jak trénovat: Tady je vytvoření svalů spíše nesnadné, doporučuje se , vypracovávat celé tělo postupně, na začátku s vícerým opakováním, později s větším silovým vypětím a nižším opakováním.
Nezapomínejte na lýtka.
Typy sportů: Nejlépe je 2krát týdně walking (rychlá chůze) nebo jogging střídán s Inline-Skatingem, plaváním nebo Aqua-Joggingem (běh ve vodě).


Typ jablko
Znaky: Zaoblená postava - pokud přiberete, jsou nabraná kila viditelná především na bříšku a pažích. Nohy jsou štíhlé a hezky tvarované.
Jak trénovat: Paže, záda a bříško potřebují intenzívní silové vytrvalostní cvičení. Důležité je však věnovat se bokům a prsům, aby se i tyto partie prokrvily. Bříško při tréninku silně stahujte.
Typy sportů: Důležité je zmobilizování srdečního-oběhového-systému, pouze tak lze tuk efektivně spalovat. Perfektní druhy sportů pro Vás: Walking, Jogging nebo veslování a to 3-krát týdně.

Typ hruška
Znaky: Horní část těla štíhlá, a postupně se směrem dolů rozšiřuje, protože každý gram navíc se ukládá především na bocích a stehnech.
Jak trénovat: Abychom vylepšily proporce je nutné, aby horní část těla byla dobře vypracovaná. Pro spodní část těla platí: Cvičení s malou silovou zátěží , ale časté protažení boků a stehen , prokrvení , tím se tkáň rychleji stáhne a tuk se efektivně odstraní.
Typy sportů: Abychom se zbavili tukových polštářků je doporučen: Walking (rychlá chůze) a Aqua-Jogging (běh ve vodě) a nejlépe 3krát týdně.

Jak si správně umýt vlasy

23. února 2008 v 23:19 | deni
Například u barvených vlasů je často obava z předčasného blednutí a ztráty lesku. Mytí opravdu, ať děláme co děláme, barvě škodí. Vlasy vodu pohltí, zvětší svůj objem, a vzniklými škvírami mezi šupinami vlasu uniká pigment ven.

Dalo by se říci, že by bylo nejlepší mýt si vlasy jen jednou za čas, ale to je samozřejmě hloupost. Necítila byste se dobře a účes by ani nedržel tvar. V boji za záchranu zářících vlasů vám pomohou pouze speciální přípravky pro barvené vlasy.

Taky se snažte vlasy zbytečně nenamáčet, vyhněte se chlorované vodě v bazénu nebo té mořské - na dovolené použijte koupací čepici nebo alespoň sponu, která vám je při plavání udrží nad vodou.

Pokud aktivně sportujete, určitě si vlasy myjete častěji. Každodenní mytí si vyžádá i intenzivně se mastící pokožka. Dnes jsou však na trhu dostupné opravdu kvalitní šetrné přípravky, které by neměly ani při tom každodenním mytí vlasy poškozovat.

Jen si vybrat ten správný. Mýt si je pak můžete tak často, jak vám to vyhovuje. Nejméně jednou týdně. Pokud jste z velkého města, tak jednou za pět dnů. Ve vlasech se totiž usazuje i škodlivý smog.

Správný postup při mytí vlasů

Důležitý je pak především způsob, jakým si vlasy myjete. Proto v krátkosti zopakujeme správný postup.

Nejprve vlasy dobře prokartáčujte, abyste rozčesaly zacuchané vlasy a rozlepily prameny slepené stylingovými přípravky. Vlasy důkladně propláchněte teplou vodou.

Malé množství šamponu rozetřete s troškou vody v dlaních a naneste po celé délce vlasů.

Sama po několika použití odhadnete kolik přípravku použít. Určitě byste neměla mít hlavu pokrytou horou pěny ani místa, kam se šampon nedostal.
Pokud si myjete vlasy jednou týdně, bude potřeba celý proces zopakovat, vlasy umýt dvakrát, aby se smyly všechny nečistoty a mastnota. Vlasy myté denně, obden nebo jednou za tři dny dvoustupňové mytí nepotřebují.

A teď přichází to nejdůležitější a to opláchnutí šamponu. Veškeré zbytky přípravku musíte dostat z vlasů pryč. To se vám podaří jen důkladnou a dlouhou sprchou. Kadeřníci uvádějí až 5 minut potřebných pro spláchnutí šamponu!

Na závěr vlasy ošetřete kondicionérem nebo balzámem, který jim vrátí ztracenou rovnováhu, zjednoduší rozčesávání a vytvoří ochranný obal.

Jak na perfektní obočí

23. února 2008 v 23:16 | deni
1.
nikdy nevytrhávej horní linii obočí. když ti zde chloupky lezou na nervy, zesvětli je. před tím, než začneš obočí upravovat, vyzkoušej si, jak ti bude po úpravě slušet, a to tak, že světlou konturkou zamaluj ty části, které chceš vytrhat.
2.
chloupky vytrhávej vždy po jednom a začni přitom od nosu. vytrhávej je vždy ve směru jejich růstu - to bolí nejméně.
3.
nespěchej. pár chloupků víc nebo míň může výsledek totálně změnit. když očistíš vytrhaná místa pleťovou vodou, zamezíš tak případnému zarudnutí.

Jak si holit nohy

23. února 2008 v 23:12 | deni
1. Nejjednodušší holení nohou je ve vaně. Nechceš-li se koupat, stačí, když je jen navlhčíš.
2. Nanes pěnu nebo gel na holení. když žádný nemáš - nevadí, můžeš použít i sprchový gel.
3. Nohy hol vždy od spodu nahoru a příliš na holítko netlač, ušetříš si tak zbytečná zranění.
4. Po oholení použij hydratující tělové mléko, uvolní a osvěží tvou pokožku na nohou.

Jak se starat o tvůj typ vlasů

23. února 2008 v 23:11 | deni

Když máš jemné vlasy...

* Větší bohatost účesu si zajistíš, když budeš používat spoustu pěny, laku i spreje na vlasy pro zvětšení objemu... To je lež! Všeho moc škodí. Když použiješ velké množství těchto přípravků, může se stát, že tvé vlasy nebudou krásně nadýchané, ale naopak splihlé. Vyber si tedy, jestli dáš přednost pěně nebo spreji pro objem vlasů. Aplikuj vybraný přípravek do vlhkých vlasů, potom své vlásky fénem vysuš, zkus pro tentokrát zapomenout na hřeben a uhlaď je jen s pomocí prstů a dlaní.

* Šampony pro objem vlasů fungují... To je pravda! Takové (kvalitní) šampony vlasy zpevňují a dodávají jim vitalitu a objem.

* Pokud si vlasy ostříhám nakrátko, zhoustnou... To je lež! Zkrácením můžeš své vlasy oživit a ozdravit, ale hustotta vlasů je geneticky daná a nic s ní nenaděláš. Záleží také na tom, jak se o své vlasy staráš a co jíš. Chceš-li mít zdravé vlasy, měla bys jíst potraviny bohaté na vitaminy (hlavně vitamin B) a minerály (železo, vápník), nebo si čas od času koupit v lékárně speciální tablety na oživení vlasů, které obsahují všechny potřebné látky.

Když máš dlouhé vlasy...

* Aby tvé vlasy byly lesklé a zdravé, musíš je kartáčovat a rozčesávat hustým hřebenem... To je lež! Dlouhé vlasy se často zacuchávají a pak se na nich dělají "uzlíčky". Časté rozčesávání vlasů naopak způsobuje porušení struktury vlasu a jeho lámání. Sáhni raději po hřebenu s širokými zuby, občas je pročeš kartáčem s měkkými štětinami a dbej na to, aby tvé hřebeny byly z přírodního materiálu.

* Chceš-li, aby tvé vlasy rostly rychleji, měla bys zastřihovat své konečky vždy po měsíci... To je lež! Tvé vlasy vyrostou přibližně o 1 cm za měsíc a nezáleží na tom, jak často si je zastřihuješ a jakou vlasovou kosmetiku používáš. Konečky vlasů bys měla pravidelně zastřihovat proto, aby se netřepily, ale rozhodně tím neurychlíš jejich růst.

* Na trhu není žádný zázračný produkt, který by navždy vyřešil problém s roztřepenými konečky... To je pravda! Trápí tě roztřepené konečky vlasů? Jediné, co můžeš udělat je to, že je ostříháš. Všechny přípravky určené pro třepící se vlasy pouze dodávají poškozeným konečkům ztracenou vláčnost a vyživují je, ale nespraví je a nezbaví tě jich! Bohužel na tento problém platí pouze nůžky a šikovné ruce.

Když máš kudrnaté vlasy...

* Kudrnaté vlasy nikdy nerozčesávej kartáčem! To je lež! Je pravda, že pro hodně vlnité až "kudrlinkové" vlasy je lepší hřeben se širokými zuby, ale není to pravidlo. Chceš-li své vlasy umýt, měla bys je nejdříve důkladně pročesat kartáčem. Jedině tak je zbavíš přebytečných nečistot.

* Narovnávním se vlnité vlasy poškozují... To je lež! Pokud si vybereš správné přípravky a náčiní, nemusíš se bát. Do vlhkých vlasů vetři speciální narovnávací mléko a pak je přes velký kulatý kartáč vyfoukej do rovna. Jako konečnou úpravu použij lesk na vlasy ve spreji. Opatrná bys měla být tehdy, používáš-li na narovnávání "žehličku" na vlasy. Tou bys neměla svou hřívu trápit příliš často.

* Kudrnaté vlasy nepotřebují žádný složitý střih... To je pravda! Kudrnatým vlasům nejvíc sedne, když jsou dlouhé nebo polodlouhé. Investuj proto spíš do kvalitní vlasové kosmetiky a přípravků. Po umytí vmasíruj do vlasů nesmývatelný kondicionér, nech je uschnout, aplikuj gel ve spreji a lehce odděl pramínky od sebe.

Jak používat tužku na oči

23. února 2008 v 23:10 | deni
Nejprve si ujasníme, co všechno se dá špatnou aplikací tužky na oči způsobit. Popravdě, není toho málo, proto se spíše vyplatí si malování linky velmi promyslet a dát si na něm záležet. Linka nesmí být nikdy příliš tmavá, ostrá až hrubá nebo velmi nápadná. Pak totiž nastane efekt, kdy bude oko vypadat přehnaně nalíčené a kromě odlíčení se s tím cestou k nápravě mnohdy nedá nic jiného udělat. Naopak linka může oko efektně zvětšit, což je asi nejvíce chtěné kouzlo nás všech. Proto správné použití tužky na oči je klíč k dokonalému nalíčení.

Základní nalíčení oka
Nyní si představíme líčení, které je vhodné do práce či na víkend pro ženy, které nechtějí vyloženě zvýraznit oči, poutat na ně pozornost a spíše chtějí být nalíčeny přirozeně.

Klíčem k takovému líčení je malování "lehkou rukou". Pokud nejste tmavší typ jako Catherine Zeta-Jones nebo Beyonce, pak je pro vás lepší vybrat si světlé stíny než velmi tmavé nebo černé. Nalíčené oko by mělo vypadat přirozeně, proto černou nechte zatím spát. Z nářadíčka budete potřebovat tekuté linky nebo linku v tužce, dále sytě barevné stíny a řasenku.

Krok číslo 1:
Podržte kůži horního víčka tak, aby byla napnutá, a aplikujte oční linku od vnějšího koutku směrem k vnitřnímu a zastavte se ve dvou třetinách víčka. Snažte se malovat linku přímo u řas, ne nijak výše. Pro větší účinek namalujte vnější část linky výrazněji než tu vnitřní.

Krok číslo 2:
Naneste pečlivě oční stíny na oční víčko a nakonec i přes linku, která se tak zjemní a celé víčko se sjednotí.

Krok číslo 3:
Dále naneste stíny i pod spodní řasy směrem od vnitřního koutku. Raději stíny nedotahujte podél celého víčka, oko by se totiž opticky zmenšilo a také stíny neudělejte tak syté, jako na horním víčku.

Krok číslo 4:
Očistěte jakoukoli chybičku pomocí vatového tampónku.

Tip: Oko ještě zvětšíte, pokud spodní vnitřní koutek vymalujete bílou tužkou na oči.
Kouřové oko
Prostě neodolatelný styl nalíčení oka, který snad nikdy nevyjde z módy. Budete neodolatelná, tedy pokud se nalíčíte správně. Může se totiž lehce stát, že to lehce přeženete.

Krok číslo 1:
Opět držte napnuté oční víčko a pečlivě naneste linku, tentokrát však od vnitřního koutku. Střed oka namalujte silnější.

Krok číslo 2:
Použijte vatový tampónek k jemnému rozmazání linky.

Krok číslo 3:
Otiskněte pořádně aplikátor do očních stínů a naneste je přes rozmazanou linku (přebytek očních stínů z aplikátoru raději sfoukněte). Vrstvení stínů na linku je malé tajemství, jak udělat perfektní kouřové oko.

Krok číslo 4:
Líčení završíte dokončením horního víčka, které sytě namalujte od řas a směrem nahoru ubírejte na intenzitě barvy očního stínu.

Jak jste možná sama postřehla, tak šířka linky dělá s okem přímo divy. Záleží tedy na tom, jak chcete, aby líčení vypadalo a podle toho linku rozšíříte nebo zúžíte. Můžete ji také efektně prodloužit směrem od vnějšího i vnitřního koutku. Pokud se spolehnete pří líčení jen na tužku na oči, pak namalujte nad sebe dvě stejně široké linky, ale každou jinou barvou, avšak vždy tón v tónu. Například khaki zelenou se zlatou, hnědou se zlatou, růžovou se stříbrnou. Důležité je při tomto líčení aplikovat linku velmi pečlivě a na napnutou kůži víčka. Jedině pak totiž může být linka dokonalá.

Jaké stíny ti budou nejvíce slušet

23. února 2008 v 23:05 | deni
stiny.mix
V současné době máš na výběr nepřeberné množství líčidel čítající neurekum nádherných zářivých, pastelových či jemných barviček. Tvůj
vkus je sice také důležitý, ale aby jsi s líčením mohla být 100% spokojená a vše bylo dokonalé, je třeba umět zvolit správný odstín. Poradíme ti, jaká barva očních stínů je ta pravá právě pro tebe!Proč na tom tolik záleží?
Oční stíny mají velmi důležitý úkol - rozzářit tvůj pohled a dodat jiskru tvým očím. Záleží však především na třech faktorech - odstínu tvé pleti, barvě očí a vlasů, jen tak líčení splní svůj účel. Pojď se se Slečnou vydat na cestu plnou barev a poznat svoji #1!
1. ODSTÍN PLETI
stinyVELMI SVĚTLÁ, PORCELÁNOVÁ PLEŤ - Určitě se vyhni příliš výrazným, zářivým, pastelovým barvám, které by v kombinaci s tvou velmi světlou pletí působily příliš tvrdě a nepřirozeně. Světlé odstíny se naopak ztratí a oči díky nim nijak nevyniknou. Vol tmavší, tlumené barvy - kapučínově hnědou (hnědá se šedým nádechem), teple fialovou či zelenou.
Tip: Vhodné je kombinování více barev. Bude ti slušet kouřové líčení, kdy na víčko naneseš svoji oblíbenou světlou barvičkou a víčko orámuješ tahy směrem k vnějšímu víčku. Stíny pak pro jemnější efekt můžeš lehce prsty rozetřít do ztracena. Tak své oči dokonale zvýrazníš!
PLEŤ S RŮŽOVÝM NÁDECHEM - Tvojí volbou by měly být jemné odstíny růžové, fialové, světle hnědé a šedostříbrné barvičky. S nimi budeš vypadat vždy přirozeně a svěže. Vyhýbat by ses měla teplým odstínům oranžové, bronzové a zlaté a také příliš tmavých barev, které by tvůj pohled udělaly příliš tvrdým a přísným.
Tip: Orámuj si oči zářivou tužkou! Nádherně vypadá kombinace tlumených pastelových barviček se stříbrnou!
SNĚDŠÍ PLEŤ - Neboj se experimentovat! Na tvé pleti nádherně vyniknou i ty nejsvětlejší odstíny a oči díky nim skutečně zazáří. Na párty se neboj nalíčit ani některou ze zářivějších barev, ale určitě se vyhni tmavým chladným odstínům, působila bys příliš uměle.
Tip: Určitě vyzkoušet stíny v supermoderních metalických odstínech zlaté a bronzové. Budeš královnou večera!oci1
2. BARVA VLASŮ A OČÍ
a) BLOND
MODRÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: růžová, světle mentolová, světle hnědá
- Na Party: tmavě šedá, temně fialová
- Kombinace: bílá+hnědá, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: jasně zelená, černá a příliš tmavá hnědá, odstíny modré, které by splývaly s barvou tvých očí
ZELENÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: šedá, šeříková, šedo-hnědá,
- Na Party: tmavě šedá, temně fialová
- Kombinace: bílá+hnědá, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: jasně modré odstíny, ostře zelená
HNĚDÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: světle růžová, jemně modrá a fialková
- Na Party: temně fialová
- Kombinace: bílá+hnědá, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: bílé, tmavě hnědéoci2
b) HNĚDÉ VLASY
MODRÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: světle modrá, růžová, světle hnědá
- Na Party: temně fialová
- Kombinace: bílá+hnědá, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: jasně zelená, černá a příliš tmavá hnědá, odstíny modré, které by splývaly s barvou tvých očí
ZELENÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: šedá, šeříková, šedo-hnědá
- Na Party: tmavě šedá, temně fialová
- Kombinace: bílá+hnědá, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: tyrkysová, jasně modré odstíny
HNĚDÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: odstíny růžové a fialové
- Na Party: temně fialová, modro-zelená
- Kombinace: světle zelená+tmavě zelená, růžová+fialová, hnědá+béžová
- Zcela nevhodné: tmavě hnědá, tmavě šedáoci3
c) ČERNÉ VLASY
MODRÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: světle růžová, fialková, béžová
- Na Party: tmavě šedá, jasně modrá
- Kombinace: světle+tmavě modrá, růžová+fialová
- Zcela nevhodné: teplé odstíny hnědé a bronzové
ZELENÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: béžová, světle zelenkavá
- Na Party: tmavě šedá, chladný odstín tmavě hnědé
- Kombinace: hnědá+světlá béžová, růžová+fialová
- Zcela nevhodné: teplé hnědé odstíny, bronzová, oranžová
HNĚDÉ OČI
- Na běžné nošení, do školy: světle modrá, růžová
- Na Party: tmavě šedá, chladně modrá
- Kombinace: světle+tmavě modrá, růžová+fialová
- Zcela nevhodné: bílé, tmavě hnědé

Výběr účesu

23. února 2008 v 22:51 | deni
vlasyPomalu přichází podzim a určitě si nepřeješ, aby tvé vlásky opadávaly jako listí ze stromů. Spousta z nás nosí nesprávně střižené vlasy na svůj tvar obličeje. Budeš se divit, ale i takový správně zvolený účes dokáže udělat člověk štíhlejším či naopak plnějším. Možná máš problém s příliš vysušenými vlasy nebo se ti nepříjemně třepí. Naše rady ti zaručeně pomůžou dosáhnout toho nejlepšího efektu.
Při výběru účesu je nutné dbát na pár zásadních pravidel. A to:
 1. tvar obličeje
 2. postava
 3. kvalita vlasů
TVAR OBLIČEJE
Aby jsi zjistila svůj tvar obličeje stačí se podívat do zrcadla. Pokud máš však vlasy delší sepni si je do culíku.
 • Oválný obličej - tento tvar je považován za ideál. ucesyU tohohle typu je povoleno nosit jakýkoliv účes. Můžeš kombinovat vše od ofin až po nejrůznější extravagance - zkoukni například účesy, které nosí Victoria Beckham.
 • Kulatý obličej - tento typ obličeje je potřeba opticky zúžit. Vhodné jsou účesy střední délky po stranách obličeje rovné, nejrůzněji prostříhané a většinou ofina z čela. Pokud však ofinu máš ráda, nos ji spíše vrstvenou než rovnou. Vyhýbej se kudrlinkám, velkým vlnám a celkově účesům do šířky. Tento tvar obličeje má i známá zpěvačka Geri Halliwellová.
 • Hranatý obličej - poznáte podle vysokého čela a úzké brady. Velmi vhodné pro tento typ obličeje jsou pěšinky na straně a boky vlasů sestříhané tak, aby mířily do obličeje. Pěkně vypadají i jemné vlnky a kudrlinky. Raději se však vyhni rovným účesům a pěšince na středu. I dědička hotelového impéria Paris Hiltonová se tímto obličejem doslova pyšní.
 • Srdcovitý či trojúhelníkovitý obličej - zvol takové účesy, které ti budou překrývat tvé širší čelo a naopak které ti přidají na plnosti v okolí brady. Také je vhodná trvalá či nejrůznější kudrlinky. Pokud máš vlasy krátké, tak jedině s ofinkou, pokud naopak delší, zvol takový střih, aby ti pramínky v přední části mohly volně padat do obličeje. Rozhodně se vyhýbej pěšince učesané do středu a bohatým účesům, které ti protáhnou obličej. Tento obličej má i herečka Jennifer Anistonová.
POSTAVA
 • Štíhlá, rovná až chlapecká - pokud jsi majitelkou takové postavy, leckdo by ti mohl závidět. Ovšem ty nechceš přece působit jako suchárek, ale vypadat jako skutečná žena. Zaměř se proto na účes takový, který ti dodá více plnosti. Co třeba lokny a vlnky? Přidá ti to na kráse a budeš působit krásně přitažlivě. Skutečně nezáleží na délce vlasů, protože i při kratších vlasech můžeš vytvořit vlnité mikádo. Rozhodně si však vlasy nijak přehnaně nerovnej. Akorát to zdůrazní tvoji rovnou postavu.
 • Boubelatá nebo plnoštíhlá - tobě bude naopak moc slušet vrstvený účes střední délky. Pokud máš vlasy ještě krátké, nedělej si žádné patky. Raději je pěkně promelíruj a šikovně prostříhej. Vyhýbej se příliš krátkým účesům a účesům ostříhaných do obličeje. Ani s bohatou hřívou či objemem XXL příliš nezaboduješ.
 • Drobná, štíhlá až malá - pro tebe jsou ideálem hladké, vrstvené účesy a účesy, které tě opticky zvýší. Nenos příliš dlouhé vlasy, ale raději zkus nějaký pěkný krátký či střední střih. Co třeba mikádo nebo obyčejný klasický culík? Barvu vlasů vol spíše světlejší a pozornost připoutá také šikovně střižená ofina
 • Vysoká a atletická - ty máš tzv. vyhráno. Můžeš si dovolit téměř cokoliv. Experimentaci se meze nekladou. Záleží jen a jen na tobě, zda upřednostníš svoji sportovní stránku či se raději pokusíš o zvýraznění půvabu.
 • A patříš mezi ty, kteří oplývají velkým poprsím? I pro tebe tu je nachystán ten pravý účes. Musíš si ovšem zvolit, zda své poprsí raději zvýrazníš nebo schováš. Pokud sis vybrala možnost první, stačí, když si vlasy vyčešeš nahoru do drdůlku nebo nějakého culíku. Prostě pryč s vlasy z krku a ramen. Zajímavě vypadají i nejrůznější vlasové doplňky jako jsou velké spony, čelenky, gumičky apod. Pokud však nechceš zbytečně na své vnady upozorňovat, zvol lehce zvlněný účes nebo trvalou.
Pokud tě naše rady týkající se vlasů zaujaly, počkej si na pokračování, kde ti řekneme, jaký účes zvolit na podzim a poradíme ti s líčením podle tvaru obličeje.

Rady-vlasy

22. února 2008 v 15:04 | deni
Jablečný ocet vám dopomůže k odstranění lůpů a k hedvábně jemným vlasům.
Lucie
Udělejte si odvar ze slupek od cibule. Po umytí vlasů si je vlažným odvarem opláchněte. Vlasy budou lesklé, dobře se rozčesávají a blond vlasy mají lepší barvu. Vhodné i na vlasy tmavé.
Martinea
Sojová omačka vám pomůže pro regeneraci kořínků vlasů. Já sama si sojovou omáčkou vlasy vždycky večer natírám a nechávám asi 10 minut působit. Pak opláchnu vlažnou vodou a pokud mám čas a děti spí, tak si ještě kořínky nad čelem namasíruji vazelínou.
Marie Střapatá
Když nevíte co s vlasama, naražte si čepicu!!!! :o)
Klárka
nechat rozvarit lnene seminka,precedit,vychladnout a pote nanest na vlasy. vlasy budou opet plne lesku a vitality. Pa a pusu
bibi
Máte problémy s mastnými vlasy ???
do trochy oleje nesypte jedlou sodu a aplikujte na vlasy
DŮKLADNE OMYJTE A VLASY SE NEBUDOU DELŠÍ DOBU MASTIT
Romana
Pro radikální zastavení vypadávání vlasů (osvědčil se mi po porodu): čerstvě nastrouhaný křen vmasírovat do vlasové pokožky, nechat několik minut působit a pak důkladně propláchnout.
Martina
rozmixujte vajíčko, 4 cibule 1 okurku 5 tvarohů , 6 tvarůžků ,2 dcl coca-coly a jahodového džusu k tomu 1 tmavý rohlík koupený v Bille . Po umytí nechte na vlasech působit a získáté jedinečné vlasy plné drobků a ta vůně!!
Petra
Pro všechny s vysušenými konečky vlasů, naneste mezi prsty pár kapek olivového oleje a rozetřene na konečky vlasů, nejlepší nanášení je na vlhké vlasy. Neoplachujte.
Lucie Titková
rozmixujte vajíčko, 4 cibule 1 okurku 5 tvarohů , 6 tvarůžků ,2 dcl coca-coly a jahodového džusu k tomu 1 tmavý rohlík koupený v Bille . Po umytí nechte na vlasech působit a získáté jedinečné vlasy plné drobků a ta vůně!!
Petra
Došel Vám šampon a potřebujete si nutně umýt vlasy? Nezoufejte, stačí použít kvalitnější prostředek na mytí nádobí! Došel Vám balzám a rozčesání Vašich vlasů je horor? Nezoufejte, stačí použít kvalitnější aviváž na prádlo!
Marcelka
Chcete-li mít lesklé a na pohled zdravé vlasy,tak si po umytí vlasů oplachněte vlasy studenou vodu.Nesmí být vlažná musí býti studená!! HODNĚ ŠTĚSTÍ
Nikola Kolářová
Na poskozene vlasy:
jedno vajicko, dve lzice medu, dve lzice olivoveho oleje, dobre promichat a nanest pred umytim, zabalit do igelitu a rucniku a nechat pusobit cca 30 minut(i dele, pokud mate cas), pote smyt. Pokud v kure vydrzite alespon dva tydny, vlasy budou leskle a silnejsi.
Tak hodne zdaru.
Katka
Smíchejte tři lžíce medu+jednu lžíci citrónové šťávy+čtyři lžíce tvarohu a dořeď olivovým olejem. Potírejte jednou týdně konečky vlasů. tak se nebudou třepit, a udrží si svou pevnost.
Martina Tichá
Pravidelne pouzivam brezovou vodu na umyte vlasy. Jsou pote krasne leskle a nadherne voni :-)
Kiwi
OLEJ
Konečky vlasu pokapeme olejem př.slunečnicoví,zabalíme a necháme alespon 20 min. pusobit.Pak opláchneme.
Výborné na vysušené konečky.
Veronika
Pro lesk vlasů je vynikající avokádo : Smícháme půlku avokáda, půl šálku majonézy a jednu lžičku citronu.
Alene
Rozšlehejte šlehačku, smíchejte s vajíčkem a kostku cukru poté zamíchejte vše dohromady a pak nechte na vlasech 5 min a opláchněte.Budete mít lesk a hustotu
Bambína
Rozšlehejte šlehačku, smíchejte s vajíčkem a kostku cukru poté zamíchejte vše dohromady a pak nechte na vlasech 5 min a opláchněte.Budete mít lesk a hustotu
Jasmína Kahovcová
1 x za 14 dní si dávám na hlavu kůru a to: smíchám 2 lžíce kvalitního medu a 2 lžíce olivového oleje. Na 30 sek. nechám zahřát v mikrovlnné troubě a zamíchám. Nanesu na vlasy zabalím do igelitu a ručníku. Nechám působit 20 min. Důkladně umyji.
Přeji krásný den
Sofie
Typ na dlouhé vlnité vlasy:
Když máte vlasy v dezolátním stavu, pomůže vám gel či vosk, lak na vlasy a ozdobná gumička. Vlasy sčešte dozadu, pomocí hřebínku uhlaďte trochou gelu nebo také vosku a přelakujte. Mastné vlasy nyní nechte odpočívat a po několika minutách důkladně vetřete do vlasů suchý šampon. Po suchém šamponu bývají vlasy světlé či zaprášené, proto si hřívu osvěžte vodou v rozprašovači, ale již nenamáčejte! Poté se předkloňte a trochu vlasy vysušte fénem; samozřejmě upravte do požadovaného tvaru. Až budete hotová, uvidíte, že jsou vaše vlasy lesklé a krásné. Tento recept platí pro krizové situace, ale pomáhá!
Janička
Voňavé vlásky
Pokud chcete svoje vlasy hezky provonět,tak se předkloňte a stříkněte si do nich trochu parfému.Budou svěží,voňavé a i lesklé.
Nikola
Kopřivu spařte horkou vodou a odvar nechte 10 minut louhovat,poté ho nechte vychladnout a 2krát denně si s tímto přípravkem masírujte hlavu,posílí to jejich strukturu a pozvedne objem.
Nikol
pozn. s tou coca-colou je to vyhodne, ak chcete, aby vam sadali osy na hlavu...
Veronika
Potřebujete si během deseti minut umýt vlasy,vysušit a vytvarovat d potřebného tvaru? Že se to nedá stihnout? Pomocí jednoduchého triku ano! Nejsou - li vaše vlasy příliš mastné, naneste na prsty hladkou mouku a vmasírujte ke kořínkům. Vhodnější je postupovat po jednotlivých pramíncích. Nakonec přebytečnou mouku odstraníme z vlasů důkladným vytřením ručníkem. (Jo - pozor na ramena.:-)) Zvláště u blondýn to fakt funguje!
Monika
Pokud přelijete hnědé vlasy silným černým čajem, budou mít krásný červený nádech...
Hnědé vlasy získají pěkný červeno-hnědý nádech když je po umyti opláchnes vlažným černým čajem.Třpytivou hnědou barvu i diky teto ořechové paste.Navod:Skorapky vlašského ořechu umel na mlýnku na kávu na jemný prasek(2 hrnicky)a smíchej s několika kapkami rostlineho oleje,par kapkami ovocného octa a trochou horké vody a nech 15 min. odstát.Hotovou kaši pak ještě rozřeď a nanes na umyté vlasy.Pod igelitovým čepcem si nech barvu působit 10-15 min. a důkladné smyj.
Zuzana Vorackova
Když mám suché vlasy,nejdou mě rozčesávat nebo krepovatí,tak si vždycky umyji vlasy svojí směsí,která vlasy narovná,uhladí,budou jemné na dotek a krásně se budou rozčesávat(s pomocí této směsi si můžu vytvořit i bohaté a lesklé kudrlinky-budou dlouho držet).Potřebujete na to běžný kondicionér(můžete použít i balzám na vlasy,ale ne masku),stolní olej a citron.Vezmete si hrníček a dejte tam dvě lžíce kondicionéru,jednu lžíci normálního stolního oleje(je to dobré z ekonomických důvodů,protože olivový olej je celkem drahý) a na to několik kapek citronové štávy.Tuto směs pořádně promícháme a pomocí štětečku na nanášení barvy ho "natřeme"na mokré vlasy.Po pěti minutách jemně umyjeme šamponem.Vlasy budou o poznájí jemější a budou se mnohem lépe upravovat.Je to vyzkoušené a funguje to.
Martina
Pro blondýnky: Určitě víte, že v létě vám vlasy pod vlivem sluníčka zesvětlají. Málo známou věcí je, že si s trochou pomoci můžete od sluníčka nechat vykouzlit melír.
Stačí důkladně vymačkat šťávu z několika citronů a pak pomocí třeba starého zubního kartáčku potřít ty pruhy, které chcete mít světlejší. Podmínkou pro správný efekt, je okamžité půsbení sluníčka!
Abee
Majonéza
Mate matné a suché vlasy?Majonéza vše vyřeší.Recept podle Cameron Diaz!Smíchejte majonézu s citronem a naneste do vlhkých vlasů nechte asi 5minut působit a poté řádně vymyjte. Vlasy pak dostanou krásnou barvu i lesk,vaše vlasy budou jemné a krásné no zkrátka mladistvé.
Martina Stvrtecka
Pro suché a nelesklé vlasy
1 zloutek
olivový olej
med
zahrejeme, ale pozor, jen do vlazna, nic se nemí varit, jinac med ztrácí svou funkci. Naneseme na vlasy. 15 minut necháme pusobit.
Výsledkem je jemná lesknoucí se hríva.
Jenny
Pro lesk vlasů: na závěr mytí si vlasy opláchněte octovou vodou ( 1 díl octa 9 dílů vody). Nebojte se zápachu, ocet při sušení zcela vyčichne!
Soňa
pre suche vlasy doporucuji smichat 2 lzice olivoveho oleje,1 zloutek a malinko krystaloveho cukru.vse nechat trosku nahrat a aplikovat na vlasy,zabalit do mikroten.sacku a pak do rucniku a nechat pusobit 15min.vlasy pak normalne umit
Marianna
Majoneza-pro suché vlasy
Jestliže máte suché vlasy naneste na ně trochu majonezy a nechte asi 20minut působit, poté umyjte jak jste zvyklé.
Denisa
nalijte rostlinný olej do vody, po umití vlasů si ho nalijte na hlavu, nechte působit 30 minut. A pak smijte...Vlasy budou mít lesk a pevnost..Výsledek je zaručený.:-)
misinka
Pokud Vám dojde vlasový gel..
Nejvhodnější je použít Tlumex(asfaltový nátěr)nejen že vytvoří krásný účes,ale v případě deště Vám vlasy poslouží jako deštník.
weyr
Zábal na poškozené,vysušené,roztřepené vlasy
1 žloudek , štávu z 1/2 citronu a trochu kondicioneru . Kašičku dáme na vlasy , vlasy zabalíme do folie asi po 15 min. opláchneme vlažnou vodou . vlasy jsou pak hebké :-)
gadgetka
Máte mastné a splihlé vlasy rychlá pomoc bez mytí vetřít kousek droždí nechat zaschnout vytřít ručníkem a pořádně vyčesat vlasů máte okamžitě jednou tolik jde to ale spíš na svetlé vlasy a ještě je to zdravé.
Magda
Máslo
Ušleháme máslo a vinný ocet a naneseme na vlasy.
Dodá to vašim velmi objemným vlasům trochu splyhlý tvar a
vysoký lesk.
!!!!!Oplachujte studenou vodou!!!!!
Denisa
smichejte 4 zloutky se lžící oleje a trochou vody!po 2O minutach oplachnete!vase vlasy budou neodolatelne hebke a leskle!
Mašina
Umyjte si vlasy vodou z vylouhovanych kopriv a vase vlasy naberou svezi nadech
a budou se lesknout.
Žaneta
Jemný kečup roetřete po talíři a nechejte minutu odstát. Poté všechen kečup otřete ubrouskem a naneste rovnoměrně na vlasy. Kečup se vsákne do vlasů a ty dostanou načervenalou barvu. (hodí se, když pospícháte na rande)
Martina Tichá
Olivový olej,
nahřejte ve vodní lázni trochu olivového oleje (nejlépe panenského) a vetřete do suchých vlasů. Po půl hodině umyjte šampónem. Roztřepené konečky se zacelí! Doporučuji minimálně 1x měsíčně.
Andrea
ako maska na vlasy
vlasy ozdravy spoji konceky a doda lesk lyzica medu lyzica smotany al bieleho jogurtu olivovy olej:))
bikita
Přidejte vlastní recept na vlasy do komentářů!

Rady pro krizové situace-vlasy

22. února 2008 v 14:49 | deni
Rady pro krizové situace
Schůzka na poslední chvíli a vlasy v havarijním stavu?
Následující rady by vám měly pomoci dostat je z nejhoršího. Stačí pouze zajít do kuchyně a otevřít spíž...
Vajíčka
Došel šampón?
Rozbijte dvě čerstvá vejce do šálku teplé vody. Rozšlehejte, směs naneste na vlasy a promněte. Nechte působit 15 min a poté smyjte vlažnou vodou. Upozornění: K opláchnutí nepoužívejte horkou vodu, jinak vám na hlavě zůstanou míchaná vejce!
Okurkový koktejl
Pro dehydratované vlasy.
Rozmixujte vajíčko, velkou lžíci olivového oleje a čtvrtku okurky v mixéru. Naneste směs na vlasy a nechte působit 10 minut. Omyjte teplou vodou a těšte se z hedvábně jemných vlasů...
Černý čaj
Uvařte si černý čaj a hlavu s ním oplachněte. Vlasy budou tmavši a lesklejší.
Aspirin
Máte problémy s lupy?
Rozpusťte aspirin v šampónu proti lupům a máte po problému!
Citrón
Pro všechny blondýnky, jejichž vlasy získaly zelenkavý khaki nádech díky chlóru na bazéně. Použijte citrón. Zneutralizuje chlór a vašim vlasům vrátí původní blond barvu...
Kečup
Má podobný efekt jako citrón. Pokud vaše blond vlasy jsou díky chlóru mírně nazelenalé, nalijte kečup na mokrou hlavu a nechte působit pár minut. Opět získáte své zlaté lokny...
Jablečný ocet
Jablečný ocet vám dopomůže k odstranění lůpů a k hedvábně jemným vlasům. Přidejte velku lžíci do vody, kterou si po umytí vlasů vlasy nakonec opláchnete.
Coca-Cola
Vylijte plechovku Coca-Coly (Sprite pokud máte blond vlasy) do sprejové nádoby spolu s trochou vody. Poté rozprašte na vlhké vlasy. Po uschnutí se Vám na vlasech vytvoří krásné sexy textury...
Pivo
Smíchejte tři části vody a jednu část piva a po umytí vlasů šámpónem úplně na závěr nalijte na vlasy. Už znovu neomývejte vodou! Vaše vlasy získají jedinečný lesk...
Cibule
Udělejte si odvar ze slupek od cibule. Po umytí vlasů si je vlažným odvarem opláchněte. Vlasy budou lesklé, dobře se rozčesávají a blond vlasy mají lepší barvu. Vhodné i na vlasy tmavé.

Jak si vybrat správný účes

22. února 2008 v 14:46 | deni
Jak si vybrat správný účes
Několik rad a kritérií pro volbu účesu
Jedno moudré přísloví praví: "Neexistují ošklivé ženy, jsou jen ty, které se neumí udělat krásné". A tak naplňme toto přísloví a buďme krásné! Správně zvolený účes tomu jistě napomůže. A aby Vám Váš účes přidal na kráse a podtrhl ji, využijte několik následujících rad pro jeho správný výběr.
Při výběru účesu je důležité zvážit následující faktory:
 • tvar a rysy obličeje
 • kvalita vlasů
 • postava
 • náročnost údržby účesu
Tvar a rysy obličeje
Oválný obličej
Oválný tvar obličeje je považován za ideální. S troškou vkusu pak lze nosit jakýkoli účes ve všech délkách.
Kulatý obličej
Je třeba ho opticky zúžit. Snažte se účes vytvarovat do výšky a strany mějte uhlazené nebo nakrátko. Vyhněte se širokým účesům a bohatým kudrlinám a volte např. postupně sestřihané páže
Hranatý obličej
Snažte se účesem obličej doladit do oválného tvaru. Vlasy foukejte do výšky a boky sestříhejte do obličeje přes lícní kosti. Ideální jsou asymetrické účesy, které působí bohatě. Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince na střed.
Trojúhelníkový či srdcovitý obličej
Cílem je vytvořit zdání oválného tvaru. Je vhodná delší ofina pro zůžení čela a bohatost vlasů ve spodní části kolem lícních kostí.
A nezapomeňte, že tvar a rysy obličeje se s věkem mění. Je proto třeba čas od času Váš účes přizpůsobit.
Kvalita vlasů
Ne každý účes může být aplikován na každé vlasy. Velkou roli hraje i kvalita vlasů a jejich vrozené vlastnosti. Máte-li od přírody černé kudrnaté vlasy, jen s velkou námahou a za cenu jejich možného poškození budete vytvářet rovný blond účes. Zda je účes vhodný pro Váš typ vlasů závislosti na jejich momentální kvalitě by měl rozhodnout kadeřník. Optimální je využít co nejlépe přirozené vlastnosti vlasů a udělat si z nich přednost.
Postava
Pro ženy silnější postavy není vhodný příliš krátký účes. Stejně tak malé ženy by se měly vyhýbat záplavě kudrnatých vlasů, které opticky zvětšují hlavu. Poměr velikosti hlavy a těla by byl potom nevyvážený.
Náročnost údržby účesu
Jsou účesy, které stačí ráno pouze pročesat kartáčem a za pár minut je vše hotovo. Existují ale i takové, jejichž úpravou je třeba zabývat se déle a společně s fénem, kulmou či žehličkou na vlasy každé ráno kouzlit. Zvolte účes vyhovující Vašim časovým možnostem a také Vaší povaze. Pokud nejste typ, který by rád před zrdcadlem trávil příliš mnoho času, volte raději účesy méně náročné.

Srdcovitý či trojúhelníkový obličej

22. února 2008 v 14:41 | deni
Srdcovitý či trojúhelníkový obličej
Typické znaky:
 • obličej je nejširší v oblasti čela
 • je užší v oblasi čelistí
Účesy vhodné pro srdcovitý a trojúhelníkový obličej
Volte ofinu a účesy, které pomohou skrýt Vaše čelo a přidají na bohatosti v dolní části obličeje kolem brady. Slušet Vám budou vrstvené krátké sestřihy ve stylu Meg Ryan a účesy polodlouhé, končící kousek pod bradou. Dobrým řešením může být i trvalá, neboť kudrliny vždy přidávají na objemu v dolních partiích obličeje. Pokud chtete účes, který končí nad bradou, pak je ofina nezbytností. Při dlouhých rovných vlasech sestříhejte postupně pár předních pramínků v oblasti čelistí tak, aby mohly padat do obličeje.
Čemu se vyhnout
Vyhněte se pěšince česané středem, která opticky rozšiřuje čelo. Bohatý účes končící v úrovni tváří zase protáhne a zúží bradu. Vlasy nečesejte úplně z čela ani příliš do výšky, i příliš vysoký účes bradu protáhne a zešpičatí.
Účesy celebrit se srdcovitým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!
Naomi CampbellLiv TylerLisa Kurdow
Meg Ryan
Účesy Meg Ryan
Inspirujte se účesy superhvězdy!

Hranatý obličej

22. února 2008 v 14:40 | deni
Hranatý obličej
Znaky typické pro hranatý obličej:
 • čelo, lícní kosti a čelisti jsou zhruba stejně široké
 • většinou vysoké čelo a úzká brada
Účesy vhodné pro hranatý obličej
Snažte se zjemnit partie kolem čelistí. Ideální jsou asymetrické účesy působící bohatě a pěšinka na straně, která opticky ubere tváři na hranatosti. Vhodné jsou např. stupňovité účesy s boky sestříhanými do obličeje přes lícní kosti nebo jemné kudrliny či vlny rámující obličej, které změkčí hranaté rysy.
Čemu se vyhnout
Vyhněte se zarovnanému polodlouhému účesu, rovně střižené ofině a pěšince na střed.
Účesy celebrit s hranatým obličejem
Pokud máte hranatý obličej, pak vězte, že v tom nejste sama. Podívejte se, jak si se svými hranatými rysy poradily známe celebrity jako Sandra Bullock, Demi Moore, Brook Shields nebo modelka českého původu Paulina Porizkova.
Sandra BullockDemi MooreBrooke Shields
Paulina Porizkkova
Účesy Sandry Bullock
Sandra Bullock - představitelka celebrit s hranatým tvarem obličeje. Na obrázku vpravo si můžete v detailu všimnout rysů její tváře.

Kulatý obličej

22. února 2008 v 14:39 | deni
Kulatý obličej
Znaky typické pro kulatý obličej:
 • obličej je zhruba stejně široký jako dlouhý
 • nejširší je v oblasti lícních kostí
 • většinou široké nízké čelo
 • kulatá brada a plné tváře
 • krk se zdá být krátký
Účesy vhodné pro kulatý obličej
Vhodné jsou polodlouhé účesy bohaté kolem brady, po stranách rovné nebo překrývající obličej. Například pramínky padající do tváře pomáhají obličej opticky zúžit. Vlasy česejte a foukejte do výšky, aby obličej získal na délce. Vhodné jsou vlasy sčesané z čela nebo nabok. V případě ofiny volte raději vrstvenou ofinu nežli rovnou. Vhodným účesem je např. postupně sestříhané páže.
Čemu se vyhnout
Vyhýbejte se obecně širokým účesům a bohatým kudrlinám. Obličej ještě více opticky rozšiřují. Nenoste vlasy stažené dozadu, přitahují pozornost k tvaru obličeje. Nejsou vhodné ani účesy končící v úrovni brady a všechny účesy přidávající na plnosti v oblasti lícních kostí a uší, kde je obličej nejširší.
Na obrázku vpravo vidíte účes, který není příliš dobře zvolen. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou rovně zastříženy a končí v úrovni brady, obličej se zdá být ješte kulatější.
Účesy celebrit s kulatým obličejem
Inspirujte se účesy světově známých osobností!
Christina RicciGerri HalliwellGerri HalliwellGerri Halliwell
Gerri HalliwellGerri Halliwell

Oválný obličej

22. února 2008 v 14:36 | deni
Oválný obličej
Znaky typické pro oválný obličej:
 • přibližně 1,5krát delší než širší
 • brada i linie vlasů jsou jemně vykroužené do oválu
 • obličej je mírně zúžen v oblasti spánků
 • obličej je symetrický a proporcionální. Přibližně jednu třetinu tvoří čelo, střední partie po nos druhou třetinu a poslední třetina sahá od nosu po bradu
Účesy vhodné pro oválný obličej
Obecně je oválný obličej považován za ideální. Lze nosit takřka všechny typy účesů včetně krátkého a superkrátkého účesu. Záleží pak pouze na individuálních požadavcích, vkusu a Vašich představách. Oválný obličej dává prostor pro experiment a také se nemusíte bát extravagantních účesů. Prostě - pokud sladíte účes s Vaší osobností, výsledek je zaručen!
Čemu se vyhnout
Obecně nejsou pro oválný obličej dána žádná omezující pravidla. Při výběru pak nepodceňujte další faktory jako je kvalita Vašich vlasů, jejich objem, časová náročnost údržy účesu a také zda se hodí k Vašemu typu osobnosti a životnímu stylu.
Účesy celebrit s oválným obličejem
Oválná tvář přímo vybízí k experimentům. Inspirujte se účesy celebrit!
Jennifer AnistonCindy CrawfordCameron Diaz
Courtney Cox ArquetteHeather LocklearKatherine Zeta-Jones
Uma Thurman
Účesy Julie Roberts
Herečka Julie Roberts - pro Svět účesů jsme ji vybrali coby zástupkyni všek krásek s klasicky oválným tvarem obličeje. Inspirujte se množstvím jejích proměn! Vlasy kratší, dlouhé či polodlouhé, rovné, zvlněné i samý prstýnek, barva od blond přes rezavou, bordó, hnědou až po černou. A vše jí sluší!

Zjisti svůj Tvar obličej

22. února 2008 v 14:33 | deni
Otestujte, jaký tvar má právě Váš obličej
Jak zjistit tvar obličeje
Udělejte si jednoduchý test a rychle zjistíte, zda právě Vy náhodou nepatříte k oněm šťastným, mající oválný obaličej. Ale pokud ne, nezoufejte. Správně zvolený účes a barva dokáží konat divy.
OválnýKulatýHranatýSrdcovitý či
trojúhelníkový
Vlasy sepněte nebo sčesejte dozadu tak, aby byl Váš obličej nezakrytý a bylo vidět kontury tváře. Pokud nosíte ofinu, použijte čelenku. Stoupněte si před zrdcadlo a obkreslete obličej na zrdcadlo, můžete použít např. suché mýdlo.
1. Změřte napříč čelo v jeho nejširší části. Obecně je čelo nejširší zhruba uprostřed mezi obočím a vlasovou linií. Výsledky si poznamenejte.
2. Změřte vzdálenost lícních kostí v jejich nejvyšších bodech napříč obličejem
3. Změřte napříč vzdálenost čelistí v jejich nejvyšších bodech
4. Změřte horizontální vzdálenost mezi nejvyšším bodem vlasové linie nahoře a nejnižším bodem brady dole.
Výsledek
Porovnejte naměřené údaje:
Pokud je Vaše tvář 1,5krát delší než širší, hurá, máte oválný obličej, který je považován za ideální.
Pokud jsou všechny čtyři údaje stejné nebo se jen mírně liší, pak právě Váš obličej má kulatý tvar.
Jsou-li šířka čela a vzdálenosti lícních kostí a čelistí přibližně stejné, patří Váš obličej k hranatým.
A nakonec, je-li vzdálenost mezi čelistmi malá a zároveň máte široké čelo a vzdálené lícní kosti, máte obličej srdcovitý či trojúhelníkový.

Sk8 značky a pár kousků oblečení

4. ledna 2008 v 23:37 | deni
http://www.frozentoy.com/blog/vans.jpghttp://www.customskateboarding.com/wallpaper/custom/wall/vans2.jpg
http://www.vans-nordic.com/press/logos/vans_offthewall_red_large.jpg
SK8 DOPLŇKY-

Emo styl

4. ledna 2008 v 23:34 | deni

Co je emo

Někdo si myslí, že když si nalakuje nehty na černo,na stěnu pověsí plakát My chemical romance a bude nosit proužkovaná trička, že je hned Emo. Ale není tomu tak. Emo má spoustu dalších tajemství. Typické znaky pro Emo : Krátce střižené vlasy, maximálně po ramena a to vepředu nejdelší a vzadu nejkratší. Delší ofina, která může sahat až do půlky obličeje. Emo jsou totiž plaší a tak se potřebují zakrýt. Dalším znakem Emo jsou silně namalované oční linky-černá, červená nebo taky fialová. Emo boys může působit na lidi jako buzerant, ale nemusí tomu tak být.Emo boys totiž dávají najevo, že i kluci pláčou, že i kluci se dají ranit, že i kluci mají svoje city. Možná si normální kluci z Emo boys utahují, že jsou ostudou kluků, ale kluci přiznejte se,vy taky pláčete. :)) Emo boys & Emo girls působí hodně smutně a když jsou opravdoví, že se jenom nepřetváří, protože je to zrovna v módě tak jsou smutní pořád. Vyhýbají se očnímu kontaktu s ostatními lidmi.
 
 

Reklama