:.styl.:

Barevná typologie VIII.-Líčení

5. září 2007 v 21:55 | deni
S konkrétním barevným typem souvisí přirozené probarvení pleti, oční duhovky a vlasů. U jarních a podzimních typů je nádech nebo barevnost spíše do žlutava, u letních a zimních typů naopak spíše v namodralém chladném odstínu a tomu by mělo odpovídat i líčení.
Jarní typ
Tajemstvím krásy jarního typu je něžná, světlá pleť se zlatožlutým nebo broskvově růžovým nádechem a světlé vlasy s odstínem dozlatova. Pleťový podklad by měl být velmi transparentní, nejvhodnější je tekutá forma, podle barvy pokožky v nažloutlé béžové nebo ve slonové kosti. V létě můžeme použít podklad o odstín sytější, až nahnědlý, protože jarní typy se přes svou jemnost dobře opalují.
Rouge a rtěnka jsou nejčastěji v lososově nebo korálově růžové až červené, rouge může při vyšším opálení přecházet až do bronzových tónů, nic nezkazíme leskem na rty.
Oční stíny se k obvyklým světlým očím jarního typu hodí v pastelových odstínech, pokud chcete přece jen použít sytější tóny, zjemněte je světle šedým pudrem na víčka. Oční linky i řasy v šedém, hnědém nebo jiném pastelovém tónu dobře korespondují s jemnými stíny. Spodní víčko můžeme vyzdvihnout bílou kajalovou tužkou. V žádném případě nepoužíváme na oči černou linku, působí tvrdě.
Letní typ
Pro letní typ je charakteristická velmi světlá nebo olivová pleť s namodralým podtónem, nejvhodnějšími barvami pro tento typ pleti jsou studená ocelová modř, pink růžová a neutrální béžová. Pleťový podklad vybíráme podle odstínu pleti - například pro pleť s olivovým nádechem zvolíme make-up v chladných hnědých nebo mléčných barvách, záleží na světlosti pokožky. Tvářenku volíme tlumeně růžovou, rtěnku nepříliš výraznou pink růžovou, jemnou fialovou nebo melounově červenou, popřípadě i modrorůžovou.
Oční stíny i linky, stejně jako u jarního typu, zásadně vylučují černou barvu, velmi dobře naopak vypadají v odstínech světlé i tmavé šedi, zelené, tyrkysové nebo chladně modré. Opatrně by letní měly zacházet s barevnou tuší na řasy, může působit nevhodně. Na obočí jsou hezké chladně hnědé tóny, černá budí dojem tvrdosti.
Podzimní typ
V rámci podzimního typu existují dvě zcela rozdílné varianty - jasně zrzavé vlasy a bílá pleť s pihami a naproti tomu teple světlehnědá pleť a blond nebo hnědé vlasy s červeným nádechem. Celkový přirozeně harmonický, dokonalý a někdy možná díky tomu až nudný vzhled podzimního typu oživí hořčicově žlutá, petrolejová nebo meruňka.
Pleťový podklad je průsvitný v teplých velmi světlehnědých nebo v létě terakotových odstínech, vhodné je i použití samoopalovacího krému, protože podzimní typ se příliš dobře neopaluje.
Tvářenka a rtěnka jsou také lepší rezavé až bronzové, teple červené, sytě lososové nebo terakota, místo perleti je lepší zlatý třpyt.
Oční stíny a linky jsou pro podzimní typ nejvhodnější v teplých zemitých tmavých odstínech rezavě červené, žloutkové žluti či jasné zelené, nanášených velmi opatrně. Na linky se dobře hodí syté teplé odstíny zelené, modré či hnědé, černá je zapovězena.
Řasy a obočí jsou ideální v hnědém odstínu, řasy mohou být i černé, ale se zeleným nebo modrým nádechem na konečcích.
Zimní typ
Porcelánově světlá až bledá pleť Sněhurky s modravým nádechem, tmavé vlasy od hnědé po modročernou, oči výrazných chladných barev. Ona jediná snese černé řasy i linky, většinou se k ní hodí sytě rudé červené, chladně růžové, případně purpurové rty. Existují i neklasické zimní typy - nesnesou sytou červenou rtěnku a černé linky, ale dobře ladí se vším modravým.
Pleťový podklad je vždy velmi jemný v bělavé béžové, pudr i make-up musí být v co nejtenčí vrstvě. Rtěnka může být naopak ve všech chladných odstínech červené, růžové i fialové, rty mohou být výrazné, s dalším líčením pak však opatrně.
Oční stíny jsou nejvhodnější v průsvitných ledových až ocelově šedých tónech, mohou být ale i modré či zelené. Linky jsou naopak výrazně černé, ale tenoučké, oči lze zvýraznit použitím bílé tužky na vnitřním okraji horního víčka.
Řasy a obočí jsou klasicky černé, ale velmi dobře vypadají studené modré, zelené nebo fialové, pokud je nutné zvýraznit obočí, pak do tmava.

Barevná typologie VII.

5. září 2007 v 21:39 | deni
Jarní typ
Tyhle holky mají nazlátlý tón pleti a jejich kůže je nejsvětlejší ze všech typů. Také vlasy bývají světlé s medovým nádechem nebo narezavělé. Oči jsou modré nebo hnědé. Make up by měl být svěží, jasný, s pastelovými odstíny, na víčka a lícní kosti naneste broskvovou barvu. Řasy naličte hnědou řasenkou, nikoli černou a rty světlečervenou nebo růžovou rtěnkou. Při oblékání vynechejte tmavé, intenzivní barvy, ve kterých byste vypadala starší. Ideální barvy jsou světlé, jasné, v celé paletě odstínů od nažloutle zabarvené až růžovou, broskvovou, meruňkovou, lososovou a korálovou a teplou žlutou. Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová, teplá čokoládová hněď a stříbřitě šedá (jinému odstínu šedé by se měly tyto ženy vyhnout).
Letní typ
Barva kůže prozradí ženy letního typu- je velmi světlá, s namodralým tónem. Pokud si nejsi jistá, jestli máš právě takovou pokožku, zkus se podívat na tvé zápěstí, kde se odstín rozezná nejlépe. Vlasy bývají často blond, které časem ztmavnou. Oči jsou modré, zelenošedé nebo hnědé. Oční stíny vol v chladných barvách, pěkně vypadá modrošedá, šedá nebo fialová. Tváře zvýrazni trochou růžové, aby nevypadaly bledě a na rty použij jemné odstíny růžové nebo fialové. Tvůj šatník by měl být v barvách červené, modré, žluté, ale vždy by měly být zvoleny chladnější odstíny.
Podzimní typ
Pleť těhle holek je dozlatova zabarvená, broskvová, vlasy mají červený odstín, nebo alespoň červený třpyt v hnědých vlasech. Oči jsou tmavohnědé, někdy i modré. Podzimní typ má při líčení možnost volit z velkého výběru barev, snad nejvíce mu ale sluší červenohnědá. Použij ji tedy při líčení očí, rtů i řas. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na dívce tohoto typu výborně, vhodná je i zelená barva v odstínu olivové, barva khaki, petrolejová a tmavá jedlová zeleň. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Zimní typ
Pro tento typ je charakteristická světlá pleť s namodralým odstínem, tmavé vlasy a vždy velmi výrazné oči- ať už jsou modré, hnědé nebo zelené. Těmhle holkám sluší stříbrné šperky a mohou si dovolit jasné červené nebo růžové rty, modré nebo zelené oční stíny. Černá linka zdůrazňující tvar oka sluší tomuto typu nejvíc ze všech ostatních. Obočí je většinou tak tmavé, že nepotřebuje zvýraznění. Chybou při oblékání jsou bledé odstíny, ve kterých vypadají mdle, naopak dívky zimního typu si mohou dovolit křiklavé a výbušné barvy. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Základ šatníku by měla tvořit černá nebo námořnická modř, ke které budou příslušet kontrasty- růžová, žlutá a hlavně jasně červená, kterou si může dovolit opravdu pouze zimní typ.

Barevná typologie VI.

5. září 2007 v 21:27 | deni
Jarní typ
Má většinou bledou průsvitnou pleň se zlatavým podtónem, která má jemný broskvový nádech. Také rty jsou vždy jemně červené. Pihy mají většinou zlatohnědý nádech. Řasy a obočí mají načervenale zlatavý, plavý nebo hnědý tón vlasu. Jarní typ se snadno opaluje - pleň pak dostane teplou medovou až zlatě hnědou barvu.
Správný barevný odstín make-upu je jemně světlý béžový s lehkým žlutavým nádechem
Odstíny vlasů
Plavá je nejčastější barvou jarního typu, většinou má zlatistý podtón. Při barvení je důležité zachovat teplost zlatavého základního tónu. Ženám jarního typu sluší zlaté žluté, medové, či měděné odstíny vlasu.
Letni typ
Pleň je většinou s chladným podtónem. Může být bledá tzv. porcelánová, s prosvítajícími drobnými žilkami, které mají chladný narůžovělý nádech, světlá s chladným olivovým nádechem. Pihy jsou vždy našedlé nebo popelavě hnědé. Obočí stejné jako vlasy popelavé, nikdy nemají zlatavý nádech. Barva rtu je je jemná a chladně narůžovělá. Až na velmi světlé a bledé typy se letní typ opaluje dobře do chladného olivového odstínu. Make-up by měl být chladně narůžovělý pro světlou či porcelánovou pleň nebo neutrálně béžový - pro pleň s červenými žilkami.
Odstíny vlasů
Charakteristický je popelavý podtón. Barva nebývá tmavší než střední až tmavá popelavě hnědá. Světle plavé odstíny působí popelavě stříbřitě. Ideální jsou stříbřité, platinové nebo stříbrnatě šedé prameny.
Podzimní typ
Pleň se vyskytuje ve dvou variantách. Světlá pokožka v teplém tónu slonové kosti či pleň v sytě zlato-béžovém nebo broskvovém zabarvení. Pihy či mateřská znaménka bývají jasně načervenalá nebo zlatohnědá. Ženy s narudlými vlasy mívají často husté, ale světlé řasy. Slunce vyvolává zarudnutí pokožky - špatně se opalují. Odstín make-upu je světle béžový s nádechem do žluté či světle hnědé
Odstíny vlasů
Vlasy mívají sytou výrazně načervenalou nebo červenozlatou barvu. Vždy zachovejte teplý, zlatě rudý odlesk. Nejvhodnější jsou teplé medové nebo zlatě červené odstíny.
Zimní typ
Pro pleň je typicky namodralý chladný podtón ve dvou variantách. První typ má velice světlou pleň, tzv, porcelánovou, pleň se sice opálí, ale do jemného olivového odstínu. Druhý typ má pleň s chladným olivovým zabarvením, velmi rychle se opálí a dosáhne intenzivního olivově hnědého zabarvení. Make-up pro světlou pleň by měl být v odstínech světle béžové, v létě růžovohnědé. Pro tmavší pleň je vhodná sytější olivově béžová barva.
Odstíny vlasů
Tmavohnědé, hnědočerné, černé s namodralým leskem - to jsou barvy zimního typu. Při tónování volte chladné namodralé odstíny. Světlé prameny by měly být stříbřitě plavé, chladné modré, nafialovělé.

Barevná typologie V.

5. září 2007 v 21:18 | deni
Chtěla byste si koupit novou halenku, ale váháte, jestli světlou nebo tmavou? Chcete změnit make up, ale nejste si jista, jaký odstín zvolit? Každé z nás sluší něco jiného, protože každá patříme k jinému typu.
Jarní typ
Tyto ženy mají nazlátlý tón pleti a jejich kůže je nejsvětlejší ze všech typů. Také vlasy bývají světlé s medovým nádechem nebo narezavělé. Oči jsou modré nebo hnědé. Make up by měl být svěží, jasný, s pastelovými odstíny, na víčka a lícní kosti naneste broskvovou barvu. Řasy naličte hnědou řasenkou, nikoli černou a rty světlečervenou nebo růžovou rtěnkou. Při oblékání vynechejte tmavé, intenzivní barvy, ve kterých byste vypadala starší. Ideální barvy jsou světlé, jasné, v celé paletě odstínů od nažloutle zabarvené až růžovou, broskvovou, meruňkovou, lososovou a korálovou a teplou žlutou. Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová, teplá čokoládová hněď a stříbřitě šedá (jinému odstínu šedé by se měly tyto ženy vyhnout).
Letní typ
Barva kůže prozradí ženy letního typu- je velmi světlá, s namodralým tónem. Pokud si nejste jista, jestli máte právě takovou pokožku, zkuste se podívat na vaše zápěstí, kde se odstín rozezná nejlépe. Vlasy bývají často blond, které časem ztmavnou. Oči jsou modré, zelenošedé nebo hnědé. Oční stíny volte v chladných barvách, pěkně vypadá modrošedá, šedá nebo fialová. Tváře zvýrazněte trochou růžové, aby nevypadaly bledě a na rty použijte jemné odstíny růžové nebo fialové. Váš šatník by měl být v barvách červené, modré, žluté, ale vždy by měly být zvoleny chladnější odstíny.
Podzimní typ
Pleť těchto žen je dozlatova zabarvená, broskvová, vlasy mají červený odstín, nebo alespoň červený třpyt v hnědých vlasech. Oči jsou tmavohnědé, někdy i modré. Podzimní typ má při líčení možnost volit z velkého výběru barev, snad nejvíce mu ale sluší červenohnědá. Použijte ji tedy při líčení očí, rtů i řas. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na ženě tohoto typu výborně, vhodná je i zelená barva v odstínu olivové, barva khaki, petrolejová a tmavá jedlová zeleň. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Zimní typ
Pro tento typ je charakteristická světlá pleť s namodralým odstínem, tmavé vlasy a vždy velmi výrazné oči- ať už jsou modré, hnědé nebo zelené. Těmto ženám sluší stříbrné šperky a mohou si dovolit jasné červené nebo růžové rty, modré nebo zelené oční stíny. Černá linka zdůrazňující tvar oka sluší tomuto typu nejvíc ze všech ostatních. Obočí je většinou tak tmavé, že nepotřebuje zvýraznění. Chybou při oblékání jsou bledé odstíny, ve kterých vypadají mdle, naopak ženy zimního typu si mohou dovolit křiklavé a výbušné barvy. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Základ šatníku by měla tvořit černá nebo námořnická modř, ke které budou příslušet kontrasty- růžová, žlutá a hlavně jasně červená, kterou si může dovolit opravdu pouze zimní typ.

Letní a podzimní typ

5. září 2007 v 21:10 | deni
Léto
Ženy letního typu mají jemnou, chladnou a světelnou barevnost.

Pleť: může být někdy růžová, jindy šedá, od velmi bílé až po olovový odstín, ale vždy s namodralým podtónem. Opaluje se do barvy lískového oříšku. Pokud má pihy jsou šedohnědé, popřípadě šedorůžové.
Vlasy: popelavé, od platinových až po tmavohnědé. Velmi jim sluší stříbřitý melír.
Oči: působí zastřeně, bělmo je mléčné a není v kontrastu k čočce. Duhovka může být šedomodrá, světle modrá, modrozelená nebo oříškově hnědá.
Zubní sklovina je mléčná a není průsvitná.

Ideální barvy: bílá do šeda, modrá, barvy do růžova a všechny barvy s tímto nádechem: starorůžová, šeříková, červeň zralých třešní, malinová, melounová, vínová, kouřově modrá, nebesky modrá, džínové modrá, modrozelená, barva smaragdu i ocelově šedá. Ze žlutých jen citrónová a vanilková. Nejtmavější barvy, které se pro letní typ hodí, jsou vínová, švestková, námořnická modř, barva coca-coly a červenohnědá s nádechem do šeda.
Šperky: platina, bílé nebo červené zlato, stříbro s ušlechtilou ocelí, matné povrchy. Kameny jako je achát, opál, akvamarín, diamant, růženín, mléčné jadeity s nádechem do modra, rubín, granát, šedé a narůžovělé perly.
Brýle: obroučky stříbrné nebo červené, chladně působící kov i všechny barvy léta. Nejlépe obroučky nahoře stříbřitě šedé a dole průhledné.
Make-up: něžné, ledové tóny,tlumené barvy, perleť na oči i rty. Stíny: šedavé, stříbřité, tlumené a pastelové. Řasenka: kouřově modrá, šedá a černá. Rty: starorůžová, azalkové barvy a barvy fuksií, slézu a purpurová. Ostrá kontura a zářivé rty jsou u letního typu dost důležité. Je důležité zvýraznit buď rty a nebo oči. Jinak vypadá zmalovaně.

Podzim
Ženy tohoto typu charakterizují teplé a tmavé odstíny.
Pleť: zlatavě béžová, má vždy teplý odstín od šampaňské až po výrazně nahnědlou. Červeň na tvářích nemá a na slunci se lehce spálí.
Vlasy: od medových odstínů přes mrkvovou až po barvu mědi, karneolu, kaštanu a tmavě hnědou, ale vždy se zlatými odlesky.
Oči: vždy velmi výrazné, živé, zářivé, barva duhovky je intenzivní, od světle modré přes jantarovou, zelenou, olivovou po hnědou, ale vždy se zlatavými pablesky. Typická je skvrnitá duhovka. Zubní sklovina má barvu slonoviny.

Ideální barvy: slonovina, barva přírodní vlny, zlatě rezavá, hořčicová, slunečnicově žlutá, barva přezrálé kukuřice, vaječného žloutku, oranž, červeň vlčího máku, rajských jablíček, broskvová, švestková, ostružinová, všechny načervenalé odstíny modré, petrolejová, také všechny odstíny teplé hnědé, ale také hnědozelená, tzv. khaki. Ruská, olivová, i tmavá jedlová zeleň, slunná hrášková, rákosově zelená i barva mechu.
Šperky: z přírodního materiálu: dřevo, kůže, jantar, slonovina, rohovina, ozdoby z peří, koření, měď, bronz, lesklé žluté zlato, nažloutlé a medové perly, sytě červený korál, žlutozelené jadeity, zlatavě žluté topasy, teplé acháty.
Brýle: podle pleti, od světlých, průhledných až po syté barvy podzimu.
Make-up: vždy jemný, lehký, místo tvářenky pudr terakota barvy. Méně je u tohoto typu více. Stíny: mohou být v barvách lilku, taftové nebo listové zeleně, v koutku žlutozlatý stín. Večerní líčení pomocí zlatavých efektů. Řasenka: hnědá i obočí hnědé. Rtěnka: hnědooranžová, výrazně hnědá, na večer oranžová se zlatým leskem. Vždy zvýraznit rty a nebo oči. Pozor na barvy a přelíčení. U tohoto typu je důležitý přirozený vzhled.

Zimní a jarní typ

5. září 2007 v 21:09 | deni
Zimní typ
Ženy zimního typu jsou zajímavé svými kontrasty. Proto jim sluší primární (čisté) barvy, které v přírodě nenajdeme. Mohou si dovolit kombinaci nejčernější černé s nejsvětlejší bílou.

Pleť: je velmi často bílá, porcelánová, jindy tmavší s olivovým odstínem nebo snědá s modrým či žlutým podtónem.
Vlasy: většinou velmi tmavé, černé, modročerné, hnědé, ale mohou být i světle hnědé nebo dokonce popelavě světlé.
Oči: jsou jasné a výrazné, vždy ostrý kontrast mezi duhovkou a očním bělmem - mají orámované panenky což dává očím téměř skleněnou krásu. Barvy jsou většinou modré, fialkovomodré, šedé, zelené, tmavohnědé nebo černé.
Zuby bílé a jejich konečky jsou téměř průsvitné.

Ideální barvy jsou chladné, čisté, nemíchané, kontrastní, zářivé i tzv.neonové barvy a také barvy, které vidíme na filtrech fotografických přístrojů.
Vzory: nepřehánět barevnost, stačí kontrast dvou barev. Např. Bílá a černá - šachovnicový motiv.
Vyhýbat se hnědé, zimní typ vždy lépe působí v černé nebo antracitové. Kombinujte je třeba s růžovou, ledově žlutou, azalkové barvy, třešňová, chladná ostrá fialová, lahvová zeleň, smaragdová, ledově modrá a barva noci. Mezi další barvy, které sluší tomuto typu patří modročerná, modř hořců, azurová, námořnická, indigo, také šeříkové barvy a všechny stříbřitě šedé, lesklé barvy.
Šperky: velkoplošné, blýskavé, nápadné, avantgardní, extravagantní, diamanty, brilianty, krystaly, štras, indický granát, černý onyx, černý jantar. Dále černé i bílé perly, mohou být i šedé, a to ve více řadách. Tmavozelený smaragd, platina, bílé zlato a lesklé stříbro.
Brýle: v plných, chladných tónech, které výrazně rámují skla.
Make-up: POZOR! Výraznému zimnímu typu příliš barev škodí. Podklad vždy lehký a světlý. Rtěnka v sytých barvách s použitím konturovací tužky a nádech růže na tvářích v tomtéž odstínu a k tomu jen decentní a jasný oční make-up. Výrazné buď oči nebo rty.
Pokud použijme výrazně červenou rtěnku, doplníme stejnou červenou i oděv či doplňky (kabelka, boty atd.)

Jarní typ
Ženy jarního typu působí jemně, vyzařují teplo a světlo. U jarního typu je důležité podtrhnout jemnost, vyhnout se ostré bílé a tvrdým kontrastům.

Pleť: je jemná, barevně nestejnorodá, přechází od slonoviny po barvu broskví. Je světlá, zlatavá, často s růžovým podtónem. Zdá se citlivá a často na slunci zrudne, ale i přes to dobře hnědne až do syté hnědi. Pokud má jarní typ pihy, jsou zlatohnědé.
Vlasy: jsou plavé, v barvě lnu, medu či slámy. Mohou být i rusé, jahodově červené nebo dokonce hnědé, vždy se zlatými odlesky.
Oči: bývají modré, modrozelené, šedozelené, zlatohnědé, zřídka mohou být i výrazně zelené nebo tmavohnědé.
Zuby u jarního typu mají barvu slonoviny.

Ideální barvy: měli byste nosit bílou barvu vaječných skořápek, smetanovou, okrovou, krémovou, nugátovou, barvu velbloudí srsti, meruňkovou, jemně korálovou červeň, lososovou, hráškově zelenou, jablkovou, mátovou, světlý tyrkys, jasný akvamarín, královskou modř i barvu nebe = modré odstíny se žlutým podtónem, jemnou jasně fialovou, z šedých barev jen teplou šedomodrou nebo teplou holubičí šeď. Černou barvu raději ne.
Šperky: slonovina, modrý safír, jemný tyrkys, narůžovělý korál, světlý jantar, krémové perly, žluté zlato s matným povrchem.
Brýle: odlehčené jemné pastelové barvy nebo bez obrouček.
Make-up: jemný a průsvitný, nic nepřekrývat, vyhnout se výrazným a kontrastním barvám.
Rty: meruňková, broskvová, korálová, humrově červená, světle hnědá, případně zemitě hnědorůžová.
Oči: měkké, mléčné stíny v pastelových tónech na víčku. Lososová, okrová, lipově zelená, tyrkysová, teplá růžová, teplá fialová, tužka v barvě duhovky, bílá kajalová tužka na dolním víčku. Řasenka může být barevná (zářivě modrá, světle zelená).
Oči i rty líčit stejně intenzivně.

Barevná typologie IV.

5. září 2007 v 21:06 | deni
Každá z nás chce být krásná, ale mnohdy nevíme, jak toho docílit. Jaké barvy se nejvíce hodí k našemu barevnému typu, jakými šperky se máme krášlit, jakými doplňky podtrhnout styl oblékání a jak se líčit? Všechny lidi můžeme rozdělit přibližně do čtyř barevných typů. Toto kosmetické odvětví se nazývá barevná typologie. A mnoho kosmetiček a vizážistů se podle tohoto odvětví řídí při líčení svých zákaznic.
Nebojte se naučit se sama podle těchto pravidel líčit a oblékat, vyzkoušejte, co vám nejvíce sluší a buďte krásná a sebevědomá.

Jaký jste typ?

Jarní typ - něžný, křehký a to především barvou pleti. Je bledá až průsvitná s jemným meruňkovým nádechem. Vlasy jsou většinou plavé, v barvě lnu, ale vždy s nádechem do medové barvy. Tento typ se opaluje většinou dobře a pokud má pihy, jsou narezavělé. Oči mohou být od modré přes šedou až po zlatohnědou.

Podzimní typ má zlatožlutý podtón pleti. Pokud je pleť velmi světlá, málokdy se prokrví, špatně se opaluje. Pihy jsou zlatohnědé, vlasy mají medový lesk ať jsou jakkoliv tmavé (od plavé až po kaštanově hnědou). Oči jsou od modré až tmavě hnědé, ale vždy jsou v duhovce zlatozelené jiskřičky. Podzimní typ nesnese mnoho líčidla - vypadá zmalovaně.

Letní typ velmi světlí s nádechem do popelava. S jemnou mléčně bílou pletí s namodralým podtónem. Opalují se snadno do barvy lískového oříšku. Pihy jsou šedohnědé, vlasy v dětství téměř platinové mohou ztmavnout, ale vždy jsou popelavé. Oči mohou mít různou barvu, ale nikdy nemají zlatavé pablesky.

Zimní typ vyniká kontrasty. Typ sněhurky: tmavé vlasy, růžovobílá pleť, bělmo očí chladně bílé vytváří kontrast s barvou očí. Oči hluboké a jasné.

Jaro, podzim - typy do teplých barevných tónů.
Léto, zima - typy do studených barev.


Jakou barvu vlasů volit u jednotlivých typů:

Jaro - něžná, skoro průsvitná pleť se světle béžovým podtónem a broskvová červeň tváří bez modravého nádechu.
- zvlášť příznivé: všechny teplé tóny plavé stupnice od světlé barvy pšenice do medově zlaté se světlými pramínky v zlatě plavých tónech. V zásadě by si jarní typy měly spíše vlasy zesvětlovat, než nechat si je ztmavovat, aby zdůraznily svoji jemnost.
- rozhodně se vyhýbat: ohnivě rudé, všem odstínům zrzavé i hnědým tónům. Pokud už vůbec narezavělou barvu, tak pouze měkkou zlatě oranžovou.

Podzim - stejnoměrná barva plati od slonové kosti až po žlutavou.Většinou bez červeně v tvářích. Časté pihy.
- zvlášť příznivé: všechny plavé barvy vlasů, rudé a hnědé tóny přecházejících do zlatavých a měděných tónů. Např. zlatooranžová, tiziár, kaštanová. Dokonce i mrkvově oranžová může vypadat dobře.
- rozhodně se vyhýbat: opravdické blond, která dělá tento typ fádním. Dále se vyhýbat modrofialovým tónům, v kterých barva pleti působí žlutě. Zapomenout na kontrastní barvy a raději zvolit tón, který se co nejvíce přibližuje přirozené barvě.

Léto - chladná někdy i trochu fádní barva pleti. Pokud je červeň na tvářích, tak je modravě růžová.
- zvlášť příznivé: všechny chladné a tlumené barvy vlasů. V oblasti světlých barev jsou to stříbřité tóny od platinové až po popelavě plavou. U hnědých všechny odstíny bez zlatavých efektů a na červené stupnici modravě červené barvy.
- rozhodně se vyhýbat: příliš tmavým hnědým tónům, které způsobí, že barva pleti pak vypadá neduživě a fádně. Dále jsou nevhodné všechny červenavě měděné tóny, které se nesnáší s namodralou pletí.

Zima - buď mléčně bílá pleť bez červeně na tvářích nebo olivová s namodralým nádechem.
- zvlášť příznivé: všechny tmavohnědé tóny, které zdůrazňují přirozený tmavý typ. Zvlášť rafinovaný je černomodrý tón. Ve stupnici červených tónu je to červenofialová barva borůvek nebo ostružin.
- rozhodně se vyhýbat: všem odstínům blond a všem hnědým se zlatým leskem. S nimi vypadá tento typ nudně a fádně.

Barevná typologie III.

5. září 2007 v 20:45 | deni

JARNÍ TYP

Ideální barvy pro jarní typ jsou světlé a jasné, někdy jemné, někdy zářivé. Vybledlé odstíny sem nepatří. Jarní typ a tmavé odstíny - ty jemnou pleť tohoto typu ubíjejí. Přesto mohou ženy jarního typu nosit v přiměřených odstínech celou paletu barev, např. májovou, jablkovou a lipovou zeleň a vůbec každou zeleň, která působí dojmem, že je prozářená sluncem. A také teplou plnou žlutou.
Nažloutle zabarvené a jemné jsou všechny odstíny růžové a červené, jako např. broskvová, meruňková, lososová a korálová červeň. Ty jarnímu typu velmi sluší. Naopak v čistě růžové budou ženy tohoto typu vypadat bledě, a v namodralé letní červeni dokonce unaveně a nudně. Ženy s krémovou nebo lehce nahnědlou pletí vypadají velice dobře v barvě bílé vlny, v nazlátlých tónech velbloudí srsti a v měkké hnědi mléčné čokolády. Protože se pleť žen jarního typu většinou snadno opálí do zlatova, dělá mnohá z nich bohužel velkou chybu: zdůrazňuje opálení tím, že si vezme zářivě bílé šaty. Avšak v tomto případě nebude vypadat krásně hnědě, ale pergamenově a o řadu let starší. Naopak teplá hnědá, zlatobéžová nebo - když už to musí být barva kontrastní - jasná akvamarinová modř či modř světle tyrkysová dodají opálené pleti půvab, zajímavost a harmonii. Smetanově bílá barva vaječných skořápek se hodí k jarnímu typu mnohem lépe než tvrdá, studená, čistá bílá. Černá je pro jarní typ tabu (samozřejmě kromě malých doplňků, které mají ostatní barvy spíše zdůraznit). Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová a teplá čokoládová hněď. A chce-li mít žena za každou cenu něco šedého pak by to měla být stříbřitě šedá, která jí velice sluší, každému jinému odstínu šedé by se měla vyhnout.
Škála světlých a jasných tónů vhodných pro jarní typ. Jde-li o pořízení základní garderoby, doporučují se především tři barvy: jasné šedomodré odstíny, meruňková ve všech odstínech a jemná barva velbloudí srsti. Vybledlým odstínům by se tento typ měl vyhnout.
Světlé a jemné barvy velbloudí srsti způsobují, že ženy jiných typů v nich vypadají nudně, avšak jarnímu typu velice sluší. Pro pořízení základní garderoby je tato barva vhodná téměř ve všech odstínech: lehce nazelenalém, nazlátlém nebo světlehnědém. Ke kombinaci se v zásadě hodí všechny barvy jarní stupnice. Zvlášť vhodné jsou barevné kombinace: šedomodrá a fialová, královská modř, béžově hnědá a šeříková, hnědá a okrová, žlutá, červená a bílá, bílá a zelená, májová zeleň a humrová červeň, nebeská modř a červená. Plášť v základní barvě velbloudí srsti (nazelenalý odstín) v kombinaci s nebeskou modří a fialovou (na sukni).
Meruňková jako základní barva je dost neobvyklá. Takovou extravaganci si mohou dovolit jen jarní typy - a také by to občas měly dělat. Kdo si z meruňkové nechce udělat základní barvu. Řada barevných kombinací meruňkovou vynikajícím způsobem zvýrazňují: barva velbloudí srsti a hnědá, světlehnědá, béžová a trochu barvy růžového dřeva, světlá a tmavofialová, šedomodrá, královská modř a okr, nebeská modř (samotná), bílá, stříbřitě šedá a zelená, červená a bílá. Kombinovat lze ovšem všechny další odstíny jarní stupnice.
Meruňková jako dominantní barva, její svěžest je ztlumena matnou barvou velbloudí srsti. V tom případě je dovoleno přidat i černou, které se jinak vystříháme.
Ideální kombinace dvou základních barev do šatníku jarního typu: světle modrý kostým, plášť v barvě velbloudí srsti a k tomu krásná zářivě bílá halenka.
Bledě modrá s nádechem šedé je poměrně neutrální barva, ale jarnímu typu mimořádně sluší. Jako základní barva v šatníku se tato jemná modř hodí už proto tak dobře, že ji lze výborně kombinovat a obměňovat: kombinace okrové, bílé a hnědé, hnědé a béžové, tři odstíny fialové, fialové a barvy růžového dřeva, humrové, tyrkysové a bílé, stříbřitě šedé, královské modři a nažloutlé, májové zeleně a bílé, ostatní barvy jarní stupnice lze samozřejmě také kombinovat.
Z bílých odstínů jsou pro vás nejvhodnější ty slabě nažloutlé, teplé, krémové odstíny.

LETNÍ TYP

Letní typy mohou barvami hýřit, pokud působí chladně. Jejich většinou výraznějším pigmentem obdařená pleť po intenzivnějších tónech přímo volá. Zářivá barva rtěnky a lesklé barvy pro make-up na očích působí jako ušlechtilý kontrast k popelavě světlým nebo hnědým vlasům. Ženy ledního typu mohou snáze než jiné působit jednou velice přirozeně a sportovně (pouze s trochou denního krému a rtěnkou) nebo vysloveně elegantně (s přepudrovaným make-upem a pečlivě nalíčenými rty).
Některé letní typy vypadají skvěle v tzv. francouzském make-upu: je to jen trochu růže, trochu pudru a zářivě červené rty. Růž musí samozřejmě být ve chladném odstínu jako rtěnka a nikdy by neměl být výraznější než ona. Použije-li žena letního typu příliš mnoho růže a výraznou rtěnku, působí přemalovaným dojmem. Některé ženy tohoto typu dávají dokonce přednost zvláštnímu zdůraznění očí a jen velice jemné barvě rtěnky.
Letní typy, jejichž oči jsou šedomodré nebo šedohnědé, mají k dispozici celou paletu barev. Vždy by ale měly volit chladnější odstíny: tedy kouřově hnědou místo nugátové, fosforově žlutou místo žluti vaječného žloutku. Ostatně náznak jedné teplé barvy v souhře s chladnými neškodí, je důležité, aby barvy na okraji víček, tedy nejblíže panenkám, pocházely ze správné stupnice.

PODZIMNÍ TYP

Podzimními barvami můžeme plýtvat. Všechny jsou teplé, většina z nich zemitá, s jakoby zlatistvým nádechem, jiné zase plné a jasné. Podle toho, zda má žena podzimního typu pleť světlou, slonovinovou nebo spíše živější broskvovou, lze z barevné škály vybírat jemné i jasné barvy. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé - od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na ženě tohoto typu výborně a způsobují, že její pleť přímo zazáří. Vyvarujte se však šedohnědé barvy - v té byste vypadala bezkrevně a unaveně. Také poměrně živá modrozelená, která bohužel řadu žen podzimního typu přitahuje, je určena výhradně letnímu typu a nosit byste ji neměla. Místo živě bude totiž na vás působit křiklavě. Přitom právě pro podzimní typ je k dispozici řada zelených odstínů, ve kterých žena vypadá vysloveně atraktivně a působí harmonickým dojmem: slunná hráškově zelená, olivová, světlá i sytá barva khaki, petrolejová, ruská zeleň a tmavá jedlová zeleň. Pro podzimní typ se hodí i ušlechtilé odstíny mléčného jadeitu, sytého i tmavého tyrkysu a přirozeně všechny načervenalé modré, od švestkové po modrofialovou. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Odstíny růžové a červené, které se hodí k podzimnímu typu, jsou vždy teplé (jako např.lososová a meruňková, červeň vlčího máku, rajských jablíček a mědi). Také tak "choulostivé" barvy, jako je hořčicová nebo trochu do červena hrající barva kukuřice, byly zdá se, vynalezeny výhradně pro podzimní typ. Zatímco všechny ostatní ženy by v těchto barvách vypadaly žlutě a nemocně, podzimní typ v nich přímo rozkvétá. Ten se naopak musí vyhnout černé a čistě bílé - tmavá čokoládově hnědá a lomená bílá jsou vhodnější.
Řada tlumených odstínů mezi zelenou a hnědou, kterou známe po jménem "khaki", se nejlépe hodí jako základní barva šatníku podzimního typu. Khaki jako barva ustupuje spíše do pozadí, o to více však může zazářit pleť a barvy doplňků. Několik odstínů z podzimní škály barev, které vedle barvy khaki vypadají zvlášť dobře: tomatová červeň a měď, humrová červeň a bílá barva přírodní vlny, ostružinová, švestková a trochu zlatožluté, zlatožlutá a petrolejová, rezavá, rákosově zelená a broskvová, broskvová, modrofialová a červená, červená, hnědá a trochu barvy přírodní vlny.
Bílá - pro vás: s teplým nádechem, tedy bílá barva přírodní vlny, krémově bílá, lehce nažloutlá smetanově bílá a lomené tóny barvy slonoviny a vaječných skořápek.
Podzimní typy, které si oblíbily modrou barvu, najdou v petrolejových odstínech ideální a vysoce atraktivní barvu pro základ garderoby. Nazelenalá modř vypadá k narezlým vlasům přímo rafinovaně. Petrolejová barva není právě skromná a musí se kombinovat s něčím výrazným. Například s drzou oranžovou, s hnědou a broskvovou, s rezavou a rákosově zelenou, s khaki a měděnou, s bílou barvou vlny, ostružinovou a hnědou, se světlehnědou a tomatově červenou, měděnou a švestkovou a se všemi odstíny, které podzimní škála nabízí.
Rezavohnědá je barva, která většině podzimních typů sluší nejvíce. Harmonuje s medově zbarvenými vlasy, hodí se výborně jak ke slonovině, tak i k broskvové pleti. A co je důležité, dá se kombinovat s mnoha dalšími podzimními barvami. Několik příkladů: švestková a hnědá, modrofialová s množstvím oranžové a trochou bílé barvy přírodní vlny, barva velbloudí srsti se zelenou barvou rákosí, tmavá a světlá petrolejová s barvami broskve, jedlová zeleň s mechovou zelení, červená se žlutou a trochu špinavě bílé, hnědá s ostružinovou. Rezavohnědá je barva, po které jako po základní sáhne řada žen podzimního typu zcela instinktivně. Tmavá rezavá červeň přímo kvete v kombinaci se zářivou rezavočervenou a sytě fialovou. Hodí se ke všem teplým a jakoby do zlatova hrajícím tónům barevné škály.
Petrolejová je jako základní barva pro podzimní typ mnohem vhodnější než obvyklá námořnická modř. Vyžaduje ovšem kombinaci se sytými barvami, jako je oranžová a žlutá.
Odstíny khaki, modrozelená a přesto teplá petrolejová, načervenalá hnědá a zlatě rezavá jsou ideální základní barvy pro podzimní typ. Khaki, ať už ve tmavém odstínu nebo velice světlá jako na kalhotách, je velmi vhodná pro základní barvu podzimního typu. Dobře se snáší (a dokonce to potřebuje) se sytějšími barvami, jako např. oranžovou, zlatožlutou nebo červenou.

ZIMNÍ TYP

Vaše barvy jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech. Jsou to přirozené barvy žen zimního typu. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Řada žen zimního typu také instinktivně zvýrazňuje tento kontrast správnou volbou barev šatů. Bohužel však jich také mnoho inklinuje celý život ke zcela nevhodným teplým a zemitým barvám podzimu. To se stává zvláště tehdy, když se nechají svést k nesprávnému úsudku proto, že mají tmavé vlasy a oči a olivově zbarvenou pleť. Teplé barvy pak způsobí, že jejich pleť vzbuzuje nažloutlý dojem! Sytá rubínová nebo šarlatová červeň (nikdy tomatová červeň) je pro zimní typ vysloveně vhodná a potrhuje jeho přednosti. Hodí se k němu všechny syté růžové a azalkové tóny stejně jako chladná světlá i tmavofialová. Jestliže má žena zimního typu v oblibě zelenou, nikdy nesmí volit vybledlé, tlumené nebo nažloutlé odstíny, ale vždycky jasné a výrazné. A musí-li si už pořídit něco hnědého, pak jen ten nejtmavší a nejchladnější působící odstín hořké čokolády. Všechny odstíny sytě modré - například modř hořců či azurová modř - se k zimnímu typu výborně hodí, zatímco ženy ostatních typů tento barevný tón přímo ubíjí.
A ještě něco ke světlejším barvám: pokud nejste dramatický, ale spíše jemný a křehký zimní typ inklinující k pastelovým barvám - sáhněte po nich! Vaše barevná stupnice obsahuje celé množství pastelových odstínů, ale všechny, od šedé přes růžovou po žlutobílou jsou jasné a skutečně velice světlé.
K zimnímu typu se hodí černá (a nejen tehdy, když je to právě módní). Černá a tmavý antracit jsou proto ideálními základními barvami v šatníku tohoto typu. Co vedle toho vypadá vzrušivě, je třešňová červeň. Žena, která chce být trochu konvečnější, volí tmavomodrou a námořnickou modř. I to je pro zimní typ správná volba.
Černá je ideální základní barva v šatníku žen zimního typu. Jen jim černá, ať už sama nebo v kombinaci, skutečně velmi sluší. Kromě toho černá zdůrazňuje všechny další použité zimní barvy, a také to je pro zimní ty velice vhodné. Řada barevných kombinací přímo stvořených pro černou, která naopak ostatní použité barvy efektně potrhuje: sytě růžová (sama), žlutá s šedou a červenou, ledově žlutá a růžová, fialová s bleděfialová a ledově žlutou, indigová s oranžovou a šedou, lahvová zeleň s azurovou, ledová zeleň s jadeitovou. Černá je dominující základní barvou pro zimní typ zvláště pro večer. Efektně působí v kombinaci se zářivě růžovou.
Tmavomodrá barva noci je ideální základní barvou v šatníku žen zimního typu. Skvěle jim sluší a lze ji kombinovat skoro se všemi ostatními zimními barvami. Výsledek bývá neuvěřitelně efektní. Několik příkladů barevných kombinací s tímto odstínem: trojice červená-bílá-zelená, sytá růžová s jedlovou zelení, klasická kombinace červené a bílé, tmavá a světle fialová s trochou žluté, jemná ledově růžová s tmavohnědou a stříbřitě šedou, svěží májová zeleň se smaragdovou, stříbřitě šedá se sytou žlutí a troškou ledově růžové. Blejzr v základní modré barvě noci, nadčasový, sportovní, kombinovaný s bílou, s proužky námořnické modré a s červenozelenou ozdobou.
Zářivě červená vypadá jako základní barva velice nápaditě. Je však vyhrazena výhradně pro zimní typ. Vždy je důležitá kombinace s další sytou barvou - se zelenou. Zářivou červeň jako základní barvu si může dovolit jen zimní typ, protože kontrast tmavé a světlé, kterou se tento typ vyznačuje, výrazně zdůrazňuje. Jemné přírodní barvy jarního a letního typu by velké červené plochy přímo ubíjely a podzimní typy by se vydávaly v nebezpečí, že by v červené působily příliš laciným dojmem. Jen zimní typ si může dovolit takovou barvu a dokonce ji ještě kombinovat například se zelenou, s šedou, černou a ledově modrou, s fialovou a růžovou, s bílou, žlutou a fialovou, s černou a stříbřitě šedou, s azurovou, tmavomodrou a ledovou žlutí, s černohnědou a pískovými odstíny.
Pro vás by mělo platit, že bílou byste měla vybírat jen tu s chladným odstínem, jasná, chladná bílá je pro vás nejvhodnější, i když můžete nosit i lomenou bílou barvu přírodní vlny.

Barevná typologie II.

5. září 2007 v 20:26 | deni
Asi většina z nás, aniž by si to uvědomovala, si vybírá barvu svého oblečení intuitivně. Je to z velké míry dáno tím, že se zkrátka v takovém oblečení cítíme dobře, protože nám to tzv. "sedne".
Ale čím je to přesně způsobeno? Některé barvy nám zkrátka sluší více, protože harmonizují s barvou naší pleti.
Důvodem toho je barevný tón pleti. Ten je dán obsahem melaninu (hnědý pigment) a karotenem (oranžový pigment), které se nacházejí v kůži, vlasech a očích, a dále krevním barvivem (hemoglobinem), které prosvítá s větší nebo menší intenzitou kůží.
Podle toho, jaký máme výsledný barevný tón pleti, jestli teplý a červenooranžový (zlatavá, béžová, žlutohnědá) nebo spíš chladný a růžový, můžeme provést základní princip dělení na typy podle ročního období:
 • jarní typ
 • letní typ
 • podzimní typ
 • zimní typ
Jak poznáte svůj typ?

JARO

 • pleť - průsvitně bledá, světlá se zlatožlutým tónem, nádech broskvové barvy
 • vlasy - dozlatova, plavé, zlatistý podtón, někdy i do červena
 • řasy a obočí - zlatavý nebo hnědý tón
 • rty - jemně červené
 • pihy - pokud je žena má, tak jsou zlatohnědé
 • snadno se opaluje, téměř do červena až do medova či zlatě hněda

LÉTO

 • pleť - vždy chladný spodní tón, vyskytuje se ve třech variantách:
  1. bledá, téměř porcelánová
  2. dobře prokrvená s prosvítajícími drobnými žilkami
  3. světlá s chladným olivovým nádechem
 • vlasy - popelavé
 • řasy a obočí - přírodní až popelavé
 • rty - chladně růžové
 • pihy - našedlé nebo popelavě šedé
 • až na velmi světlé a bledé typy se letní typ dobře opaluje

PODZIM

 • pleť ve dvou variantách:
  1. 1) světlá pokožka v tónu slonové kosti nebo šampaňského (většinou kontrastuje s narudlými vlasy)
  2. 2) zlato béžové nebo broskvové zbarvení
 • vlasy - sytá, výrazně načervenalá nebo červeno zlatá barva
 • řasy a obočí - přírodní až zlatý odstín
 • rty - sytě červené
 • pihy - načervenalé nebo zlatohnědé barvy
 • špatně se opaluje

ZIMA

 • pleť - chladný namodralý podtón, ve dvou variantách:
  1. 1) typ Sněhurka - velice světlá pleť, porcelánová, po opálení dostane jemný, olivově hnědý tón
  2. 2) typ Jižanka - pleť s chladný, lehce olivovým zabarvením, velmi rychle se opálí, dosáhne intenzivního olivově hnědého zabarvení
 • vlasy - tmavohnědé, hnědočerné nebo černé s namodralým leskem
 • řasy a obočí - výrazné a tmavé
 • rty - červeň rtů je spíše namodralá
 • dobře se opaluje
Po určení Vašeho barevného typu dle ročního období se následovně zjišťují Vaše osobní barvy.
Barevná typologie je individuální metoda poradenství, která za pomocí barevných šátků určí nejen Váš jeden ze čtyř základních barevných typů a to dle ročního období (jaro, léto, podzim, zima), ale také zjistí Vaše osobní barvy, a to především jejich:
 • sytost (intenzita)
 • jasnost (zářivost)
 • podtón barev (teplé a studené)

Barevná typologie I.

5. září 2007 v 20:18 | deni
Každý člověk má od narození po celý život svou charakteristickou barvu pleti, očí a vlasů, která jej zařazuje pod jeden ze čtyř barevných typů: jarního, letního, podzimního a zimního…Nejdů­ležitějším kritériem pro zařazení pod určitý barevný typ je to, která z barevností prospěje nejlépe vzhledu. ZJISTI K JAKÉMU TYPU PATŘÍŠ A CO TI SLUŠÍ!!!

Jarní typ

Pleť:
světlá se zlatavým nádechem, narůžovělá bez modrého podtónu, broskvový odstín
Pihy:
zlatohnědé barvy
Opalování:
snadno se opaluje až do sytě hnědé
Vlasy:
zlatá blond, světle hnědá s nádechem do žluta nebo do červena, plavá se zlatými odlesky
Oči:
světle modrá, sytě modrá, šedozelená, oříškově hnědá
Rty:
teple růžové, jemně červené
VHODNÉ BARVY LÍČENÍ:
pastelové tóny - růžová, šedá, zelená, džínová modř, na rty lososová, korálově červená
BARVY OBLEČENÍ:
světlé, jasné, jemné odstíny, jablková a lipová zeleň, plná žlutá, růžová, broskvová, meruňková, korálově červená, teple hnědá, akvamarínová modř, světle tyrkysová, smetanová
ŠPERKY:
tyrkys, modrý safír, slonovina, krémově bílé perly, zlato (nevhodné je bílé zlato, stříbro)
 
 

Reklama